Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory: notebook - obraz

Neregistrovaný (0)|2.2.2012 09:24
Tazatel: Lukáš

Znění dotazu: Při zapnutí notebooku Acer starý 2 roky, mi ztmavne obraz, nebo při vytáhnutí či zapnutí zdroje. Musím ho vždy zesvětlit do původního stavu stisknutím fn + f6. poté už jede v pořádku. Děkuji za odpověď

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Notebook - ztmavnutí obrazu
Richmond (8084)|2.2.2012 14:46
Přijde mi, že jde o úplně normální chování - při vytáhnutí zdroje se přepne profil na baterie, který má v drtivé většině ztmavený jas (lze upravit v napájecích profilech). FN+F6 je zcela jistě zázračná opravná funkce (nehodlám ji hledat, nechápu proč rovnou nenapíšete funkci - schválně si tipněte co dělá můj notes po stisknutí FN+S :idea)
Neregistrovaný (0)|2.2.2012 17:48
[quote=Richmond;492066]Přijde mi, že jde o úplně normální chování - při vytáhnutí zdroje se přepne profil na baterie, který má v drtivé většině ztmavený jas (lze upravit v napájecích profilech). FN+F6 je zcela jistě zázračná opravná funkce (nehodlám ji hledat, nechápu proč rovnou nenapíšete funkci - schválně si tipněte co dělá můj notes po stisknutí FN+S :idea)[/quote]

U toho zdroje to normální je, ale ne když zapínám notebook, to je nesmysl, jelikož to předtím nedělal.
Richmond (8084)|2.2.2012 18:25
Jo, jenomže "předtím" mu nekončila záruka :rolleyes: Co to teda je za typ a co dělá FN+F6?
Neregistrovaný (0)|3.2.2012 11:28
[quote=Richmond;492100]Jo, jenomže "předtím" mu nekončila záruka :rolleyes: Co to teda je za typ a co dělá FN+F6?[/quote]

Asus K50AB a FN+F6 mi zesvětlí obraz do původního stavu. Jinak je to stroprocentně chyba někde v nastavení, ale nevím kde.
Richmond (8084)|3.2.2012 11:43
FN+F6 zvyšuje intenzitu podsvícení displeje, nevrací ho do původního stavu. Nejsem si teď stoprocentně jistý zda je intenzita podsvícení od výrobce nastavena na určitou hodnotu, která se použije při každém zapnutí notebooku. Pokud ano a notebook si nepamatuje intenzitu tak se obávám, že je to vlastnost (zejména pokud je z něj vyjmuta baterie)

edit: ještě mi napadlo, že máte na mysli až stav po naběhnutí windows - mohlo by jít pouze o změněný profil. Mezi nimi se přepíná FN+Mezerník (symbol běžícího panáčka?), intenzitu podsvícení lze přizpůsobit v každém profilu podle vlastního uvážení (vždy má dva stavy intenzity - jeden při napájení z baterií a druhý při zapnutém zdroji)