Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: Mizejici polozky v biosu.

Neregistrovaný (0)|16.9.2011 15:57
Tazatel: J

Znění dotazu: Dobry den moji radcove.Poridil jsem si mb. GA-M68MT-D3P rev.3. a k ni CPU Ph2 x4 965 Be. s Ram DDR3 Kingston Hx 1600.Vse funguje jak ma jedine co jsem menil v bisu byl pomer ramek sli na 1333mhz.Po otevreni biosu jsem si rikal jak chudy bios to je ale,pri brouzdani biosem se mi z niceho nic v polozce "advance chipset" objevili polozky k nastaveni nasobice a frekvence NB a SB a FSB aj..Nejsem zadny OClocker ale potesilo mne zo to tam je protoze v manualu tyhle polozky nejsou ani zmineny.Potesen jsem bios ulozil a ukoncil a Pc vypnul.Po urcitem case jsem sel opet do biosu ze se podivam jake ze to nastaveni "advance chipset" jeste nabizi a ejhle ty polozky tam nejsou a ani po hodinovem hledani a nastavovani jsem je neobjevil.Kde jsou a kam zmizeli?.Ja nechci taktovat ale,kdyz to tam je tak mne rozciluje ze se ktomu nemuzu jednoduse dostat.Prosim poradte a omlouvam se za tohle slohove cviceni.
robky (3195)|16.9.2011 16:08
Mala by to byť kombinácia kláves CTRL+F1, aspoň u väčšiny GB dosiek .... v manuále to bude určite popísané ;)
r34ktor (7477)|16.9.2011 20:19
[quote=robky;472992].... v manuále to bude určite popísané ;)[/quote]
[SPOILER=Je.][/SPOILER]
Ale ono číst manuály dnes není v módě. Nerdové používají zásadně metodu pokus-omyl.
Jds (106)|17.9.2011 10:22
[quote=robky;472992]Mala by to byť kombinácia kláves CTRL+F1, aspoň u väčšiny GB dosiek .... v manuále to bude určite popísané ;)[/quote]

Děkuji vyzkoušeno a funguje to.Otázka proč soudruzi z Gigabitu delají tajnosti s těmito položkami? a napadá mně hned odpověd kdo nic neví nic nezkazí.
Jds (106)|17.9.2011 10:29
[quote=r34ktor;473028][SPOILER=Je.][/SPOILER]
Ale ono číst manuály dnes není v módě. Nerdové používají zásadně metodu pokus-omyl.[/quote]

Ano je to tam dokonce 2x ale v zápalu vyzkoušení nové desky jsem se toho nevšiml.Jo a angličtina mi moc nejde spíš ruština tu jsem se učil 9let.Prohlížim přes mobil a ten mi jaksi nedovolí se přihlásit se, nyní jsem registrován a přihlášen a píšu to na švagrovem PC.Nemáš nejakou radu jak se přihlašovat na forum z mobilu?.Nemužu se dostat přes potvrzeni pravidel.Jinak díky za obrázek toho manualu.
r34ktor (7477)|17.9.2011 11:17
[quote=Jds;473072]Nemáš nejakou radu jak se přihlašovat na forum z mobilu?.Nemužu se dostat přes potvrzeni pravidel.[/quote]
Co používáš za prohlížeč? Pokud Operu Mini, tak to nelze. Respektive jsou vyloučeny všechny prohlížeče využívající externí proxy (na jiné IP adrese).
Jds (106)|17.9.2011 18:50
[quote=r34ktor;473077]Co používáš za prohlížeč? Pokud Operu Mini, tak to nelze. Respektive jsou vyloučeny všechny prohlížeče využívající externí proxy (na jiné IP adrese).[/quote]

Ano používám Operu mini a ani ostatní prohlížeče v telefonu mi přihlášení neumožní proto využívám poradnu tam přihlášení není nutné ale to asi víš.Dekuji všem za rady a připomínky.