Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Nejde stahovat z některých servrů

Neregistrovaný (0)|15.8.2011 18:56
Tazatel: jechi

Znění dotazu: Dobrý den potřeboval bych poradit nejdou mi stahovat aktualizace PC translátoru: http://www.translator.cz/aktualizace.htm potom mi nejde stahovat z Stahuj.cz. Vždy mi to píše připojení nelze vytvořit cílový zdroj to odmítl. Nejde to vIE ani v Opeře a ve Firefoxu. Někde to mám asi zablokovaný a nemůžu na to přijít. Nevíte někdo čím by to mohlo bít.
Děkuji. Josef
hugostieglitz (907)|15.8.2011 20:12
[quote=Neregistrovaný;467107]Tazatel: jechi

Znění dotazu: Dobrý den potřeboval bych poradit nejdou mi stahovat aktualizace PC translátoru: http://www.translator.cz/aktualizace.htm potom mi nejde stahovat z Stahuj.cz. Vždy mi to píše připojení nelze vytvořit cílový zdroj to odmítl. Nejde to vIE ani v Opeře a ve Firefoxu. Někde to mám asi zablokovaný a nemůžu na to přijít. Nevíte někdo čím by to mohlo bít.
Děkuji. Josef[/quote]

co máš za os?jestli windiws tak klikni na Tento počítač-pr.tl-vlastnosti-možnosti-zobrazit skryté soubory a složky a dej OK
ve win7 počítač-možnosti složky-zobrazení-zaškrtni zobrazovat skryté složky a dej použít-ok

až to budeš mít tak jdi na tohle:C\Windows\System32\drivers\etc ve složce etc najdeš soubor "host"
dvakrát na něj klikni a vyskočí okno které se zeptá v kterém programu chceš soubor otevřít ty dej poznámkový blok a až se to objeví tak obsah skopíruj a uploudni to sem
Jech Josef (206)|15.8.2011 20:28
[quote=hugostieglitz;467118]co máš za os?jestli windiws tak klikni na Tento počítač-pr.tl-vlastnosti-možnosti-zobrazit skryté soubory a složky a dej OK
ve win7 počítač-možnosti složky-zobrazení-zaškrtni zobrazovat skryté složky a dej použít-ok

až to budeš mít tak jdi na tohle:C\Windows\System32\drivers\etc ve složce etc najdeš soubor "host"
dvakrát na něj klikni a vyskočí okno které se zeptá v kterém programu chceš soubor otevřít ty dej poznámkový blok a až se to objeví tak obsah skopíruj a uploudni to sem[/quote]

Tak sem to udělal jak si mi poradil a posílám to sem.
127.0.0.1 http://www.langsoft.cz
127.0.0.1 iws.intranet.cz
127.0.0.1 http://www.pctranslator.cz
# Start of entries inserted by Spybot - Search & Destroy
# End of entries inserted by Spybot - Search & Destroy

127.0.0.1 http://www.langsoft.cz
127.0.0.1 iws.intranet.cz
127.0.0.1 http://www.pctranslator.cz
EditorPO (2819)|15.8.2011 20:34
ten translator mas legalny? :)

vsetky poziadavky na stranky vyrobcu mas presmerovane na localhost, teda na vlastny PC, vacsinou sa to robi v pripade nelegalneho software, aby sa nekontaktoval na vyrobcu
aj ked sa to tvari, ze to urobil spybot
Jech Josef (206)|15.8.2011 21:07
[quote=EditorPO;467124]ten translator mas legalny? :)

vsetky poziadavky na stranky vyrobcu mas presmerovane na localhost, teda na vlastny PC, vacsinou sa to robi v pripade nelegalneho software, aby sa nekontaktoval na vyrobcu
aj ked sa to tvari, ze to urobil spybot[/quote]

Jak by to šlo vrátit spátky.
EditorPO (2819)|15.8.2011 21:38
neodpovedal si ohľadom legálnosti

warez sa tu nerieši
Dojigiri (1629)|16.8.2011 12:06
Vrátíš to celkem jednoduše - smažeš třeba v notepadu ty řádky v etc/hosts a restartuješ počítač (možná že ani restart nebude potřeba). A pro jistotu se pak kouknout zpátky jestli ti to tam nějakej program nezapsal znova.

A pokud to není legální instalace, tímhle se ten translator bude připojovat ke skutečným serverům, nabonzuje jim tě (možná se ten program pak sám zablokuje) a můžeš očekávat kontrolu SW policie ;) :p
Jech Josef (206)|16.8.2011 15:22
[quote=Dojigiri;467204]Vrátíš to celkem jednoduše - smažeš třeba v notepadu ty řádky v etc/hosts a restartuješ počítač (možná že ani restart nebude potřeba). A pro jistotu se pak kouknout zpátky jestli ti to tam nějakej program nezapsal znova.

A pokud to není legální instalace, tímhle se ten translator bude připojovat ke skutečným serverům, nabonzuje jim tě (možná se ten program pak sám zablokuje) a můžeš očekávat kontrolu SW policie ;) :p[/quote]

Díky uš to de. Ještě mi to dělá kdyš stahuji z Stahuj.cz třeba na tomto odkazu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][hledano]=&g[oz]=6.0&g[up]=CZ ale i na jiných, určitě to zablokoval Spybot dříve to šlo uš sem ho odinstaloval.
hugostieglitz (907)|16.8.2011 18:13
znovu otevři soubor host a zkopíruj tam tohle ,původní smaž ale pro jistotu si udělej zálohu
# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

a nezapomen si udělat zálohu svého souboru v případě problémů to vrat do původního stavu
EditorPO (2819)|16.8.2011 19:49
[quote=hugostieglitz;467251]znovu otevři soubor host a zkopíruj tam tohle ,původní smaž ale pro jistotu si udělej zálohu
# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

a nezapomen si udělat zálohu svého souboru v případě problémů to vrat do původního stavu[/quote]
to akože k čomu to nakopírovanie pomôže?

// okrem toho prečítaj si celé vlákno zistíš, že warez sa tu nerieši
astec (1823)|16.8.2011 20:03
[quote=hugostieglitz;467251]znovu otevři soubor host a zkopíruj tam tohle ,původní smaž ale pro jistotu si udělej zálohu
# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

a nezapomen si udělat zálohu svého souboru v případě problémů to vrat do původního stavu[/quote]

Prosim Tě zjisti si co a k čemu je ten soubor, jak se vytváří a pak raď
Jech Josef (206)|16.8.2011 23:46
Díky uš to stahuje s obouch servrů.
Jech Josef (206)|16.8.2011 23:49
Díky uš to stahuje.
hugostieglitz (907)|17.8.2011 16:19
už to jede nebo ne?a jinak vy jste odborníci na HW šechna čest mockrát jste mi pomohli ale co se týká SW tak tady jsem doma jo a ten warez jsem nějak nepochopil nejde mu stahovat ze serverů co stahuje je mi šumák tady se řeší technická záležitosti
hugostieglitz (907)|17.8.2011 16:25
[quote=EditorPO;467263]to akože k čomu to nakopírovanie pomôže?

// okrem toho prečítaj si celé vlákno zistíš, že warez sa tu nerieši[/quote]

soubor host je zodpovědný za mnoho věcí mimo jiné za zablokování různých věcí např.nepřipojení k vámi zvolené www jako když nechcete aby vaše málé dítě lezlo na facebook zablokovéní serverů však často způsobují viry
Jech Josef (206)|17.8.2011 16:53
[quote=hugostieglitz;467414]už to jede nebo ne?a jinak vy jste odborníci na HW šechna čest mockrát jste mi pomohli ale co se týká SW tak tady jsem doma jo a ten warez jsem nějak nepochopil nejde mu stahovat ze serverů co stahuje je mi šumák tady se řeší technická záležitosti[/quote]

Jede to v pohodě.
EditorPO (2819)|17.8.2011 17:43
[quote=hugostieglitz;467414]už to jede nebo ne?a jinak vy jste odborníci na HW šechna čest mockrát jste mi pomohli ale co se týká SW tak tady jsem doma jo a ten warez jsem nějak nepochopil nejde mu stahovat ze serverů co stahuje je mi šumák tady se řeší technická záležitosti[/quote]
[quote=hugostieglitz;467415]soubor host je zodpovědný za mnoho věcí mimo jiné za zablokování různých věcí např.nepřipojení k vámi zvolené www jako když nechcete aby vaše málé dítě lezlo na facebook zablokovéní serverů však často způsobují viry[/quote]

len maly detail, ten text, ktory si mu dal k nakopírovaniu, nemá na funkčnosť súboru hosts žiaden vplyv, všetko je totiž zakomentované :) ... preto moja reakcia na tvoj príspevok

a je to C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts, ale to by si mal vedieť, keď už si v tom doma :)

Hneď ako sem dotyčný dal obsah suboru hosts, mi bolo jasné, že Translator nemá legálne a jeho problém s tým súvisí. V tom prípade nie som ochotný pomáhať. Aby bolo jasné, je to aj v pravidlách fóra. Takže nie že by sme to nevedeli vyriešiť, ale určité zásady tu platia. Rovnako nepomôžem pri nabúravaní do admin konta, mailového účtu, zaheslovaného BIOSu (väčšinou u kradnutých NTB), obchádzaniu obmedzení siete vo firme ... a pod.
hugostieglitz (907)|17.8.2011 21:24
len maly detail, ten text, ktory si mu dal k nakopírovaniu, nemá na funkčnosť súboru hosts žiaden vplyv, všetko je totiž zakomentované ... preto moja reakcia na tvoj príspevok

vliv to asi mělo když už mu to jde a ten warez mu to znovu nepřepsal ne?a jinak odkdy je zablokování http://www.stahuj.cz warez?pokud vím je tam spustu freeware a trial programů stejně jako zde v sekci download.a to že jsem vynechal písmeno znamená že když to našel tak není žádnej pitomec a netahá se o slovíčko(písmeno)holt se to občas stane nejsem pánbůh ani Špaček
a ktomu translatoru:výslovně zde neuvedl že je nelegální a z výpisu co sem dal to tak 100%není ten spybot neukazuje prstem na to či ono
EditorPO (2819)|17.8.2011 22:30
[quote=hugostieglitz;467466]vliv to asi mělo když už mu to jde a ten warez mu to znovu nepřepsal ne?a jinak odkdy je zablokování http://www.stahuj.cz warez?pokud vím je tam spustu freeware a trial programů stejně jako zde v sekci download.a to že jsem vynechal písmeno znamená že když to našel tak není žádnej pitomec a netahá se o slovíčko(písmeno)holt se to občas stane nejsem pánbůh ani Špaček
a ktomu translatoru:výslovně zde neuvedl že je nelegální a z výpisu co sem dal to tak 100%není ten spybot neukazuje prstem na to či ono[/quote]

1. funguje mu to nie tvojim pričinením, ale na základe Dojigiriho rady, tvoja rada bola s nulovou hodnotou, pretože riadky začínajúce s "#" sú komenty, takže funkčnosť nemajú
2. že má Translator nelegálne bolo jasné z výpisu súboru hosts, poznám to, len som bol zvedavý, či bude mať odvahu to priznať
3. spybot s tým tiež nemá nič spoločného, ale je vidno, že ho nevie používať