Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém S drivery Ati radeon

gymli (8)|31.5.2011 14:46
Dobrý den. Koupil jsem si HD6870 a reinstaloval si systém (Wit 7 64bit - cca 3-4 týdny zpátky).
Dále jsem si pořídil hru Zaklínač 2, a díky tomu že byl špatně optimalizovaný jsem si na jednom forku přečetl že je dobré odinstalovat si Catalyst, to jsem udělal a naistaloval pouze ovladače (11.5) hra běžela na 1čku.. Po dohrání jsem si řekl že si naistaluju zpátky catalyst, v Programech a funkcích sem odninstaloval Ati catalyst install manager ( v postupu mě to ujištovalo že se odinstaluje veškerý software od Ati) tak jsem to udělal a naistaloval Catalyst 11.5. Po restartu počítač vypadal stejně ale u her ne.. Dirt 3 se mě začal sekat... WoWko se mě seká jako blázen (otočím kameru a zásek na 3-5 sec) a v DX 11 nastavení mě miznou textury. Nic z tohodle mě to před odinstalací driverů nedělalo. Tak mě napadlo že ty ovladače reinstaluju ještě 1x ( neodinstaloval sem je jen sem znova spustil staženou instalačku - jakoby přepsal ) a to pomohlo... Jenže resetnu PC a problém je tu znova a řeší ho pouze zase reinstal (ovšem jen na dobu kdy PC resetuju) Poraďte Prosím..

Sestava:
PC:AMD Athlon II X4 640
GK:HD6870 1gb
HDD:500gb disk
ZD:Asus M4A78-EM
Zdroj:550watu fortron
NHKG (1136)|31.5.2011 15:00
Odinstalaci ovladačů je lepší provést programem, vyber si tady: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/56306-sw-pro-odinstalovani-ovladacu
gymli (8)|31.5.2011 15:32
Tak odinstalovat veškerá data přes Driver sweepr nepomohlo.. Neustále ve Wowku ( i jinde) 1-2 fps... pomůže pouze zase reinstal ovladačů a po restartu zase 1-2 fps
Pitr59 (6)|31.5.2011 16:29
Tak nějak nechápu, proč děláte v těch driverech kolotoč. Je rozdíl když si instalujete a odinstalujete nějaký program ale dělat tohle s driverama je chyba. Nikdy žádnej program neodstraní vše a to může mít kvalitní recenze. Schoďte celý windows, formát + instalačka
athens (724)|31.5.2011 17:02
Kvůli to by měl přeinstalovávat celý systém :stupid

[quote=gymli]Tak odinstalovat veškerá data přes Driver sweepr nepomohlo[/quote]
Tak použij Driver sweepr + CCleaner nebo Glary Utilities v nouzovém režimu pro odinstalaci driverů
gymli (8)|31.5.2011 17:51
Tak jsem si stáhl tu Glary Utillity... Použiju teda znova sweeper ale nechápu co mám přesně smazat v tom nouzáku s tím Glary :(
athens (724)|31.5.2011 18:23
CCleaner a Glary utilites mažou zbytky od odinstalovaných programů či log souborů a zápisů v registrech. Prostě klikneš na "Spustit skenování"
Výst?ižek1.PNG
gymli (8)|31.5.2011 18:24
Aha dobře :-) děkuji. Pokavaď to nepude tak to asi reinstaluju :( nic jiného mi nezbejvá
r34ktor (7477)|1.6.2011 20:38
A je problém opravdu v ovladači? Jaké má karta nastaveny takty během hraní? Jaké je vytížení GPU?

Všechny tyto věci lze monitorovat pomocí GPU-Z.