Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ovladatelný ventilátor- jakou GK koupit?

Pítrs2 (2)|22.12.2011 12:17
Dobrý den,
nějak se mi nikde nedaří najít informaci o tom, jestli se dá ventilátor vypínat.
Na stanici provozuju nejvíce textové editory, občas úpravu zvuku, internet, vyjímečně hry.

Kritéria v pořadí dle priority, od největší po nejmenší:

- co nejnižší hlučnost
- spotřeba
- výkon

Může mi prosím někdo poradit, které současné grafické karty mají možnost nastavení, od jaké teploty se spustí ventilátor?
(práce v OS, "jednodušší" aplikace= pasivní chlazení, spuštění hry= spuštění ventilátoru)
Uvažoval jsem i o pasivně chlazené kartě, ale s tím bych už moc her nerozchodil.
NVidia, či Radeon, na tom nesejde, to neřeším.

Ještě poznámka: - vzhledem k tomu, že daný komponent hodlám užívat do roztrhání těla, pak mi rada použít jakoukoliv "tichou" kartu s ventilátorem není moc platná- časem se ventilátor vlivem opotřebení stane hlučným....takže bych skutečně rád měl tu možnost vypínání......
alfah4ns (1040)|22.12.2011 12:54
můžeš vybrat vpodstatě cokoliv až po gtx580 + vrazit na to accelero + pokud chceš jít do extrému, sundat z accelera větráky anahradit 2x tichým 120mm skříňovým fanem, který si zreguluješ ve speedfanu.

Takže upřesni, co od toho čekáš, po stránce výkonu, něco se už vymyslí.
+ napiš. jakou máš sestavu, vč. bendy, zdroje a jak je to chlazeno.

Přímo pasivní karty nejsou zrovna ideální, pokud se nejedná o slabší kousky, protože tím pádem musíš mít větší průvan v bedně. A většina větráků třeba kolem 500rpm jsou téměř neslyšné (v porovnání s HDD určitě, řekl bych i v porovnání s průměrným zdrojem)
NHKG (1136)|22.12.2011 12:56
Nejvýkonnější běžně dostupnou kartou s pasivním chlazením je S HD6770, a na ní rozchodíš vše (ale ne na maximální detaily). Ale větráčky ve skříni stejně musí být.
Navíc nepíšeš jaký máš počítač (a zdroj) a rozpočet, bez toho těžko radit.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pítrs2 (2)|29.12.2011 18:25
Vzhledem k nepředpokládaným vysokým nárokům na napájení jsem toto vynechal, nicméně jsem to mohl sdělit hned na začátku, nuže:

- zdroj Blue Storm II 500 500W (s velkým ventilátorem, je dost tichý)
- Gigabyte GA-P35 DS4 rev. 2
- skříň Gigabyte Poseidon, v hliníkovém provedení, s velkým ventilátorem vzadu, s malým ventilátorkem vepředu, navíc jsou na levém krytu dírky s možností demontáže krycího plexiskla, takže celková cirkulace vzduchu uvnitř slušná
- Intel Core2Due E6750 2,66GHz se Scythe chladičem
- RAM 1GB (v plánu rozšíření)
- současná GK - NVidia GeForce 6600 GT- na to, co s tím děláme, to jakžtakž vyhovuje, ale poslední dobou blbne obraz, občas ji musím vytáhnout ze slotu nebo na ni poklepat, protože bliká obraz, systém se sám restartuje, kostečkovatí to, atd...občas to jede správně, po dočasném snížení rozlišení se to spraví, atd....
Navíc to chci připojit na televizi, ale s 1920x1200 již mám celkem obavy, že v tomto stavu o tom nemůže být ani řeči....

Jinak, cenu u té grafiky moc neřeším, páč to plánuju na dlouhá léta, takže mi nějaká tisícovka navíc nevadí. Tedy řekněme nějakých 2 - 5 000,-....

V plánu: stále běžné "kancelářské" aplikace, internet, dále pak sledování filmů, editace fotografií a zvuku, občas hry typu GTA IV, atp. Největší požadavek, jak jsem řekl, mám na tichý provoz, to ostatní jde mnohdy stranou, ale prostě chci mít nějakou příležitostnou výkonovou rezervu.
Kdybych si občas nechtěl nějakou tu hru zahrát, tak bych ani ten dotaz sem nedával a bohatě bych se spokojil s tím, co je.