Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus 7600 pencil mod

B.Gen.Jack.O.Neill (165)|3.6.2007 13:03
Ahoj, prosím, nemohl by mi někdo nějak vysvětlit, jak mám pomocí tohoto návodu udělat pencil mod na asus 7600gt? Nejsem LAMA, jen s tím nemám zkušenost, a moje znalost angličtiny, zvláště technické na tom nejlíp není. V podstatě bych potřeboval nějak vysvětlit co mám vlastně udělat. Pencil mod jsem ještě nedělal, ale každý se to nějak musí naučit. Moc děkuji za každou radu. Návod: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
IXOXI (145)|3.6.2007 17:13
Pokud to, že nemáte zkušenosti znamená, že nemáte elektro vzdělání a potřebné nářadí, tak si radši kupte novou a výkonější GK. Pokud nemáte nějaké zkušenosti s pájením, asi by jste si celou kartu odrovnal.
boboco (1987)|3.6.2007 18:07
Je potřeba mít minimálně kvalitní mikropájku (případně horkovzdušnou pájku) a léta zkušeností s pájením. PCB, ať už u MB nebo VGA, není určeno pro jakékoliv pájení / jakékoliv pozdější zásahy. Je to velké riziko samo o sobě, takže dobře zvažte, zda Vám třeba nějakých 100MHz na jádře/pamětech navíc vůbec stojí za to. Jedno cuknutí ruky a karta může být nenávratně zničená.
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|3.6.2007 20:14
Odkdy se na pencil mod používá pájka? Snad tužka, a tou toho moc nesnažím.
boboco (1987)|3.6.2007 20:25
no, zkušenost mých známých je, že ono to tou tužkou tak nějak moc nejde:turtle

...ale možná to zkusím i já se svou 7600GT, uvidíme. To, co čtu na zahraničnách diskuzích mě ale přivádí k názoru, že s Pencil Mody moc lidí úspěch neslavilo. Většinou pak stejně skončili u připájení nějakého trimru apod.

edit: jinak i tou tužkou se dá VGA odpálit, to mi věř:)
Godlike (166)|3.6.2007 23:00
[QUOTE=B.Gen.Jack.O.Neill]Ahoj, prosím, nemohl by mi někdo nějak vysvětlit, jak mám pomocí tohoto návodu udělat pencil mod na asus 7600gt?[/QUOTE]
Nechci te nejak omezovat v nadseni ale delat vmod na 7600Gt je jako tunit trabant.7600Gt je dnes skoro lowend a nepomuze ji svecena voda ani jadro na 800mhz.Ale nenech se odradit.Co by clovek neudelal kvuli 2pfs navic ze?:)
mech13 (5526)|3.6.2007 23:04
[QUOTE=Godlike]Nechci te nejak omezovat v nadseni ale delat vmod na 7600Gt je jako tunit trabant.7600Gt je dnes skoro lowend a nepomuze ji svecena voda ani jadro na 800mhz.Ale nenech se odradit.Co by clovek neudelal kvuli 2pfs navic ze?:)[/QUOTE]
ale no tak, tak spatne na tom 7600 rozhodne neni. minimalne favorit:D
boboco (1987)|3.6.2007 23:46
[quote=mech13]ale no tak, tak spatne na tom 7600 rozhodne neni. minimalne favorit:D[/quote]Teda fuj, takovýhle příspěvky mám ve zvyku já, ale od Tebe bych je nečekal...:turtle

Chtěl jsem zkusit pencil mod na mou 7600GT od MSI, ale bohužel, pro moje PCB jsem schema nenašel. Takže asi nic, pájet nebudu.
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|4.6.2007 13:55
Coz o to, je to skoro low-end, ale kde na to clovek ma porad brat money? Pred pul rokem byla jeste slusna za slusnou cenu. To chce clovek hezky PDA, notebook, PC, ale na to abych vsechno upgradoval kazdej pulrok fakt nemam. Snad az dodelam skolu a najdu si hezky dobre placeny mistecko.