Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): samorestartování počítače

Neregistrovaný (0)|18.7.2011 16:17
Tazatel: Jan Trnka

Znění dotazu: Dobrý den. Chci se zeptat. Při zpouštění počítače po úvodní tabulce (nabíhání Windows), přestane počítač pracovat. Funguje pouze v Nouzovém režimu. Při delším zkoumání jsem zjistil, že když odstraním ovladače grafické karty, tak počítač naběhne. Po zpětném nainstalování graf. karty opět přestané pracovat. Druhy den jsem koupil novou graf. kartu, nainstaloval jsem ji a problém je stejný, akorat se těď PC samo restartuje po naběhnutí loga Windows. Chci se zeptat jestli by to nemohlo být základní deskou.
¨Předem děkuji za odpověď

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Celeron 2,5 GHz
Graf. karta Ge Force 6200
1 GHz Ram
StD (1963)|18.7.2011 16:52
Já bych to viděl na špatné nastavení v BIOSu. Má ta základní deska (jaká?) také grafiku integrovanou? Je vypnutá? Jak je nastavena ta přídavná GK?
Neregistrovaný (0)|18.7.2011 16:59
[quote=StD;461858]Já bych to viděl na špatné nastavení v BIOSu. Má ta základní deska (jaká?) také grafiku integrovanou? Je vypnutá? Jak je nastavena ta přídavná GK?[/quote]

Nemá integrovanou grafickou kartu.
StD (1963)|18.7.2011 17:08
Přidával jsi do toho stroje také nějaký jiný HW (karty)? Pomohl by systemový výpis třeba z Everestu Home, jestli tam není nějaký konflikt zařízení (IRQ, DMA), ovšem to nastavení v BIOSu je klíčové. Ta instalace Win je stará nebo nová (čistá)? Bez podrobností ti těžko na dálku pomoci. Zkusil bych nastartovat přes F8 v režimu VGA a pořídit z toho nějaký výpis - alespoň kouknout na správce zařízení, zda tam nejsou nějaké žluté vykřičníky.
Neregistrovaný (0)|18.7.2011 17:18
[quote=StD;461860]Přidával jsi do toho stroje také nějaký jiný HW (karty)? Pomohl by systemový výpis třeba z Everestu Home, jestli tam není nějaký konflikt zařízení (IRQ, DMA), ovšem to nastavení v BIOSu je klíčové. Ta instalace Win je stará nebo nová (čistá)? Bez podrobností ti těžko na dálku pomoci. Zkusil bych nastartovat přes F8 v režimu VGA a pořídit z toho nějaký výpis - alespoň kouknout na správce zařízení, zda tam nejsou nějaké žluté vykřičníky.[/quote]

Jiný hardware nebyl přidán. Windows je nově nainstalován, je originál. Problém je v tom dokud nenainstaluji ovladače ke grafické kartě počítač funguje (zkoušel jsem různé) jak nainstaluji ovladače, počítač se restartuje jako normálně po instalaci, ale pak už se nerozeběhne. Pořád se restaruje dokola, jak jsem již psal. Ve správcích zařízení jsou žluté vykřičníky, ale to nemám nainstalovaný ovladače ke graf. kartě. Když je nainstaluji, počítač nespustim, poze v nouzovém režimu, tam ve správcích zařízení vše v pořádku. Zkusím ten everest
robky (3195)|18.7.2011 17:22
Čo teda najprv nainštalovať ovládače chipsetu - napíš o akú základnú dosku sa jedná ....
StD (1963)|18.7.2011 17:28
[quote=robky;461867]Čo teda najprv nainštalovať ovládače chipsetu - napíš o akú základnú dosku sa jedná ....[/quote]
To uvidíme z toho Everestu...

[quote=Neregistrovaný;461865]Jiný hardware nebyl přidán. Windows je nově nainstalován, je originál. Problém je v tom dokud nenainstaluji ovladače ke grafické kartě počítač funguje (zkoušel jsem různé) jak nainstaluji ovladače, počítač se restartuje jako normálně po instalaci, ale pak už se nerozeběhne. Pořád se restaruje dokola, jak jsem již psal. Ve správcích zařízení jsou žluté vykřičníky, ale to nemám nainstalovaný ovladače ke graf. kartě. Když je nainstaluji, počítač nespustim, poze v nouzovém režimu, tam ve správcích zařízení vše v pořádku. Zkusím ten everest[/quote]

VGA režim musí jít stejně jako nouzový. Mačkej po POSTu při startu klávesu F8.

Nedávno jsem měl podobný problem s Celeronem 1,1GHz - chovalo se to při startu podobně. Pomohlo něco z tohoto: 1) Manuálně nastavené (vynucené) IRQ grafiky, aby nesdílela totéž s USBřadičem... 2) instalace novější verze ovladačů; 3) Reinstalace DirectX.
robky (3195)|18.7.2011 17:32
[quote=StD;461870]To uvidíme z toho Everestu...
[/quote]
.... postačí screenshot Správcu zariadení (pred inštaláciou vga driveru) ....
Predpokladám, že pokiaľ sa jedná o novú inštaláciu, bude tam tých "žluťáskov" viac :notsure
Neregistrovaný (0)|18.7.2011 20:39
[quote=robky;461867]Čo teda najprv nainštalovať ovládače chipsetu - napíš o akú základnú dosku sa jedná ....[/quote]

Ovladače mám nainstalovaný. Název desky je Gaintech 9VJL3
r34ktor (7477)|19.7.2011 20:16
[quote=Neregistrovaný;461942]Ovladače mám nainstalovaný.[/quote]
Jakou verzi?