Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel 320 SSD 80G

Noedar (258)|11.9.2011 09:54
Zdravim, rad by som sa len trochu poinformoval o tomto disku, mam ho totiz doma, pred par dnami kupeny a zatial ho mam pripojeny k pc len ako logicku jednotku, pretoze za nejaky mesiac ci dva planujem kupit aj novy pc a tak som nan nechcel hadzat win na aktualnom pc, aby som ho potom nemusel znovu cely formatovat a nanovo instalovat win uz v novom pc, ale ono to akosi cloveku neda neskusit vykon toho disku a preto moja otazka znie, ci ho mozem kludne pouzivat ako systemovy disk a za kratko znovu formatovat a znovu instalovat na novo win (pripadne prenosom cez acronis intel migration software) pytam sa totiz hlavne preto, ze ssd diskom klesa zivotnost pri prepisovani dat a chcem, aby nejaku dobu vydrzal, nebol totiz najlacnejsi aj ked ma stal len nejakych 92 euro, zvysok bol vyreklamovany router:) dik.
Maxtor (321)|11.9.2011 12:58
- Nevim co resis.. stejne na tech 80GB nic moc nenarves, takze ho tam strc a nainstaluj okna a nevymyslej blbosti..
- Znovu formatovat nic nemusis, protoze NZFS svazky se neformatuji..
- No a nejake "aby mi vydrzel".. na to zapomen.. do dvou let (pravdepodobne drive) to zacne psat chybny sektory.. tyhle veci jsou spotrebka.. nehlede na to, ze za ty dva toky tady budou disky s dvojnasobnou propustnosti..
jrx (1880)|11.9.2011 13:03
[quote=Maxtor;472187]
- No a nejake "aby mi vydrzel".. na to zapomen.. do dvou let (pravdepodobne drive) to zacne psat chybny sektory..[/quote]

Takže žádný problém, protože Intel poskytuje záruku 5 let. :slug
Maxtor (321)|11.9.2011 13:06
Coz osobne moc nechapu, protoze i presto, ze ty posledni generace maj zase MTBF o kus dale, na 5 let to proste neni..
Noedar (258)|11.9.2011 13:14
tak na tych 80GB bude len win a par programov, ktore dokopy zaberaju maximalne 5GB a to som este naddimenzoval:) a zase rozmyslat stylom, ze za dva roky tu bude vyssia kapacita, vyssi vykon atd. tak si asi nikdy nic nekupim, ja som len chcel nieco ako radu ci radsej pockat a nechat tam win na dlho, alebo ho za mesiac znovu preinstalovat, ci ho zbytocne nebudem nicit, aj ked je to blbost, pretoze disk si kupujem nato, aby tam boli data a robil som si s nimi co chcem:) ale tak nestalo to par korun.
Maxtor (321)|11.9.2011 13:28
[quote=Noedar;472191]a zase rozmyslat stylom, ze za dva roky tu bude vyssia kapacita, vyssi vykon atd. tak si asi nikdy nic nekupim, ja som len chcel nieco ako radu ci radsej pockat a nechat tam win na dlho, alebo ho za mesiac znovu preinstalovat, ci ho zbytocne nebudem nicit, aj ked je to blbost, pretoze disk si kupujem nato, aby tam boli data a robil som si s nimi co chcem:) ale tak nestalo to par korun.[/quote]
No to s to ale nepochopil.. tady nejde o zadne cekani na to, co si koupit.. tady jde o to, ze to za dva roky budes chtit vyhodit do popelnice, protoze tady budou uplne jine veci s uplne jinyma parametrama..
Noedar (258)|11.9.2011 13:58
[quote=Maxtor;472192]No to s to ale nepochopil.. tady nejde o zadne cekani na to, co si koupit.. tady jde o to, ze to za dva roky budes chtit vyhodit do popelnice, protoze tady budou uplne jine veci s uplne jinyma parametrama..[/quote]

tak ja ti teraz neviem, kto koho nepochopil, ale v podstate si mi napisal presne to iste co som pisal ja:)
cize to budem chciet vyhodit, pretoze tu bude nieco lepsie, vykonnejsie, to tu bude vzdy! nekupuj si novu grafiku aj ked ti hry sekaju, pretoze za dva roky tu bude aj tak vykonnejsia:mistake
Maxtor (321)|11.9.2011 14:08
Hmm.. tak nic.. tady asi debata dal nepovede.. snazil jsem se ti jen rict, ze tady placas neco o nakupu, ja ale mluvim o tom, ze se bojis pouzivat SSD proto, aby sis ho neposkodil.. ale to je asi jedno no.. :rolleyes:
Alias.. klidne si nnovou grafiku kup, ale neplacej tady neco o tom, jak na ni budes hrat 10 let..

Pro jistotu jeste vice pro blbce.. to SSD za dva roky vyhodis kvuli uplne jinym vecem, nez kvuli tomu, ze sis ho poskodil zapisem dat.. a nema to nic spolecneho s tim, co si kdy a jak koupit.. proste ano.. udelal jsi dobre, ze sis koupil SSD, ale nevymyslej tady nejaky blbosti na tema nechci si ho poskodit a opotrebovat.. :D
Noedar (258)|11.9.2011 14:13
no ty si pisal o tom, ze to vyhodim do popelnice, pretoze sa dva roky tu bude nieco lepsie, tak si to potom zle zformuloval, alebo som nechapavy ja. a nebojim sa ho pouzivat, len viem, ze za kratko budem znovu vsetko z neho mazat a hadzat to tam nanovo, tak som sa pytal ci to je v podstate fuk, alebo ak to neni nutne mozem radsej pockat a par cyklov mu usetrit.

uplne jednoducha banalna otazka pre uplne jednoduchu banalnu odpoved, nic viac som nechcel

ps: no su to asi take iste blbosti, ako plno clankov na nete, preco hadzat cache z internetoveho prehliadaca a zlozku temp z win na iny disk.
Maxtor (321)|11.9.2011 14:17
No.. a ja ti uz asi po desate rikam, ze resis nesmysly a nejaka vydrz toho disku nehraje roli, protoze i kdyz vydrzi rekneme dva roky, uz ho v te dobe stejne v PC chtit nebudes..
Banalni odpoved porad dokola.. :)
Noedar (258)|11.9.2011 14:23
[quote=Maxtor;472201]No.. a ja ti uz asi po desate rikam, ze resis nesmysly a nejaka vydrz toho disku nehraje roli, protoze i kdyz vydrzi rekneme dva roky, uz ho v te dobe stejne v PC chtit nebudes..
Banalni odpoved porad dokola.. :)[/quote]

potom nechapem, preco by som ho v pc nemal chciet? podla toho co ja viem, tka to byva skor naopak, ten kto uz raz ssd mal, tak sa nechce vraciat ku klasickym diskom, ja som ho kupoval kvoli tomu, ze uz ma sralo, ked si stale systemovy disk stale "skripal" a vsetko mu to trvalo celu vecnost. preto som aj bral intel, tie su s tych spolahlivejsich.
Georginek (2957)|11.9.2011 15:05
Pochybuju, ze bys instalaci Woken zmensil zivotnost disku.
Pak tu padl blabol, ze ho za 2 roky nebudes chtit...proc by ne? Dneska skoro nikdo nejede na SSD a uz je to nejakej patek, kdy sel do prodeje. Pochybuju, ze s vetsi rychlosti a samozrejme vetsi cenou to bude nejaky trhak......
Ja mam v PC 3 HDD a taky je po 2 letech nebudu chtit vyhodit.

IMHO a jestli bude po 2 letech hazet chyby, Intel ma reklamku 5let, tak VO CO GO?
Noedar (258)|11.9.2011 17:29
[quote=Georginek;472206]Pochybuju, ze bys instalaci Woken zmensil zivotnost disku.
Pak tu padl blabol, ze ho za 2 roky nebudes chtit...proc by ne? Dneska skoro nikdo nejede na SSD a uz je to nejakej patek, kdy sel do prodeje. Pochybuju, ze s vetsi rychlosti a samozrejme vetsi cenou to bude nejaky trhak......
Ja mam v PC 3 HDD a taky je po 2 letech nebudu chtit vyhodit.

IMHO a jestli bude po 2 letech hazet chyby, Intel ma reklamku 5let, tak VO CO GO?[/quote]

no v podstate vo nic go :) ja som len chcel malu radu, ci zbytocne neinstalovat win na ssd niekolko krat po sebe, ale len raz a dlhodobo, tot vse, ale kolega rozbehol debatu, ze ho vyhodim, lebo budu zase lepsie a bude hadzat chyby a tak dalej;)