Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Stary system na novych komponentech

wentill (58)|30.7.2011 13:08
Zdravim, chtel bych na starem pocitaci vymenit nekolik komponent (MB, CPU, RAM, HDD), ale zatim se mi nechce investovat do noveho operacniho systemu. Chci se zeptat, jestli na to pujdou hodit stare XP, co jsem dostal k tomu pocitaci, kdyz jsem ho kupoval.
Omlouvam se, jestli se to tu uz resilo, bohuzel jsem takove tema nenasel.
r34ktor (7477)|30.7.2011 13:12
Pokud se jedná o OEM licenci (zjistíš ze štítku, nebo faktury), tak výměnou základní desky zaniká. Respektive pravděpodobně použít půjde, ale nebude se již dle licenčních podmínek jednat o legální instalaci.
wentill (58)|30.7.2011 13:30
Dik za odpoved. OEM licence to je. A co znamena, ze se nebude jednat o legalni instalaci? Bude to fungovat, ale prestane pokud na to prijdou? Prijde mi ze Microsoftu rozhodne nic nedluzim :) vsechny veci si kupuju, ale tohle mi prijde ulet, dokud mi XP vyhovujou. Bude to teda fungovat vcetne windows update?
j.albi (476)|30.7.2011 22:56
Fungovat to bude, ale NEBUDE TO LEGÁLNÍ podle licenčního ujednání. Kdysi se něco podobného stalo ve firmě a žádali jsme MS o dobrozdání. Odpověď přišla že legální to sice není, ale že se zas tak moc nestane. Update půjde, notifikátor to nepozná.
Speda (154)|31.7.2011 13:42
Když si ověříš pravost tak ty Windows projdou bez problému taky to tak mám, nebudu pořád kupovat operačku kvůli změně hardwaru nezahodím Windows seven ultimate 64 bit do koše. Navíc se i OEM prodavá i samostatně tak že už vlastně kupuješ nelegalní windows
wentill (58)|31.7.2011 13:56
OEM se da sehnat samostatne? ja na nakym eshopu prave cetl, ze je jen kdyz koupis mb ram hdd cpu zdroj a skrin? a to ja minimalne dve veci z toho prave nechci..
r34ktor (7477)|31.7.2011 15:08
[quote=wentill;464672]OEM se da sehnat samostatne?[/quote]
Dá. Ale musí jít o verzi GGK.
Speda (154)|3.8.2011 15:55
[quote=r34ktor;464678]Dá. Ale musí jít o verzi GGK.[/quote]

Sem to blbě napsal tak se omlouvám OEM jsem koupil u TS Bohemia ale zároveň sem si od nich kupoval komponenty a stavěl si stolní pc
Hirogen (31)|17.5.2012 23:54
- Prodejce ti smí prodat samostatně OEM licenci. Výrobce počítače ji musí nainstalovat na nový počítač se kterým bude OEM licence používána. Jestli to ale bude domácí výrobce, není to v rozporu s licenčním ujednáním.
- Pokud provedeš výměnu desky ev. dalšího HW, postačí do MS zavolat, že ti do PC uhodil blesk a že jsi jej musel opravit formou výměny základní desky. Není to v rozporu s licenčním ujednáním.