Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asociace souborů, nefunguje

leviathan (46)|5.5.2011 21:00
Neřešil tu někdo problém, s chybnou asociací souborů? Nainstaloval sem si KMPlayer ale videa se mi automaticky otevírají v WinAmpu. Videa musím spustit přes pravej klik - otevřít v programu a až tady si vybrat KMPlayer. Když to spustím přes dvojklik/enter, tak se mi otevřou ve WinAmpu.

Něco podobného u MP3 souborů. Přes dvojklik/enter se mi otevře tabulka v čem to mám otevří, vyberu WinAmp ("pamatovat si" je zaškrtnutý) a dám ok. Trvá asi 5 vteřin než tabulka zmizí, i po otevření WinAmpu.

Děje se mi to jen u sedmiček, u XP jsem tenhle problém nikdy neměl.

Windows 7 x86 Ultimate
HiLow (1000)|6.5.2011 06:44
U KMPlayeru zmáčkni F2 a dostaneš se do nastavení. Zde můžeš asociovat soubory.
KMplayer.png
leviathan (46)|6.5.2011 07:40
Zkusil jsem ale beze změny.
zsdx (2098)|6.5.2011 09:17
Tak obracene - ve Winampu zrus asociaci s touto priponou. Kdyz jsem ho jeste pouzival, mival 'agresivni' ochranu proti uzmuti asociaci.
meeee (1110)|6.5.2011 09:22
[quote=zsdx;450040]Kdyz jsem ho jeste pouzival, mival 'agresivni' ochranu proti uzmuti asociaci.[/quote]
Ano, jmenuje se to Winamp Agent.

kevin00 (10238)|6.5.2011 09:28
A pro jistotu bych aplikace spouštěl jako administrátor. U KMPlayeru je to myslím i potřeba.
leviathan (46)|6.5.2011 12:13
Spouštím vše jako administrátor (lehká úprava systému) a WinAmp agent nepoužívám a používat nebudu.
Když to fungovalo v XP, musí to fungovat i tady. Jsem vděčný že se snažíte přispět a pomoci, ale bohužel hledáte chyby jinde. Není to v programech, zakopanej pes je v OS :)
zsdx (2098)|6.5.2011 12:21
[quote=leviathan]a WinAmp agent nepoužívám a používat nebudu.[/quote]

Nejde o agenta, jde o tu polozku hned vedle vlevo - Restore..at start-up.
leviathan (46)|6.5.2011 13:08
Zajímavé, já myslel že jde o tu část co je zvýrazněna červěně... :)
Jinak, restore... je zaškrtlé (a bylo), nastavil sem audio only (před tím tam bylo all), teď už mi video soubory správně otevírá v KMP přes dvojklik/enter, ale MP3 se touto cestou stále ptají v čem to otevřít.

EDIT: Ha, tak jsem to nejspíše vyřešil. Odškrtnout ve winampu restore... a nastavit none, pak už si jen ručně u každé koncovky nastavit v čem se to má otevírat, a ZATÍM to funguje.
Dík za menší inspiraci :)