Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Asi problém s grafickou kartou

Neregistrovaný (0)|19.11.2011 12:42
Tazatel: Daniel

Znění dotazu: Dobrý den,
rád bych požádal o radu. Asi před rokem jsem si sestavil nové PC. Je to docela slušná mašinka a nemám problém rozjet všechny nové hry na max detaily.

Teď, ale k problému. Na začátku vše šlapalo, jak mělo. Prostě paráda. Dnes jsem už bezradný. Je naprosto jedno jestli je grafika zatížená nebo jen startuje windows, najednou spadne obraz na monitoru(dá se říct, jako při vypnutí) a grafická karta roztočí ventilátor na max otáčky. Potom musím počítač buď restartovat nebo ho vypnu. Počkám nějakou dobu a zkouším zapnout znovu. Stává se, že ani nazapne monitor a grafika jde do max otáček na ventilátoru a musím proběhnout několik opakujících se koleček s restarováním než se dostanu do windowsu. Když se pohybuji jen čistě v prostředí windowsu, tak není problém. Když jsem na netu, tak někdy vydrží půl hodiny a někdy jen minuty a spadne to. O hrách už nemůže být ani řeč:-)
Co ale nechápu je když jsem dojel ke kámošovi, tak jsme proházely různé komponenty, tak ani jeden počítač neměl problém. Vše šlapalo skvěle. Dovezl jsem PC domů a asi týden jel jak měl. Teď už je zase vše při starém. Pokud někdo měl podobnou zkušenost s tímto problémem, který ani nedokážu přesně spcifikovat a nebo jen o něm někde zaslechl, budu rád za každou radu.

HW jsem vypsal kompletně, jaký v PC mám.

Děkuji moc
Operační systém:Win7 SP1

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-p55a-ud3_10/specs/
http://www.gigabyte.cz/products/page/vga/gv-r587d5-1gd-b/specs/
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
DrZelenka (2491)|19.11.2011 21:32
Co teploty? Použij HWMonitor.
Neregistrovaný (0)|19.11.2011 23:34
Procesor do 40 a grafika nejde přes 50
AndrewCZ (278)|19.11.2011 23:48
A jsou ty teploty v zátěži nebo pouze v idle? Jestli jsou v idle, tak sem nahoď teploty komponent při zátěži.
Neregistrovaný (0)|20.11.2011 19:50
Rád bych zde dal teploty v zátěži, ale když já PC do zátěžě ani nedostanu. Není nějaký program, který otestuje grafiku na max zátěž??
DrZelenka (2491)|20.11.2011 22:27
[quote=Neregistrovaný;482961]Rád bych zde dal teploty v zátěži, ale když já PC do zátěžě ani nedostanu. Není nějaký program, který otestuje grafiku na max zátěž??[/quote]

Furmark
AndrewCZ (278)|20.11.2011 22:40
No a na procesor bych doporučil např. occt.