Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Win 7 ultimate 64bit-probém AERO/dwm.exe

omnitek (92)|27.5.2011 07:10
Zdravím všechny,

Mám tento problém:

Správce oken plochy - dwm.exe po zapnutí Win aero mi soubor dwm.exe zahltí paměť a následně samovolně vypne aero(OS přejde do basic režimu).OS mám Win7 ULTI 64bit.Drivery k MB jsem zkoušel jak z origo CD tak i stahovat ty nejvíc aktuální z netu,to platí i o grafické kartě.Jelikož se mi toto na WIN 7 Ultimate 32bit nedělo,usuzuji že jde o nějákou divnou nekompatibilitu mezi GK a MB a jejich 64 bit drivery.Grafiku jsem testoval v jiném PC s 64bit WIn7 a aero fungovalo v pohodě.Ještě jsem neměl možnost otestovat jinou grafiku u sebe v pc a jak by se to chovalo(podle mě by Aero fungovalo v pohodě).Jinak jsem zkoušel OS několikrát přeinstalovat s jinými drivery a odlišným pořadím instalace a pokaždé se problém s aerem projevil...Zkoušel jsem i upgrade a následně i downgrade BIOSU-(nemělo vliv).Prosím proto o vaše zkušensoti s tímto problémem.Díky


OS: Windows 7 Ultimate CZ 64bit
Základní deska : GIGABYTE GA-P67A-UD3-B3 - Intel P67
Procesor : Intel Core i5-2400
Grafická karta : Sapphire HD 5830 EXTREME 1GB (Driver: ATI Catalyst 11.5)
Ram : Exceleram Edition Sandy Bridge Rippler 4GB (2x2GB) DDR3 1600
Zdroj : Corsair Builder Series CX600 600W
j.albi (476)|3.6.2011 11:41
Aero se vypne pokud GK nepodporuje DirectX9. Protože GK 5830 ho podporuje, chce to hledat u directu příkazem dxdiag, nebo otestovat GK v jiném stroji.