Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): pomoc při koupi počítače

Neregistrovaný (0)|9.10.2011 16:55
Tazatel: viki

Znění dotazu: Prosím o radu nebo doporučení při koupi počítače (notebook). Na počítači chci provozovat hlavně střihový program pro domácí nahrávky pomocí programu Pinacle Studio 14. Výrobce tohoto SW má následující minimální požadavky na vybavení počítače :
- Windows 7, Windows XP SP3 nebo Windows Vista (SP2)
- Intel® Pentium nebo AMD Athlon 1.8GHz a vyšší (2.4GHz doporučeno)
- pro formát AVCHD je vyžadován procesor Intel® Core™2 Duo 2.4 GHz a vyšší
- pro formát AVCHD1920 je vyžadován procesor Intel® Core™2 Quad 2.66 GHz nebo procesor Intel® Core i7 a vyšší
- 1GB RAM
- pro formát AVCHD 1920 je vyžadováno 2GB
- Grafická karta kompatibilní s rozhraním DirectX9 a vyšším s alespoň 64MB paměti (128MB doporučeno)
- pro efekty Red Giant Magic Bullet Looks Plug-in: Pixelshader 2 vyžadováno alespoň 128MB, integrované grafické karty Intel® nejsou podporovány
- pro editaci formátu AVCHD 1920 je vyžadováno alespoň 256MB
- Zvuková karta kompatibilní s rozhraním DirectX9 a vyšším
- 3,2GB volného místa na pevném disku pro instalaci programu
- DVD-ROM mechanika pro instalaci programu

Protože do budoucna chci koupit kameru s Full HD, potřebuji, aby počítač převyšoval minimální požadavky pro jeho používání. V prodejně mi doporučili notebook HP Pavilion dv7-6004ea s
těmito parametry:
- procesor Phenom II X4 P960 1,8 GHz QuadCore
- RAM 6144 MB DDR3
- karta ATI Radeon HD6470 3197 MB turboCache
- zvuk. karta ?

Protože mi označení zejména procesoru nic neříkají, mám obavy tento počítač koupit bez odborné rady. Budu velmi vděčná i za návrh případně jiné konkrétní značky. Děkuji za odpověď
DrZelenka (2491)|10.10.2011 10:51
Vybral bych nějaký ntb s intelem, je na tom líp.

Zapomněl jsi dodat velmi důležité věci. První a nejdůležitější je cena - když nevíme jakej je rozpočet, tak se špatně něco doporučuje. Další jsou nějaké tvoje individuální nároky - velikost, váha, výdrž baterie, numerická klávesnice, barva, mechanika...?

Dá se doporučit něco velkýho, výkonnýho ale s výdrží do 2h, nebo se dá vybrat něco menšího, s vyšší výdrží, ale nutností lehkého snížení výkonu.
Neregistrovaný (0)|10.10.2011 12:31
[quote=DrZelenka;476366]Vybral bych nějaký ntb s intelem, je na tom líp.

Zapomněl jsi dodat velmi důležité věci. První a nejdůležitější je cena - když nevíme jakej je rozpočet, tak se špatně něco doporučuje. Další jsou nějaké tvoje individuální nároky - velikost, váha, výdrž baterie, numerická klávesnice, barva, mechanika...?

Dá se doporučit něco velkýho, výkonnýho ale s výdrží do 2h, nebo se dá vybrat něco menšího, s vyšší výdrží, ale nutností lehkého snížení výkonu.[/quote]

Cenu předpokládám do 20 000,- Kč. Pokud se týká velikosti, tak raději 17" monitor, váha a výdrž baterie není pro mne až tak rozhodující, budu pracovat jen doma. Potřebuji ale vypalovačku.
Barva ntb černá. Děkuji za odpověď.