Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nainstalovaná paměť (RAM): 4,00 GB (použitelné: 2,69 GB)

qwe (4)|20.9.2011 22:46
Zdravím, mohli byste mi někdo poradit? Windows mi ve vlastnostech systému píšou "Nainstalovaná paměť (RAM): 4,00 GB (použitelné: 2,69 GB) ". Ve správci úloh taktéž "fyzická paměť 2758 MB". A ve sledování prostředků je "1338 MB rezerováno hardwarem".

Mám notebook HP ProBook 4530s:
procesor Intel Core i3-2330M
grafická karta ATI Radeon HD 6490M /1GB + intel HD Graphics 3000
operační systém Windows 7 Ultimate 32 bit SP1

Ikdyž je to jen 32 bit, tak by to mělo pobrat něco málo pod 4GB ne? Někde jsem se dočetl, že by si tu paměť mohla rezervovat grafická karta, o tom jak to řešit tam ale nic nebylo. Pokud je to tak, chtěl bych to nějak omezit, protože externí grafika má paměti dost a integrovaná tolik paměti nepotřebuje.
V biosu jsem zkoušel hledat, ale nic jsem tam nenašel (možná jsem ale jen nevěděl co hledat).

Děkuji, Novák.
systém.PNG sledování.PNG
qwe (4)|20.9.2011 22:58
Problém je "vyřešen". Resp. ztracená pamět se našla. Kolega na jiném fóru mi připoměl, že 32 bit windows zvládají max cca 4 GB paměti, ale včetně té z grafické karty. tzn že já mám v PC v podstatě 5 GB, tudíž mi systém ukazuje tak málo..
Jds (106)|18.11.2011 18:01
Zdravim mam ve svem PC s WinXP 32Bit taktez 4Gb ram a v systemu mi zobrazuje 3,25Gb.U 32bit systemu je to normalni protoze je tento system neumi obslouzit.Nekde jsem to cetl na nejakem foru.A tak to je.