Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Procesory: Ročníková práce: procesor AMD

Neregistrovaný (0)|18.5.2011 11:10
Tazatel: kasik

Znění dotazu: Od našeho učitele jsem dostal ročníkovou práci na téma Moderní procesor AMD ale jeho otázky jsou mimo moje chápání tak prosím o radu. Zde jsou otázky:
1. Novinky v procesoru AMD zaměřenéna technologie grafiky
Popište a přesně objasněte funkce základních registrů AMD 3D a novinky v jejich činnosti (registrů) a vytvořte blokové schéma (základních registrů a procesoru dle vlastního výběru).

2. Překlad obsahu registru - metoda
Přeložit obsah registrů do srozumitelného jazyka (editor assembleru) a doložit vše na konkrétním příkladě načteného stavu procesoru.

3. Vytvoření manuálu pro hodnocení schopností procesoru
Vytvořit malý manuál správného postupu při hodnocení schopnosti procesoru externím programem na základě speciálním způsobem načtených hodnot (viz bod 2) (procesor ID – program), přeložit hexadecimální hodnoty. Porovnat jak vypadají údaje v 1 programu a jak v druhém programu (porovnat programy). S uvedením nových technologií jádra [moderní jádra AMD s technologií 3D] a způsobem jejich výroby. Porovnat s alternativním procesorem výrobce Intelu.

4. Využití nových technologií řadou procesorů dané řady
Vysvětlit účel nových technologií procesorů dané řady a objasnit tabulkou postup při jejich výkonnostním hodnocení.
mech13 (5526)|18.5.2011 13:16
no tak nejlepsi by asi bylo to s danym ucitelem zkonzultovat...

pulka toho je na opsani marketingovych letaku a zbytek asi neco v asm ale nepochopil jsem teda co.

jeste me napada jestli ucitel je ze starsi skoly a moc nesleduje novinky, tak jestli je rec o AMD 3D-now! nebo o soucasne integraci grafik....
Neregistrovaný (0)|18.5.2011 13:42
Dobře, děkuji za radu a učitel je ze staré školy a chce tam novinky a právě proto jsem nepochopil proč chce technologii 3D když je to 3D-now! a je to staré několik let... jinak co jsem se dozvěděl, že prý mu bude stačit nový procesor AMD bulldozer tak aspoň nějaké pozitivum.