Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jake zarizení?

Prochy_ (131)|16.12.2011 12:41
Zdravím,
koupil jsem strejdovi wifi ap/router v domnění, že je to správné zarizení. Dneska jsem se ho snazil 2 hodiny nejak nastavit a nakonec jsem zjistil, ze mam spatny zarizeni.

Strejda mi bezdratovej internet, kdy ma antenu pripojenou do modemu/routeru (co ja vim co to je) a odtud je ethernet do pc, respektive do switche, ke kterymu jsou pripojeny 2 pc.

Ja potrebuju z toho zarizeni, co dodava poskytovatel internetu (automaticky prideluje ip adresy pomoci DHCP, to mi bylo receno na technicke podpore poskytovatele), dostat internet do nejakyho zarizeni, ktery vytvoří wifi.

Co jsem tak vygooglil, tak potrebuju zarizeni, ktery podporuje nastavit mod bridge. Bohuzel ten router, kterej sem koupil podporuje pouze bridge prostrednictvim wifi.

Poradi mi nekdo co potrebuju za zarizeni, ktery prijme od DHCP ip a dokaze preposilat internet pomoci wifi a ethernet portu?

Diky za tipy
PS: Specha
zsdx (2098)|16.12.2011 14:19
Sakra lidi, prohledavejte nejdriv to forum! Odpoved mas v tomto threadu - zapoj to do LAN misto WAN.
Prochy_ (131)|16.12.2011 15:22
To su teda zvědavej. Četl jsem to téma, ale nepřislo mi to, že to bude pasovat i na můj problém...
cejny (52)|16.12.2011 18:47
Problem nebude v zarizeni :-), netusim co s tim provadis. Pokud nemas vic jak 4 zarizeni na ethernetu tak jed ciste pres nej. Proste pichni kabl do wan toho tp-linku a v jeho web rozhrani nastav ze ziska nastaverni wan od dhcp servru. Pokud to nepovali tak na jekem koliv pc, ktere je pripojeno dej z prikazove radky ipconfig /all a zistis rozsah ip na kterem jede nadrazene zarizeni, jeho masku, branu a dns server (brana je ip web rozhrani toho zarizeni, dns muze bit stejna, ale muzes pouzit klidne dns googlu 8.8.8.8). Zadas to jako statickou IP pro wan toho tp-linku.

Na Lan tp-linku nechas jet dhcp server aby ti prideloval IP, rozsah ip bud nechas nebo zmenis, dal tam musi bit maska (na te nejak nezalezi), brana (je to soucastne IP web rozrhani tp-linku), dns (bud IP brany tp-linku nebo dns google 8.8.8.8).

Na PC bud nechas nastaveni protokulu ip v4 na aby mu IP pridelil dhcp server tp-linku (ziskani z dhcp) a nebo pridelis rucne IP z rozsahu tp-linku, masku, branu (ip web rozhani tp-linku) a DNS (bud IP brany tp-linku nebo dns google 8.8.8.8).

Wifi staci zapnout jako AP, dal uz je to jedno a to same jako kablove ethernet, az na zabezpeceni. Zmen si nazev wifi site na neco jineho, nech vypnute zabezpeceni a zapni ho az to poslape. Jako zebezpeceni pouzij wpa2. Pokud se ti neco nepripoji po zapnuti zabezpeceni, tak bude problem v ovladacich wifi na tom zarizeni, v pripade nejake tiskarny v verzi firmware.

Osobne bych zarizeni na kablovem ethernetu nastavil na tvrdo, ip bych volil mimo rozsah dhcp servru tp-linku a zarizeni na wifi bych nechal ziskavat nastaveni z dhcp servru.

PS: Dle clena jisteho fora je pouziti ip routru jako dns kontraproduktivni a doporucuje pouzit opravdove dns server, treba dns googlu 8.8.8.8. Udajne prave na levnem suntu, jako je treba tp-link. Pokud pouzijes ip routru, tak je to takzvana dns cache, asi neco na styl vyrovnavaci pameti.

Hlavne doufam ze neskoncim u vyroby screenu jak to nastavit :-) :-) .