Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: SLI zapojenie

Neregistrovaný (0)|8.7.2011 09:21
Tazatel: fredy

Znění dotazu: Potreboval by som vediet, ci sa daju dve rozne graficke karty Asus EN GTX 580-2DI-1536MD5 a Asus EN GTX 480-2DI-1536MD5 spojit do plnohodnotneho SLI zapojenia. Na internete su rozne informacie, ze to nejde, alebo ze druha karta bude pocitat len fyziku. Nevyznam sa v tom tak dobre a nechcel by som nevhodnou montazou znicit dosku alebo karty.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: zakl. doska: Asus Rampage III Extreme
procesor: Intel i7 990X
RAM: A-Data 3x2GB, 1600MHz, CL9-9-9-24
graf. karta: Asus EN GTX 580-2DI-1536MD5 + Asus EN GTX 480-2DI-1536MD5
operacny system: Win 7 64bit Ultimate SK (SP1)
verzia ovladacov nVidia: 275.33
Gouranga (699)|8.7.2011 11:44
karty do SLI nepujdou dat dohromady zadnou oficialni cestou - tim myslim, ze mozna nakym zmatenim pocitace by to mohlo jit (jen hadam, nemam o nicem takovym tuseni), otazkou je ale, jestli by to prineslo vice uzitku nez skody.
jediny moznosti vyuziti asi budou to zminovane physx nebo potreba zapojeni vice nez dvou monitoru, jinak je to extra spotreba a teplo. zapojenim vice karet nic neznicis, pokud to tedy zdroj nebude mit problem utahnout (zminka vykonu, vyrobce a typu by byla vhodna). nicmene 480 mi prijde na physx trochu moc.. bud bys tedy resil problem nejakou vymenou karet, tak druhou 580 do sli nebo neco mensiho na physx (a taky zjistit, jestli mas hry, ve kterych to vyuzijes)...
Neregistrovaný (0)|8.7.2011 12:33
Tak sorry, zabudol som na to najdolezitejsie.
Zdroj je Corsair HX 1000, ATX12V 2.2, 80+
Ak tie karty nejdu spojit, tak mi nezostava nic ine ako tu staru GTX480 predat a kupit dalsiu GTX580.
Dufam, ze tam by uz nemal byt ziadny problem.
Vdaka za odpoved a radu.
Richmond (8084)|8.7.2011 12:58
SLI a PhysX jsou dvě různé věci.
SLI = dvě stejné karty propojené můstkem
PhysX = dvě stejné nebo odlišné karty

Možnost zvolit tu či onu kartu pro výpočet PhysX je možné v ovládacím panelu nVidie