Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: OS a OC

Neregistrovaný (0)|13.7.2011 22:55
Tazatel: Honza

Znění dotazu: Ahoj,Měl bych prosím takový dotaz,když mám nainstalovaný dva operační systémy(Win XP a Win 7) a provedu přetaktování procesoru a pamětí,respektive přetaktuji i grafickou kartu,ve kterém OS bych to měl udělat,aby to fungovalo bezchybně v obou OS?Když jsem měl v minulosti dva OS,tak jsem netaktoval,proto se chci raději zeptat jak to udělat.Dík za radu.
Salamander (6177)|13.7.2011 22:57
kdyz to pretaktujes v BIOSu (grafiku flashnutim), tak to bude fungovat vsude
Neregistrovaný (0)|13.7.2011 23:23
[quote=Salamander;461102]kdyz to pretaktujes v BIOSu (grafiku flashnutim), tak to bude fungovat vsude[/quote]

Dobře,ale před chvílí jsem si stahnul ovladače grafiky a pro XP je jinej balíček a pro Win7 taky jinej.Grafiku bych chtěl přetaktovat přímo v ovladači,měl bych to tedy udělat v každém OS zvlášť?Grafika je Saphire 5870.A procesor chci přetaktovat v Biosu,ale jenom auto.Jak flešnout grafiku v Biosu nemám tušení,můžeš poradit?
AndrewCZ (278)|14.7.2011 01:11
Zdar, jestli nevíš, jak na flashovaní gr. karty, tak to radši nedělej, je tam možnost zlikvidování grafiky. Ve Tvém případě bude nejlepší nataktovat grafiku v obou systémech zvlášť.
Neregistrovaný (0)|14.7.2011 01:34
[quote=AndrewCZ;461108]Zdar, jestli nevíš, jak na flashovaní gr. karty, tak to radši nedělej, je tam možnost zlikvidování grafiky. Ve Tvém případě bude nejlepší nataktovat grafiku v obou systémech zvlášť.[/quote]

Děkuju za radu,ale ještě jedna otázka abych měl jistotu.Když dám v Biosu autotuning procesoru,bude toto nastavení fungovat jak v XP tak v 7?Možná hloupá otázka,ale chtěl bych mít opravdu jistotu,že to poběží v pohodě.Ahoj
Salamander (6177)|14.7.2011 01:35
[quote=Neregistrovaný;461110]Děkuju za radu,ale ještě jedna otázka abych měl jistotu.Když dám v Biosu autotuning procesoru,bude toto nastavení fungovat jak v XP tak v 7?Možná hloupá otázka,ale chtěl bych mít opravdu jistotu,že to poběží v pohodě.Ahoj[/quote]

ladeni v BIOSu pocitace je na OS nezavisle, takze ano.
Neregistrovaný (0)|14.7.2011 10:14
[quote=Salamander;461111]ladeni v BIOSu pocitace je na OS nezavisle, takze ano.[/quote]

Ahoj,ještě jedna otázka mě trápí a to jestli nebudou vznikat problémy po nainstalování ovladačů jako třeba monitoru,myši,tiskárny atd.Proč se ptám,WinXP jsou 32bit a Win7 jsou 64bit,bude to v pohodě?Dříve když jsem měl dva OS WinXP a WinVista,oba byly 32bit.Dík
zsdx (2098)|14.7.2011 10:45
[quote=Salamander;461111]ladeni v BIOSu pocitace je na OS nezavisle, takze ano.[/quote]

Co z toho ti neni jasne? :runaway
Neregistrovaný (0)|14.7.2011 11:06
[quote=zsdx;461138]Co z toho ti neni jasne? :runaway[/quote]

Teď už nic,hlavně že jsem dostal jasnou a stručnou odpověď.