Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

VPN na WServer 2008

Victus (21)|14.8.2011 10:35
Cau, potřeboval bych poradit, nebo poslat nějaký fungující návod na rozjetí VPN pod Windows Server 2008. Nedaří ze mi rozjet ani na LAN, natož přes veřejnou IP adresu. Chtěl bych poradit, jaký služby musím nastavit jestli musí běžet DHCP i DNS server, jaké nastavit přihlašování do VPN z WAN/LAN a jaké povolit porty v routeru.
Mám veřejnou IP, do lokální je překládána 192.168.1.0/24 s DHCP v rozsahu 192.168.1.100-199.

Dlouho se snažím googlit, ale pořád nic. :/
kevin00 (10238)|14.8.2011 12:40
Victus (21)|23.8.2011 12:16
Dobra, už mi funguje VPN na lokální síti. Teď abych to povolil taky z venku. Stačí, když povolim porty pro IP serveru v routeru a firewallu, nebo se musí jeste neco nastavovat?
Dojigiri (1629)|23.8.2011 12:40
Já používám OpenVPN (server doma na stáleběžícím NAS - Linux, připojování z práce), stačilo mi nastavit na routeru přesměrování nějakýho portu (ke kterýmu se budou připojovat klienti - může a nemusí být stejný jako lokální port VPN serveru) na IP adresu a port VPN serveru.

Port samozřejmě musí být povolen ve firewallu (ale pokud to jede na lokální síti, měl by už být povolen). Pokud je ještě nějakej firewall na routeru apod., musí být povolen příchozí port na tom routeru.
Victus (21)|24.8.2011 11:31
Tak ono je zbytečné používat OpenVPN, když má VPN přimo includovaný. Koukal jsme, že porty pro NPS a routing and Remote (PPTP, L2TP, GRE) jsou ve FW nastavený. Jenže povolovat v routeru je nemůžu, pouze provider. :/
Když zadám interní IP (jsme v LANu) s portem, tak bych se měl připojit ne? Napíše to ale takovou hlášku. Takže nevim o jaké porty si mám napsat providerovi.
dssda.JPG