Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: Vibrující HDD

Neregistrovaný (0)|31.1.2012 23:25
Tazatel: Lukáš Roun

Znění dotazu: Zdravím všechny na tomto foru, rád bych se vás zeptal, zda si myslíte, že když položím disk ( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ) na dno skříně na kus molitanové pěny aby se nepřenášely nepříjemné vibrace na case zda bych mohl disku nějak ublížit, nebo zda byste mi neporadili jiné možnosti zamezení přenosu vibrací, jinak disk je sám o sobě tichý vadí mi jen ty vibrace a zas nechci kupovat box za 500,- a rád bych zachoval pozici před intake ventilátoren skříně tz, nerad bych ho dával do pozice pro mechaniky kdyby stačil ten molitan,

Děkuji všem za odpověď

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB
alfah4ns (1040)|31.1.2012 23:35
jo, nestane se nic, jen na to hl. nezapomeň, když bys chtěl pc nějak stěhovat nebo posouvat.
Raději bych ho tam ještě něčím přichytil, nějakýma silnějšíma gumičkama, aby nemohl jen tak sám o sobě lítat...
Richmond (8084)|1.2.2012 04:01
[quote=alfah4ns;491905]Raději bych ho tam ještě něčím přichytil, nějakýma silnějšíma gumičkama, aby nemohl jen tak sám o sobě lítat...[/quote]
4ks šroubků do 4ks přísavek :notsure
Jds (106)|1.2.2012 11:05
To je originální řešení!.Mám podobný problém měl jsem 1HDD a vše v poho.Po přidání druhého HDD se asi sečetli frekvence vibrací a trošku to drnčí.Co s tím?.Mám je v pozicích pro HDD a přitažené všemi šroubky.Vím že ty vibrace diskům škodí tak jestli máte nějaké málo pracné(asi ne co)řešení tak vám všem děkuji.Zdar a sílu.
alfah4ns (1040)|1.2.2012 11:19
Richi:
dost dobrý :)
udrží se ta přísavka ale na nelakovaném plechu? eventuálně by se dala přilepit...
NHKG (1136)|1.2.2012 12:01
Jds: Zavěsit do pozice 5,25 (ta pro CD/DVD mechaniky) na gumičku, nebo koupit nějaké uchycení do pozice 5,25 pro tlumení vibrací: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/35931-hdd-uchyceny-na-gumickach
Richmond (8084)|1.2.2012 21:46
[quote=Jds;491929].Mám je v pozicích pro HDD a přitažené všemi šroubky.Vím že ty vibrace diskům škodí tak jestli máte nějaké málo pracné(asi ne co)řešení tak vám všem děkuji.Zdar a sílu.[/quote]
Nevím co máš za bednu. Pokud nemá pořádný plech tak by pomohlo mezi disk a plech dát gumičku/podložku [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo ještě lépe disk dát do 5a1/4 pozice a přišroubovat ho přes dolní otvory, nikoliv boční - prodává se to jako redukce z 5a1/4" na 3.5", je to jeden kus plechu, nikoliv dva, cena kolem stovky. Takto uchycený disk nepřenáší tolik vibrací jako při montáži zboku ;)
Jds (106)|2.2.2012 11:24
Zdravím a děkuji za inspiraci.Práce asi 2hod a jeto.Funguje to úžasně ani drnknutí.Přikládám fotky nejsou moc kvalitní je to focený mobilem.Zdar a sílu.
Jds (106)|2.2.2012 11:26
Tady jsou ty fotky.Omlouvám se nějak jsm se zamotal a ty fotky sem nějak nechtěj vlézt.
P?ed.jpg Po.jpg
Richmond (8084)|2.2.2012 14:53
Že by mironeťácký EuroCase v celé své kráse? Každopádně taky elegantní řešení - mnohem bezpečnější než to zavěšení na gumy :thumb Ty český ručičky mě vždycky překvapí :eek: Good Job :thumb
Jds (106)|4.2.2012 10:09
Je to přesně tento case http://www.pcport.cz/eurocase-midt-ml-5410-carouo-bez-zdroje-cernostribrna_d15952.aspx mám tyto 2 jsem s nimy spokojen tak sem si koupil ten samej.Ty gumy jsou průmyslové silikonové 15x8mm nějakého maďarského výrobce používáme to vpráci na těsnění lisů toto jsou zbytky takže jsem to neukrad.Zdar a sílu.