Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nx7600gt-t2d256ez-heatpipe

puma (8)|2.6.2007 10:54
Zdravím,
Mám tuto kartu:http://www.elektro-1.cz/microstar-ms-v045-nx7600gt-t2d256ez-heatpipe-geforce-nx7600gt-256-mb-ddr3-pci-express-x16-sli-hdtv-2xdvi/63282/
Dole je víc obrázků a je tam i ta karta z druhé strany. Chci se zeptat jaké s ní máte kdo zkušenosti. Můj problém je tento:

Po koupi a nainstalování obraz prostě do 2 min odešel. Po laboraci s ovladačema jsem zjistil, že šroubky na chladiči nebyly vůbec dotaženy. Dotáhnul jsem a trochu se to zlepšilo. 52 stupnů v klidu,90 při zátěži. U dodaného softu jsem zjistil, že alarm je nastaven na 130 stupnů, což se mi zdá být krutej masakr. A nenašel jsem kde to snížit. Dále trubičky chlazení jsou mezi dvěma měděnými deskami a ty k sobě nedoléhají(jen na krajích)mezera cca 2-3 desetiny mm. Pasiv jsem nikdy neměl. Můžu si dovolit to rozebrat a dát tam pastu? I když taková vrstva se mi taky zdá masakr. Jako by vybrání na trubičky bylo malé a proto to nedoléhá. Mám strach když to rozeberu, aby se něco nestalo s těma trubičkama :). Jinak bych se toho moc nebál. Paměti nejsou chlazeny vůbec. Když na ně nalepím malé pasivy nepřijdu o záruku? Koupeno v TSBohemia. Zažil jsem tam jednu reklamaci a přístup pravěký.

Uvítám jakoukoliv informaci jak toto řešit a zda to má vůbec smysl. Třeba už se tu s tím někdo potýkal. Karta má na sobě konektor na větráček (aspon si myslím, že je na větráček). Kdybych ho uchytil samořezkama mezi žebra chladiče tak by zas asi mohl být problém se zárukou, nevím. Díky za každou radou.
mech13 (5526)|2.6.2007 11:30
to tak vypada, ze tu kartu pred tebou nekdo rozebral... asi technici v prodejne byly zvedavy nebo ti dali kartu z nejake recenze... neco takovyho je na povazenou a dalsi nakup u nich bych zvazil (vetsinou se takove zbozi prodava se slevou a byva to dobre dany dohromady:stupid )

bud jim to muzes skusit omlatit o hlavu, nebo to na vlastni pest rozebrat, dat poradne dohromady a pripadne pouzit poradnou pastu (treba AC MX-1). jestli to neni fakt ani pul mm tak by se to tou pastou dalo vyplnit

zalezi jaka jsi natura, a jak bys byl schopny se s nimi pri pripadne reklamaci po rozebrani pohadat
Drreamer (17)|3.6.2007 09:36
MAM uplne tu samou grafiku a sem sni celkem spokojeny ale takove to problemy sem nemel a ten pasim chladi i pameti uz sem to mel rozehrane protoze sem mysto toho daval vodnika ale karta je to celkem v poho a o zaruku by jsi prijit nemel pokod potom namontujes chladic spatky ja si myslim ze bys ten pasiv vymenit za aktivni treba za nekaj zelman nebo neco takoveho........urcite ti to pomuze...!!
pas!k (3765)|3.6.2007 10:15
Vyjadrim se pouze k pravekym reklamacim v TSbohemia .. je pravda ze zacatku je to tam trosku podivne .. ale rekl bych ze reklamacni oddeleni se tam celkem da vycvicit doporucuji na ne nastoupit primo a rict v cem je problem kdyz clovek ukaze z etrva na svem nebo obcas dolozi reklamovane zbozi nejakym testem ani se tim nezatezuji a bezproblemu vymeni :) Vlastni zkusenost
puma (8)|3.6.2007 18:25
Tady píšou,že ty paměti chlazeny nejsou,ale mají v těch popisech často zmatky.Jestli jsi to měl dole,tak to víš.[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Zkusím tu pastu do mezer a jestli to moc nepomůže,tak bych tam asi přidal ten větráček.Ale na kterou stranu?Ten chladič je z obou stran,abych to nechladil naopak.A při nejhorším tedy úplně jiný chladič.
Dík za odpověď všem. :)
boboco (1987)|3.6.2007 18:32
Ujišťuji Tě, že paměti chlazeny jsou, sám tuhle kartičku mám doma. Teplota v zátěži (i s přetaktem a lehkým ofukováním 12cm FANem na 600rpm) nepřesahuje 70°C:turtle

Jinak dostatek obrázků máš zde.

Určitě s Tvou kartou někdo nevhodně manipuloval, to případ do "Černých ovcí", bohužel se bojím, že s případnou reklamací neuspěješ - nařknou Tě z toho, že jsi s kartou manipuloval Ty!
puma (8)|5.6.2007 12:58
Tak jsem to rozebral,vyčistil (jak byl ten chladič povolený,tak tam ta pasta zatuhla v hrudkách na proc. a vůbec to nesedělo),dal jsem všude poctivě pastu (na trubičkách nebyla vůbec),dal jsem pastu i mezi měděné plochy do mezer viz. výše,složil jsem to a na chladič jsem dal 6x6 cm větráček.Teplota sjela o cca 19 stupňů a to se ten větráček točí dost pomalu (je zatím zapojen v sys fan než budu mět regulátor).Ted tedy v klidu cca 40 a v zátěži (ghost recon adw. 1024x768) cca 62 stupňů.To si myslím,že už je použitelné. :)
Ještě jednou díky za rady a odkazy všem.
puma (8)|12.6.2007 00:04
Tak teplota se držela celkem nízko,ale karta jela,nejela někdy 10 min,někdy 4 hod.Pak se obraz rozpadal.Je tedy na reklamaci a uvidím.