Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dva monitory

chalupník (82)|21.9.2011 20:20
Koupil jsem grafiku namísto integrované s tím, že každá nová karta umí dva monitory. Ovladač mi ale nic takového nenabízí. Jak to tedy je?
Karta: ASUS EN 210 SILENT.
Zoidik (1405)|21.9.2011 20:41
Plocha pravý, vlastnosti (nebo nastavení obrazovky podle systému) a tam už nastavíš druhý monitor.
chalupník (82)|21.9.2011 21:41
[quote=Zoidik;473760]Plocha pravý, vlastnosti (nebo nastavení obrazovky podle systému) a tam už nastavíš druhý monitor.[/quote]

Právě že ne. Ale ten druhý jsem zatím nepřipojil, vadí?
Zoidik (1405)|21.9.2011 22:21
Ano, vadí. Pokud chceš využívat dva monitory, tak je celkem logické, že bys ho měl mít připojený. Jak jinak bys to potom chtěl dělat? Pokud PC o něm neví, tak ti snad tuhle možnost ani nenabídne...
chalupník (82)|22.9.2011 18:59
[quote=Zoidik;473781]Ano, vadí. Pokud chceš využívat dva monitory, tak je celkem logické, že bys ho měl mít připojený. Jak jinak bys to potom chtěl dělat? Pokud PC o něm neví, tak ti snad tuhle možnost ani nenabídne...[/quote]

Zas máš pravdu! Už to chodí.
Tak mi prosím vysvětli, jak to funguje. Absolutně nechápu, jak počítač zjistí
název a typ monitoru zasunutím konektoru. Kde je to napsaný?
Díky.
Richmond (8084)|22.9.2011 19:07
No tak pravdu až tak docela nemá (stačí jeden monitor s dvěma vstupy :D) a funguje to tak, že připojíš monitor, systém "zabimbá" jako když do něj dáš flešku a obraz ve většině případů naběhne sám, maximálně ho ještě musíš nastavit buďto klasicky přes "rozlišení obrazovky" (pravý klik na ploše ve windows vista/win7, linux a mac to má stejné, akorát je to v menu napsané jinými slovy) nebo přes ovládací konzole dodávané spolu s ovladači grafické karty (prakticky stejný postup jako přes win, akorát klikneš na ikonku nvidie nebo ati s tím rozdílem, že mohou být tyhle dvě ikonky i v dolní liště vedle hodin)
r34ktor (7477)|22.9.2011 19:10
[quote=chalupník;473898]Absolutně nechápu, jak počítač zjistí
název a typ monitoru zasunutím konektoru. Kde je to napsaný?[/quote]
Zjistí to skrze DDC.
Zoidik (1405)|22.9.2011 19:46
Ričí, taky si mohl napsat, že ji mám částečně, vypadalo by to lépe :D Hlavně že k tomu dospěl i po mých radách