Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Změna zvuku u větráku na VGA

leviathan (46)|2.7.2011 13:40
Popisek je trochu zvláštní ale nevím jak to napsat. Mám svojí ATI Radeib HD 3870 a vždycky měla hlučnej větrák, když jsem hrál náročnější hry. Dneska jsem zjistil že se znatelně změnil zvuk, co větrák dělal. Je takovej tižší ale zároveň má úplně jinej zvuk, nejspíš do více výšek.
VGA mám okolo dvou let.

Je možné že větrák odchází, ale co mě zajímá jak moc a jak to zjistit. Nemůžu si zrovna teď dovolit něco kupovat, ale už vůbec si nemůžu dovolit aby se mi něco zničilo.
r34ktor (7477)|2.7.2011 16:19
Vysoký tón zpravidla znamená zadírající je ložisko. Můžeš ho zkusit ventilátor komplet rozebrat a namazat osičku tukem. Ovšem je to jen dočasné řešení. Po nějaké době se problémy vrátí.

Zajímavé alternativní chlazení za rozumnou cenu je Accelero L2 Pro. Ale bacha na rozměry! Je to monstrum. Zabírá 2,5 slotu. Čili je nutné mít pod kartou tři volné sloty.
leviathan (46)|2.7.2011 20:22
Zatím to nechám asi být. Měl jsem možná napsat že vlastním Vapor verzi této karty, nejsem si jistej zda by tam sednul.
leviathan (46)|3.7.2011 18:47
[quote=leviathan;459274]Zatím to nechám asi být. Měl jsem možná napsat že vlastním Vapor verzi této karty, nejsem si jistej zda by tam sednul.[/quote]

EDIT: Dnes už se zvuky změnily na přerušované, takže jsem to vyndal, rozebral, vyčistil, nanesl i novou teplovodivou pastu, ale k větráčku jsem se nedostal (jeden ze šroubků prostě nešel ven). Když jsem ještě zkoušel přes ATI Tray Tools dát manuálně rychlost větráku na 80%, tak to pořádně řvalo (jako vždy, když byla teplota vysoká), ale nedokázal si "řvaním" udržet tempo.
Jds (106)|4.7.2011 11:45
Zdravím a připojuji komentář.Větrák má životnost asi 2 roky to by odpovidalo.Moje skušenost je že když se povede větrák vymontovat(tobě se to nepovedlo) tak ho rozeberu vyfoukam a prostříknu konkorem a necham chvíli působit a potom otřit ubrouskem.Potom rozmícham konkor a běžnou vazelinu na ložiska a máznu jak osičku a futra a sestavim to dohromady.Pak ještě maznu pod plastovou ucpavku(pokud tam je)a zacvaknu.Takto promazaný vetrak je funkční minimalne další 1rok a déle.Možna bude lepší koupit větrák nový a pokusit se ho vyměnit.Přeju mnoho zdaru a pevné nervy při montáži.
leviathan (46)|4.7.2011 13:07
Díky za info. Dneska mi začala teplota dost stoupat, větrák si jel pořád svých 50% i když měl ject 100% při těch 100c, takže jsem to vypnul. Teď se zatím drží jak může, nejspíš ale už opravdu odchází, takže jsem se ještě poptal a byl mi doporučen ten co mi doporučil i r34ktor - měl sem pocit že je to jen aktiv, ale nejspíš se jedná o komplet chlazení.
Cena je celkem přijatelná, hodně lidí si ho pochvaluje, takže budu objednávat.
Všem díky za tipy a rady, kdyby se něco změnilo, tak ještě napíšu :)
leviathan (46)|8.7.2011 14:56
Chlazení nainstalováno a běží. Teploty jsou zatím v idle na 36-37c, dál uvidim ale mělo by to být ok. Vytknout můžu jen piplavou instalaci (hlavně s adhezivníma podložkama) a nekompaktibilní konektory na power - musim to mít připojený pouze na kšandě pro HDD :/ Senzor a regulace otáček by se hodili.