Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

přidání dalšího PC k síti

jagged (193)|10.6.2007 15:02
Nástin situace: ADSL modem se 4x eth rozhraním, všechny díry jsou už ovšem zabrané.
Dotaz: Jak nejjednodušeji (hlavně finančně) připojit 5. počítač k internetu?

Vše v rámci rodinného domu.
Smeli (2302)|10.6.2007 15:05
"Napíchnout" ho na jeden z připojených PC? :notsure
Withman (1337)|10.6.2007 15:06
Jednoduše - koupit 5port switch (stojí kolem 300Kč s DPH), ten switch napojíš na jednu zdířku v modemu a na switch pícháš další počítače....takhle to může jít až donekonečna. :)

Resp. ten router by měl utáhnout až 253 PC :D
jagged (193)|10.6.2007 15:09
withman: díky, to jsem přesně chtěl slyšet:) na switche jsem koukal, ale nebyl jsem si jistý, že to takhle fakt funguje..
Withman (1337)|10.6.2007 15:14
Funguje...a myslím, že mám ještě jeden poznatek. Pokud by ten switch, který koupíš neměl UPLINK, tak jej musí propojit s tím modemem kříženým kabelem (ale tím si nejsem uplně moc jist - jen kdyby to nešlo) :D
vavri (54)|11.6.2007 09:20
Krizeny kabel tam byt nemusi. Uplink port jen znamena, ze se do toho portu ma pripojit nadrazena struktura v siti (typicky internet pripojeni), ale jen pokud ten switch umi blokovat komunikaci mezi ostatnimi porty (ktere nejsou uplink).
Lax (97)|11.6.2007 11:12
Vavri: Plácáš nesmysly. Uplink znamená právě přehozený dráty právě už v konektoru, aby mohl použít rovný kabel. Většina nových switchů umí auto port switching, tj. že si zjistí zda používáš rovný nebo křížený a podle toho fungujou. Žádnej switch nedělá to, co ty popisuješ, to dělaj routry.

Whitman: No, donekonečna to nejde, o tom hovoří specifikace. Obvykle se jich neřadí více než 3-4, pak se to řeší jinak. A router může obsloužit mnohem více pc, to sis popletl a C maskou.
pas!k (3765)|15.6.2007 18:50
Switch ti pomuze pouze k lokalni siti ale ma sve nevyhody .. napriklad ty ze jeden pocitac bude muset sdilet internet coz sebou nese spousty nepohodlnych veci jako treba aby se pocitac B napojil na internet musi byt zapnuty pocitac A atd .. nejefektivnejsi reseni je router pokud pouzivas i nejake notebooky s wifi tak wifirouter do tohoto zarizeni pripojis modem a ostatni pc a mas po starostech soucasti routeru je i firewall (tedy aspon vdrtive vetsine) Kvalitni wifi router se da poridit kolem 1500 osobne doporucuji znacky linksys ale je i spousta jinych kvalitnich znacek kdybys potreboval poradit s vyberem napis .. Hlavne pozor musis koupit router ktery pujde propojit s tvym adsl modemem!
eraser (0)|16.6.2007 15:05
pas!k: Nejako som nepochopil, čo máš na mysli.

Pokiaľ sa pozriem na problém, resp. zadanú otázku, potom je ideálne riešenie v prikúpení switchu, čo tu bolo už navrhované a pripojenie k ADSL/router, pretože predpokladam, že ten ADSL modem dokáže routerovať, ak má integrovaný 4 portový switch.
pas!k (3765)|18.6.2007 06:47
Nj sry ja prehlid ze ten modem mam eth :) v tom pripade samozrejme staci switch