Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Podpora 2 jadier Vista vs XP

viano (7)|4.6.2007 14:03
Zdravim vsetkych nedavno som kupil NB ASUS F3T ap028c mam tam 2 jadrový CPU AMD64 X2 TL56 a predinštalovanu Vistu premium. kedze je dost narocna na ram a dost si bere z vykonu rozhodujem sa či neprejdem napat
k XP profesional. No teraz je otázka podporuje XP 2 jadra ?? nebere ich ako jedno ??? 50% výkonu z jedneho a 50 z druhého???
čo by ste v mojom pripade odporučili ??? (XP ?? 32bit???64???) Dakujem
mech13 (5526)|4.6.2007 15:13
jiste ze XP bez problemu zvladaji 2 jadra.
XP 64bit rozhodne neber, XP jedine 32bit s SP2.
ale proc prechazet? chtelo by to napred neco o viste pohledat, tu ram nezere, jen ji vyuziva. k cemu ti je 2GB RAM kdyz ji nepouzivas a system se tam šušní na par MB? vista pekne nataha casto spoustene programy a ty se pok spousti okamzite a prace s nimi je mnohem rychlejsi. jakmile je pamet na neco potreba, okamzite ji uvolni... takze toto je velmi chaby, spis nahlavu postaveny arguent pro prechod zpet na XP
viano (7)|4.6.2007 16:09
tak mam iba 1G pamate ale o to nejde. by som ti ukazal ake ma vista krasne bluescreen a cez celu obrazovku červeny error (mam to odfotene) proste mi padla na druhý den od kupi a to kvoli tomu že som tam chcel nainstalovat alcohol120(obnovovanie visty trvalo niečo cez 2hod) . tak preto aj naspat k xp a este jedena vec napr ked hram neco naročnejsie na grafiku napr NFS carbon tak aj na min detajloch to trhá tak z toho som už vedla ... tak potom neviem či je problem v OS alebo niekde inde...
mech13 (5526)|4.6.2007 17:00
tak to uz je jina:) halt jeste nejsou vychytany ovladace
Jezevec (607)|9.6.2007 10:26
S notebooky Asus s predinstalovanymi Vistami byl a je jeden velky problem - funguje to hodne chabe, je to nocni mura ITaka. Je to celkem dobry kousek HW, mam dvoujadrove Turiony rad, ale ta Vista- problemy se siti, hlavne bezdratovky, problemy s videem... osobne si myslim, ze XP jsou skutecne zatim lepsi.

XP podporuji (s SP2) dvoujadrove procesory, problem je spise v tom, ze soucasny single-threadovy software proste vicejadrove procesory nedovede vyuzit v realu, bohuzel... blyska se na lepsi casy u programu na praci s videem a hudbou, ale u mnoda dalsich aplikaci je podpora vyuziti skutecneho potencialu multicore bohuzel hudbou budoucnosti.
viano (7)|10.6.2007 08:58
Tak čo teraz odporučuješ aby som spravil kde využijem lepsie výkon pri tej viste čo mam predinstal alebo si tam mam dat XP s SP2 ??? dik
eraser (0)|11.6.2007 13:29
Daj si overené XP SP2 a dobrý rok s nimi vydržíš a najmä nebudeš trieskať do notebooka, že ti to nejako pomaličky, či nestabilne šlape. :)
Jezevec (607)|11.6.2007 21:46
Jestli mas Visty predinstalovane, tak bych je nemazal, nechal bych je tam, mohou se hodit az prijdou pro tebe treba lakave aplikace pro DirectX 10, i kdyz samozrejme notebook neni ciste herni stanice, a az prijde Service Pack, ktery by to mel napravit a dat vetsinu chyb doporadku, cely system Vist opatchovat a XPcek se zbavit.

Udelal bych si logicky disk na tvem soucasnem disku, a tam bych si nainstaloval XPcka SP2, na tech bych provozoval co je treba do prichodu Service Packu pro Vistu, eventualne bych provozoval XPcka a Visty zaroven, pokud na to mas misto na disku (urcite ale na dvou "discich").

Od veci by nebylo, pokud to misto neni a ty Visty te stvou, si udelat "obraz" celeho disku nejakou dobrou utilitou (napr. ze slunecnice nebo stahuj.cz) a ten obraz bych si zazalohoval nekam jinam (do bezpeci), pak muzes Visty smazat a nahradit XPckama SP2, a az prijde cas Vist tak si nahrat obraz zpet a obnovit Visty, opatchovat je a jet jako siron:)

Mozna to je postup vysvetleny trochu kostrbate, ale asi tak bych to provedl. Byla by skoda o ty Visty prijit, kdyz uz sis je zaplatil.
eraser (0)|14.6.2007 14:43
[quote=Jezevec;38485]Byla by skoda o ty Visty prijit, kdyz uz sis je zaplatil.[/quote]
Pri notebookoch sa predáva preinštalovaný OS a absentuje inštalačné CD? Pokiaľ viem, tak to CD by tam malo byť a je samozrejme licenčne viazané k danému HW. V tom prípade by o nič neprišiel a ešte ušetrí pár giga na disku. Je teoreticky možné, že ten notebook Viano využije s Windows XP a než Vista vojde do merku, resp. bude pretlačená a vychytaná, bude mať už iný laptop. :notsure
Jezevec (607)|14.6.2007 23:04
[QUOTE=eraser;38774]Pri notebookoch sa predáva preinštalovaný OS a absentuje inštalačné CD? Pokiaľ viem, tak to CD by tam malo byť a je samozrejme licenčne viazané k danému HW. V tom prípade by o nič neprišiel a ešte ušetrí pár giga na disku. Je teoreticky možné, že ten notebook Viano využije s Windows XP a než Vista vojde do merku, resp. bude pretlačená a vychytaná, bude mať už iný laptop. :notsure[/QUOTE]

Bylo by fajn, pokud by to tak bylo, ale vyrobci notebooku maji ve zvyku, je-li notebook jiz z vyroby predinstalovan, k nemu v baleni instalacni CD nedodavat, u vetsiny vyrobcu notebooku neni instalacni CD s operacnim systemem pribaleno. Resi se to vetsinou tak, ze notebook obsahuje nejakou utilitu (u IBM je to na HW urovni), ktera po velmi jednoduchem postupu nekolika kliknutimi vrati system do puvodni ciste instalacni podoby nove instalace - nicmene pokud system z notebooku smazete, mate smulu, proto je dobre ty Visty nemazat a alespon si je napr. v podobe obrazu disku zazalohovat.
eraser (0)|14.6.2007 23:55
Kedže sa o IBM nejedná, tak v tomto prípade by som si počkal na priamu odpoveď o Viana. Napr. kámoši si pokupovali notebooky od HP/Compaq a inštalačné CD s OS mali pribalené a preto im nerobilo problém ho kedykoľvek preinštalovať.
viano (7)|16.6.2007 12:49
[QUOTE=eraser;38858]Kedže sa o IBM nejedná, tak v tomto prípade by som si počkal na priamu odpoveď o Viana. Napr. kámoši si pokupovali notebooky od HP/Compaq a inštalačné CD s OS mali pribalené a preto im nerobilo problém ho kedykoľvek preinštalovať.[/QUOTE]

No je to takto na disku je skryta particia na kt je inštalačka Visty. Dostal som pribalene Cd kt obnovuje Vistu z toho disku ale nie inštalačku takže to nemožem vymazat. Proste ak chcem nanovo nainštalovat Vistu vložim Cd a ono aktivuje inštalačku čo je na disku. asi tak...
eraser (0)|16.6.2007 14:42
A keby si tú skrytú partíciu nechal nedotknutú a nainštaloval si Windows XP, pričom by si kedykoľvek mohol prejsť na Vistu, to by sa nedalo realizovať?
viano (7)|16.6.2007 17:00
tak myslim žeby sa to dalo
timut (1)|22.1.2009 21:05
co vam vsem kur** je???? jeste jste nezjistili ze os vista je pekn k *****? vista je nevychytana je delana na desing ne na hrani uvedomte si co zbytecne dela napr. 3 za seknudu kontroluje pravost os kontroluje system hardwere dela vsechno zbytecne a navic tam vyskakuji furt neaky podelany stitky co mam k tomu vice rikat ??? je to delane pro debi**
chce jednou tak vetsi pozadavky na hru a dokonce se zazil na os viste 3 gb ram duo 2,1 procak a 512 grafika ze se mi tam sekalo na nejmensi detail trackmania ktera je delana na nejmensi pozadavky napr 256 ram nektere i na 126 ale s os visty to neutahnete ted to kontroluje teplot frt vsecno do kupy bere to vice nez 50 % vseho jenomntim kontrolvanim a navic jak uz jsem rikal je to nevychytani timpadem to hazi errory a jeste ktomu tam nejde nainstalovat vie nez 50 % programu ktere vsechny sly na os xp !!! tak jak vista sla nahoru taky pude do srac*k je to tak jak u vseho napr most wanted delali na rychlo a je nejlepsi z nfs od carbonu to slo zase dolu!! tak se to deje se vsim a tim mam namysli i os winows vista!!!!!!!
husky14 (4214)|22.1.2009 21:29
[QUOTE=timut;210193]co vam vsem kur** je???? jeste jste nezjistili ze os vista je pekn k *****?[/QUOTE]Hmm, velice přínosnej post :rolleyes: tím se to teda všechno vysvětluje :thumb