Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Domácí Wifi + Lan

diether (13)|16.8.2011 13:19
Dobrý den, potřeboval bych poradit s domácí wifi. Mám net od UPC, k tomunějakej modem, ze kterého vede kabel do PC. Potřeboval bych poradit, jakým způsobem rozhodit net ještě do wifi - pro notebook přítulkyně. V sítích se vůbec nevyznám, a tak vůbec nevím jak na to.

Díky za radu.
Zoidik (1405)|16.8.2011 14:08
Zvolil bych třeba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], zastrčíš do něj kabel a potom bude v podstatě stačit nastavit wifi. Na přesnou konfiguraci bys tam měl mít průvodce, nebo bude nastavení popsáno v manuálu. Najít na internetu by taky mělo jít. Osobně mam doma ADSL a TP-Link. Na kabelové PC, nebo na ty domácí stálé mám nastavené pevné IP adresy a když někdo přijde, nebo já si donesu firemní NTB, tak DHCP využiju. Síť mam samozřejmě zabezpečenou, což u tohoto by mělo jít stiskem tlačítka, ale v nastavení wifi by to snad mělo být podrobnější. Tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] podporuje i WPA2 což mi přijde rozumné na zabezpečení.
Dojigiri (1629)|16.8.2011 14:54
Jen doplním že po přepojení modemu z PC do routeru bude patrně třeba restartovat modem, tj. odpojit na chvilku ze zásuvky a připojit znova (načte se MAC adresa novýho zařízení).
diether (13)|24.8.2011 10:32
Můžu poprosit jenom lopaticky vysvetlit jak to zapojít? Mám modem od UPC ze kterého mi ted vede kabel do PC, koupim tenhle router, do toho zapojim kabel co sel ted do PC, a z toho mi povede kabel do PC a zaroven wifi signal do NTB? Je to tak.. budu to bastlit doma sám, tak bych potřeboval vědět jak na to..
EditorPO (2819)|24.8.2011 11:45
áno, tak ako si to popísal