Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vytuhnuti AP Routeru WA-2204B

tomas.f1 (51)|9.6.2007 12:15
Mam AP WA-2204B a casto se mi stava ze uplne "vytuhne". Zustava svitit dioda na wifi i kdyz je vysilani vyple, neprideli to PC IP adresu, nefunguje net a pod. Setkal jste se s tim nekdo?
Petr S. (1220)|8.11.2007 22:00
Mám naprosto stejný router a jsem s ním plně spokojen, žádné takové či jiné podezřelé chování u něj nepozoruji. Při spuštění PC jsem ale přišel na to, že je výhodnější si IP adresy volit ručně - jednak je v tom aspoň trošku pořádek a organizace a navíc mě dožírala doba, kterou zabírala režijní komunikace mezi PC a routerem (když se domlouvali na jaké IP pojedou ;) ).

Nepomohla by nová verze firmwaru? Jaký vůbec máš?
Roaf (5)|25.12.2007 07:29
Drobek pozdeji odpoved, WA 2204 je sic super, vzhledem k cene neznam lepsi, ale je nachylne na drobne problemy s "houpnutim 230V site", staci nekvalitni hlinikove rozvody a zapnuti lednicky a WAcko vytuhne.Staci odpojit ze zasuvky na á 5sec. a znovu zastrcit. Neni to problem WA-2204, ale vasich domacich ci mistnich rozvodu, ci dodavatele CEZ ve Vasem bydlisti. Zdroje pro WA jsou konstruovane na parametry sitovych "3*400/1*230/" rozvodu garantovanych CEZ. Ze se stavaji drobne odchylky, "oni za to nemuzou, maj vse ok". Reseni je pouzit jakykoli jiny napajeci zdroj s vice kondenzatory s napajecim napetim pro WA do 16V a s proudem minimalne 0.8A. Informace na zdroji pro WA jsou 7,5V/900mA neznamenaji dogma. WA pracuji jiz od 7V pri dostatecnem proudu "je to na hranici" do 16V, necha se taky to vylepsit kodenzatorem á 50-1000M/16V pripojenym mezi + a - do kabelu mezi zdroj a router, nebo UPS. Plus je klasicky na stredovem koliku napajeciho konektoru. Jinak jsou to jednoduse za par korun super konfigurovatelne domaci AP s dostatecnou podporou zabezpeceni. U velkeho dodavatele se daji sehnat uz za 680,- s DPH + doprava i kdyz radeji WA-2204A -router switch 1+4 "703,-Kč + doprava+konfigurace a kdo nerozumi je na 1000,-.
ADD. pro paranoiky: vse lze vyskenovat a odhalit, jen je otazka za jak dlouho a jestli ten PC je aspon zakladne krytej, coz router aspon malinko dela, proc ty hry a fotky z dovolene je treba tak zabezpecit, kdyz staci kouknout treba na spoluzaky a pod. manzelka/el/ je vetssi prraaaaskac. Kdo zna, se pripoji vzdy a precte si ty "emaily" a jde pryc, kdo nezna tak se mu tam pripoji i roura soused a nevi o tom ani ten soused. Jarda