Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

integovana gr. Radeon X1250 - problem s HDMI

vejv (4)|11.10.2011 23:40
Zdravím,

rovnou k problému, základní deska K9AG Neo2-Digital ( http://www.msi.com/product/mb/K9AG-Neo2-Digital.html#/?div=Detail ), když zapojím hdmi kabel do desky a tento do lcd TV Panasonic LX32E30, tak PC pozná, že jsem připojil TV, rozpozná že se jedná o panasonic ve win 7 dokonce pozná že optimalni rozlišeni je 1920x1080 ale když tv přepnu na příslušný hdmi vstup, tak na tv není žádný signál, zkrátka tma.

Již jsem odzkoušel že TV je v pořádku rovněž tak hdmi kabel, takže chyba je na straně PC ale už netuším kde, leda že hdmi výstup je KO ačkoliv s tv nějak komunikuje, když ji rozezná, zkusil jsem win XP i WIN 7, ale pořád stejně neuspesne

řešil někdo podobný problém jak toto vyřešit, za každý nápad budu rád, díky
geronimoh (18)|12.10.2011 22:00
Pokud máš nastaveno podporované rozlišení ( uvedený model televizoru jsem nenašel, předpokládám, že je to Panasonic TX-L32E30E ), viz. http://h-centrum.cz/televizory-a-projektory/led-tv/panasonic-tx-l32e30e-(id=pantxl32e30e).html , tak to může být kabelem HDMI, přesto, že komunikuje s TV. Jak dlouhý je kabel HDMI ? Je zapojen přes HDMI switch ? Jsou konektory správně zasunuté ?
vejv (4)|12.10.2011 22:33
Ano to je ten televizor, konektory jsou spravně zasunuté jak v PC tak v TV,
kabel HDMI jsem zkoušel ten co mi prodali v prodejně panasonic jaka znacka netusim, je 3m a stal 500Kc, je na nem napsano with ethernet, rovnez jsem zkousel kabel co mam na jine TV Samsun a ten byl 1,5m a na nem je napsano verze 1.3, jaka znacka kabelu netusim
rovnez jsem zkusil treba start PC se zapojenym pouze HDMI ale nic nenaskocilo, po pripojeni DSub naskocil monitor a koukam ze panasonica to rozpoznalo, az na to ze zadny signal. jinak zadny svitch neni je zapojen kabel primo hdmi z grafiky do hdmi vstupu Tv, na tv je navolen spravny vstup, zkousel jsem vsechyn 4 pro jistotu, dokonce jsem zkousel i kabel otocit, jelikoz jsem se setkal i s jednosmernymi kabely.
Na Tv jsem zkusil svuj STB a ten jak s kabelem zakoupenym k Tv tak s tim druhym na TV bezi v pohode = hdmi vstup v tv jsou ok

nejsem zadny Pc analfabet, jsem pisu jelikoz uz mi dosly napady co jak zkusit - nastavit a dokonce uz ani pan google mi neradi

tak jestli jsem nasel na netu spravne kabel s napisem with wthernet je kabel HDMI verze 1.4, takze jsem zkousel 1.4 a 1.3 z PC na tv neni zadny signal ze settopboxu je signal pri pouziti obouch hdmi kabelu
geronimoh (18)|13.10.2011 12:44
Ještě mě napadá zkusit nastavit nižší rozlišení na výstup pro televizor - 1280x720p/60Hz, 720x576p/60Hz, 640x480p/60Hz. Kabely jsou asi v pořádku. Víc mě nenapadá, jedině aktualizace ovladače grafické karty. Ještě můžeš zkusit odpojit televizor na 15s od elektrické sítě - to jsem musel občas udělat u satelitního přijímače, když SD kanály běžely a u HD kanálů přes HDMI byla tma. Po tomto "restartu" opět naskočil obraz.
Richmond (8084)|13.10.2011 13:20
Pokud na HDMI výstupu nenaskočí obraz (za předpokladu, že je zapojen pouze HDMI) biosu tak je ko. Vlastně by měl fungovat zároveň HDMI i DSUB. Co mi ovšem nejde do hlavy je fakt, že tv o nějakém signálu ví. Jseš si opravdu jistý, že nemáš v biosu zakázaný hdmi výstup, zapnutý crossfire nebo nějakou podobnou kravinu? :notsure (grafiku ve slotu asi nemáš)

BTW nejlepší by bylo připojit to k monitoru, který má 100% HDCP
vejv (4)|13.10.2011 14:54
Jeste jednou projdu cely bios a kouknu se, ale uz jsem ho prolézal, jinak Tv o zadnem signalu nevi, na TV nic neni, ale PC TV rozezna, Pc pozna ze jsem pripojil panasonic TV,
paklize je zapojen pouze HDMI a zapnu PC tak je pouze tma, nic nenaskoci

sloty jsou na desce vsechny prazdne, je to hola deska pouze s jedním 2GB ram modulem , vse je jinak integrovane na desce a to vcetne vystupu grafiky
Richmond (8084)|13.10.2011 15:12
Tma po zapnutí rozhodně není standartní - na deskách s 7xxG se obraz objevil vždy na připojeném zařízení a bylo úplně jedno jestli to byla tv nebo monitor. Chápal bych, kdyby byly připojeny zároveň dva digitální výstupy (omezení chipsetu), ale tohle vyloženě zavání failem ze strany MSI nebo ATI...
vejv (4)|13.10.2011 15:41
No vidim to tak, že nezbyde nic jiného než koupit externí grafiku do slotu a doufat, že potom už to pujde jak ma.