Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chlazení VRM HD 5850

Skurutt (119)|28.12.2011 08:22
Zdravím,
mám trochu problémy uchladit napájení na dodýchávající HD 5850. Karta je taktovaná na 850/1270 z původních 725/1000, při mírně vyšším napětí. Otestované mám i vyšší takty jádra, ale to už je potřeba zvyšovat napětí a při delší zátěži to padá. Kartu jsem měl už jednou rozdělanou, měnil jsem pastu na GPU za Noctua NT-H1. Při té příležitosti jsem trochu pasty napatlal i jinde, dočasně se to zlepšilo, ale měl jsem teď pár "havárií", kdy to při hraní padlo.
Průvan ve skříni zajišťují 2ks enermax magma UCMA12, takže odvětrání by mělo být ok. Potřeboval bych poradit nějaký levný způsob, jak zlepšit chlazení VRM. Jedná se o referenční kartu z 11/09.
DrZelenka (2491)|6.1.2012 00:31
Jedná se o tohle? http://www.pcgameshardware.com/screenshots/original/2009/09/Radeon-HD5850-PCB01.jpg

Zásadní otázka - jakej tam máš chladič? Pokud se dobře koukám, tak u stock chladiče je napájení +- pod ventilátorem a tím pádem nějaký nalepování malejch pasivků padá.

Pokud máš jinej chladič, tak nejjednodušší bude změřit prostor a kouknout se po nějakej nalepovacích pasivech.