Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Periferie: Ovladač USB

Neregistrovaný (0)|26.9.2011 10:14
Tazatel: stepan

Znění dotazu: po zasunutí USB Flash ale i externího disku systém chce formátovat, pokud to povolím, nedokončí formátování.
Na jiném PC Fleška i externí disk funguje normálně, jiné USB na mém PC - tiskárna, myš, foto fungují normalně.
Kdo ví jak na to ?

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: USB Flash disk, XP
xmarek (1676)|26.9.2011 12:53
Zkusil bych se pohlédnout po originálním ovládači od výrobce a přepsat jej ručně (najít a nainstalovat ručně). Widle možná (to je jenom doměnka) asociovaly ovladač, který není asi 100% kompaktibilní s Vaší flashkou.

Existuje ještě jeden způsob, ale za a) je velmi pracný b) nevím jestli si pamatuji všecny věci a některé věci bych i já musel hledat.
- A to smazat záznam v registru pro dotyčnou flašku (musíte znát VID a PID) a pak v případě nutnosti smazat i některé věci co se asociují ve Widlích. A to to nějaký soubor inf a pak další (už si nevzpomenu, musel bych to najít) a najít soubor co se používá k automatickému zavedení. Ten se dá najít na základě těchto dvou souborů. Je to trošku komplikované a já to používám jen z důvodu, že když si napíši ovládač, tak mi ho někdy widle automaticky přepíšou (spíš tam šoupnou ten svůj). K tomu nedochází moc často (v podstatě jsem to řešil jen jednou). Ale to už je opravdu mimo mísu. :D
Neregistrovaný (0)|27.9.2011 12:37
na německém chip.de je USB-Fehlerbehebung (odstraňovač USB problémů), ale nepomohl.
přesadil jsem z druhého PC kompletní soubor Windows/info - je toho asi 1600 souborů, celkem 70 M,
pak to po mě chtělo instalovat Update, nakonec restart. Zasunul jsem Flešku a fungovala. Bezpečně odstranil, zkusil podruhé a jsme ve starých kolejích. Systém ji vidí, ale po rozkliknutí hlásí, že není naformátovaná.
Totéž hlásí u externího 1Terra harddisku (iomega).
Musím dohledat, kde jsou rozdíly v těch dvou //inf -
Neregistrovaný (0)|27.9.2011 16:56
Po kontrole shodných částí Widlí - W/inf , kdy všeco bylo navíc jsem odmazal, je stav stále shodný. Odněkud jinud si natahuje jakési nefunkční svinstvo a nefachčí.