Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: Dva modemy - internet

Neregistrovaný (0)|12.4.2011 06:36
Tazatel: Lukáš

Znění dotazu: mám problém. Mám internet od O2, a dva modemy, jeden je D-link G664T a druhy Huawei EchoLife HG520i. No a chtěl bych asi Huawei byl hlavní a D-link jenom jako wi-fi, ale problém nastává že oba musí být propojeny přes RJ-11. Nejde propojit přes RJ45. Jde to nějak pořešit? Popřípadě jak na D-Linku připojím RJ11 tak net přeskakuje u obou - to mi je jasné proč. Ale jak nastavit aby to bylo loupe wi-fi a připojedu pouze na RJ 11, jde to vlastně? Dík za rady a typy ;)

lk
zsdx (2098)|12.4.2011 15:14
Nejdriv si nastav Huawei (ten, co chces nechat jako 'hlavni') - zapni na DHCP serveru rozsah 1 az 19 a vypni WiFi. Pak pripoj Dlink /je to DSL-G684T?/ a na nem nastav toto - vypni DHCP server, zapni a zabezpec WiFi, zadej na LAN pevnou adresu 10.0.0.20. Nakonec zapoj zpet Huawei, ze zasuvky c.4 dej kabel RJ45 (ten se sirsi kostickou na konci) do libovolneho LAN portu na Dlinku a mas nejspis hotovo.
Neregistrovaný (0)|12.4.2011 16:19
A nejde nastavit aby oba vyli připojeny přes RJ11 - telefon. linka. A jenom D-link by se chovalo jako AP. Jde o to že ten D-link slouží jenom jako wi-fi protože nedosáhne Huawei do místnosti kde potřebuju mít wi-fi.

Myslel jsem že oba připojím přes telefoni linku, a jenom D-link, nějak nevím jestli to jde, nechám aby šla wi-fina a na tu se budu připojovat. A u Huawei by byla taky wi-fi on...

Nechtěl bych tahat kabel z Huawei do D-linku (RJ45)...
DrZelenka (2491)|12.4.2011 19:39
[quote=Neregistrovaný;445693]A nejde nastavit aby oba vyli připojeny přes RJ11 - telefon. linka. A jenom D-link by se chovalo jako AP. Jde o to že ten D-link slouží jenom jako wi-fi protože nedosáhne Huawei do místnosti kde potřebuju mít wi-fi.

Myslel jsem že oba připojím přes telefoni linku, a jenom D-link, nějak nevím jestli to jde, nechám aby šla wi-fina a na tu se budu připojovat. A u Huawei by byla taky wi-fi on...

Nechtěl bych tahat kabel z Huawei do D-linku (RJ45)...[/quote]

Nejde ... to co bylo popsáno je nejjednodušší řešení za použití obou modemů. Nemůžeš na 1ADSL připojku napíchnout 2 na sobě nezávislý modemy.

Co takhle prodloužit ten telefonní kabel, použít pouze 1 router a umístit ho na místo, kde wifina dosáhne?