Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade PC v ceně 7 500 - 10 000 Kč

Noel82 (38)|18.9.2011 10:41
Co chci upgradovat: CPU + chladič, základní deska, paměti

Aktuální konfigurace: Viz. podpis

Další komentář:
Dobrý den, v říjnu bych chtěl upgradovat pc na novější platformu. Předběžně jsem si vybral nějaké komponenty z Alfy. Mám na Vás pár otázek:

1) Bude tato deska od MSI pro tento procesor kvalitním základem?

2) Má význam K verze procesoru?

3) Chladič CPU je dostatečný/ tichý?

Toť vše k upgradu.

Zároveň bych potřeboval poradit, kterým chladičem GPU nahradit ten současný. PC jsem měl u opraváře (známý od táty) a ten hňup mi zlomil lopatku u zadního ventilátoru. Vůbec netuším, jak se mu to podařilo...(Tehdy jsem přišel o síťovku.) Samozřejmě se to odrazilo na startování systému (hluku).

Dále mám v úmyslu prodat stávající sestavu. Tozn. komponenty jako chladiče CPU, základní desku, paměti a procesor. Ke všemu mám originální krabice a vše je funkční. Jenom na aktuální desce nejde síťová karta, a proto bych dodal externí zdarma. S cenou a nabídkou vyrukuji až v říjnu. Měl by už někdo předběžně zájem?

Hezkou neděli všem!

Díky Jirka
Návrh na upgrade.jpg
Noel82 (38)|18.9.2011 10:50
Grafika zde:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
lavjoy (1628)|18.9.2011 11:07
Paměti vem 2x2 nebo 2x4,triplechanel se na této platformě nekoná.
Deska je OK,cpu i chladič.
Jaká je nynější sestava?Ta GTSka by při vysokým rozlišení včetně AA už asi stíhat nebude,ale pokud polevíš v nastavení her,tak eště poslouží.
edit:Myslím náročnější hry,takovej CoD dáš v pohodě na max.........
Jandaskunk (2330)|18.9.2011 12:39
Doufám, že ti ten "opravář" proplatil tu grafiku a základní desku, které obě zničil, kdo ví co s tím vyváděl (bez síťovky se to bude hodně blbě prodávat - i s externí zdarma - a chladič na současnou GPU myslím nemá smysl, navíc k tomuto upgradu, kdy GPU nebude stíhat)....
Noel82 (38)|18.9.2011 13:52
Tak hraji v rozlišení 1680x1050 a i se současným HW mi to prozatím dostačuje. Grafiku vyměním příští rok. Chladič tedy nemá smysl? Deska je hodně kvalitní. I s externí síťovkou se to prodá dobře. ;) Z toho strach nemám.

Co tedy tyhle paměti?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jandaskunk (2330)|18.9.2011 19:29
Nejde o to, jestli je kvalitní nebo není (co vidím, tak zas nějak extra to není), ale prostě kupujících bude míň (někdo holt nechce si zaplácávat jeden PCI slot síťovkou) a odpálil ti síťovku a kdo ví co ještě (pravděpodobně statickou elektřinou)...

U tý grafiky jde o to, že se ti ten procesor bude rok flákat a za rok už bude zas nová generace procesorů (nebo ne?) a tím pádem to spadne na ceně....takže více méně vyhozený peníze, pokud to máš pouze na hry. Pokud renderuješ videa apod. věci zatížený procesorem a nebržděný grafikou, tak OK.

U tý grafiky záleží jak moc ti ten hluk vadí, možná by stačilo vyměnit větráček? Nebo ten vadný vyndat (pokud to nějakým způsobem jde), jenže pak to částečně ztratí výkon (s ulomenou lopatkou to ale stejně už nefunguje jak má). To bys musel vyzkoušet.

Paměti bych vzal ty za stejnou cenu s 1600MHz (taky Kingston...)...bohužel alfa má v pamětech mizivej výběr.
lavjoy (1628)|18.9.2011 19:36
Tak já zas myslim,že ani za rok tento cpu nebude plečka.Si vem jak se drží C2D/C2Q a vě většině případů stále postačuje.
Ten chladič je dobrý,smysl rozhodně má.
Jandaskunk (2330)|18.9.2011 23:56
Já neříkám, že bude plečka, jen, že za rok bude cenově levnější než dnes a bude se rok částečně flákat...ve hrách to bude prostě brzdit grafika o dost...

Socket 775 byl trochu výjimečnej, protože se držel hodně dlouho a ceny procesorů (alespoň těch dražších čtyřjader) jsou i dnes hodně vysoké (a naprosto nevýhodné ke koupi)...teď se to ale mění co rok a ceny budou padat (u SB).

Osobně bych koupil vše najednou až na to budou peníze....přetaktovaný E6750 sice bude v některých hrách trochu brzdit (hlavně ve hrách náročné na procesor, které využívají více vláken), ale není to zas tak strašné.
lavjoy (1628)|19.9.2011 09:37
Jasný,výhodný nejsou,ale pořád stačí.Vem i5 760,kolik stojí,jak je tu dlouho už......A výkon je pořád skvělý.Jasně že se kupuje nová architektura....
Zas na druhou stránku z té GTSky dostane i to co nechtěla dát:D,víš jako že nebudem koukat na to že se cpu bude flákat,ale že dostane z grafiky maximum
Jandaskunk (2330)|19.9.2011 10:50
To záleží na tom co hraje...nemyslím si ale, že to C2D tolik brzdí, když se koukneš na ten test (samozřejmě je to z roku 2009 a od tý doby přibylo her s podporou více jader/vláken). Takže záleží spíše na tazateli, co hraje a jestli to využije... Ať nějaký větší zrychlení nečeká.
Noel82 (38)|19.9.2011 19:04
[quote=Jandaskunk;473314]Nejde o to, jestli je kvalitní nebo není (co vidím, tak zas nějak extra to není), ale prostě kupujících bude míň (někdo holt nechce si zaplácávat jeden PCI slot síťovkou) a odpálil ti síťovku a kdo ví co ještě (pravděpodobně statickou elektřinou)...

U tý grafiky jde o to, že se ti ten procesor bude rok flákat a za rok už bude zas nová generace procesorů (nebo ne?) a tím pádem to spadne na ceně....takže více méně vyhozený peníze, pokud to máš pouze na hry. Pokud renderuješ videa apod. věci zatížený procesorem a nebržděný grafikou, tak OK.

U tý grafiky záleží jak moc ti ten hluk vadí, možná by stačilo vyměnit větráček? Nebo ten vadný vyndat (pokud to nějakým způsobem jde), jenže pak to částečně ztratí výkon (s ulomenou lopatkou to ale stejně už nefunguje jak má). To bys musel vyzkoušet.

Paměti bych vzal ty za stejnou cenu s 1600MHz (taky Kingston...)...bohužel alfa má v pamětech mizivej výběr.[/quote]

Síťovka odešla sama od sebe. Z ničeho nic začala jen oranžově blikat. Ten tzv. opravář mi zlomil jen lopatku.
Větráček bych rád vyměnil, zatím mi nikdo nedal žádnej tip... Ta mnou navržená deska ale 1600MHz neumí, nebo ano?
Noel82 (38)|19.9.2011 19:17
[quote=Jandaskunk;473374]To záleží na tom co hraje...nemyslím si ale, že to C2D tolik brzdí, když se koukneš na ten test (samozřejmě je to z roku 2009 a od tý doby přibylo her s podporou více jader/vláken). Takže záleží spíše na tazateli, co hraje a jestli to využije... Ať nějaký větší zrychlení nečeká.[/quote]

Momentálně jde o Battlefield Bad Company 2. Čekám na 3. díl. Nepotřebuji hrát na max. detaily. Grafiku budu měnit ke konci roku, popř. příští rok na jaře. Do té doby si vystačím.
Noel82 (38)|19.9.2011 19:21
Jak moc bude grafika brzdit procesor? Existuje na to nějaký přehled, nebo je to jen fráze? :notsure
Jandaskunk (2330)|19.9.2011 21:01
Takhle, grafika ti brzdit procesor nebude....grafika ti bude brzdit výkon ve hrách, tzn. že i když koupíš novej procesor a budeš mít tuhle grafiku, tak si výkonově ve hrách příliš nepomůžeš. A tím pádem není využit plný potenciál procesoru....IMHO je ale lepší když ti hru brzdí grafika, než-li procesor (nejlepší je samozřejmě, když je to vyrovnaná sestava).

EDIT: ad paměti: Teoreticky by to měla umět (ve specifikacích píšou, že při OC, tzn. když zvýšíš základní frekvenci procesoru)....jenže u SB a u Kčkových procesorů budeš pravděpodobně taktovat přes násobič, tudíž se frekvence pamětí zvyšovat nebude. Kdyby to nešlo, tak se dá i tak nastavit nižší frekvence a kdybys to někdy prodával, tak to bude mít naoko vyšší hodnotu než 1333MHz. Stojí stejně, takže bych bral vyšší frekvenci.
lavjoy (1628)|19.9.2011 22:14
Tak jsou hry,kde si polepší určitě.Nevim jak je náročné BBC 2,ale pokud vim tak dost her už právě těží z vícejádrových cpu.
Sám jsem měl taky dvoujádro Intel a po přechodu na AMD jsem si polepšil ve všech hrách co jsem hrál,např.: Dirt 2,NFS Shift,Vetřelec vs Predátor,Crysis apod...
Já bych v tom smysl viděl,na poli grafik ted nic nového není a jestli chce počkat na nové Radeony....Proč ne?
Jandaskunk (2330)|19.9.2011 22:37
Člověk může donekonečna čekat na něco "nového"....oproti GTS250 je tam plno grafik, které jsou novější a mají vyšší výkon...ale podle mě spíš záleží na těch penězích ne?
lavjoy (1628)|20.9.2011 07:13
To je pravda