Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ovladac pre ATI Mobility Radeon X1600 - Windows 7

postaba (1)|30.8.2011 20:57
Uz niekolko dni intenzivne prezaram internetove zakutia a hladam vhodny driver pre notebook Acer Aspire 5672 WLMI s GK ATI Mobility Radeon X1600 na Windows 7 32-bit. Je tu niekto kto ma na NB pobobnu GK pod Win7 a vsetko mu funguje?

Zatial totiz neviem ci je chyba v HW alebo v ovladaci. Jedna sa totiz o vyradeny NB, ktoreho mi prislo luto a este som mu dal druhu sancu. V servise nad nim uz vyriekli ortiel, ze treba vymenit mainbord... no zabudnite.
Postupom casu som zistil, ze problem bol hlavne v HDD ... porucal sa pred 2 tyzdnami. Vtedy som musel znovu preinstalovat OS. Predtym s ovladacom na GK pod WIN7 nebol problem, po novej instalacii a preinstalovani standars VGA graffic controler na ovladac ATi sa na obrazovke objavuju vodorovne ciary, roznej hrubky a farieb. Pri beznom prezerani netu su tieto ciary na monitore vzdy, pri spusteni nejakej aplikacie, ktora vyuziva GK, ovladac niekolko krat sa zresetuje a nakoniec sa objavi BSOD.

Skusal som niekolko verzii ovladacov, konkretny driver cisto pre WIN 7 od Aceru nie je, no vzdy s rovnakym vysledkom.
Ked som ATI ovladace odinstaloval a vratil naspat k standardnemu ovladacu VGA, vsetko funguje bez problemov, az na tie spomalenejsie reakcie a nizke rozlisenie.
Georginek (2957)|30.8.2011 21:36
Muzes zkusit stahnout ovladac za stranek AMD/ATI ne? Tam je pro x1600 podpora. Nicmene smir se s tim, ze je deska v haji - teda spis grafika, ta je ale integrovana na desce a oprava se tezce nevyplati. Pocitej 4500Kc+