Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém - silné přehřívání

Marzaus (4)|12.2.2012 13:15
MSi GE620 DX
i5-2410M
nvidia gt555M/2G DDR3

zakoupen v září 2011, vše téměř ok, ale za poslední týden mám velký problém s přehříváním..
teploty cpu při zapnutí je 45°C, ale při delším chodu je 70-80°C a při zátěži až 97°C
určitě je problém s větrákem protože vklidu při 70°C skoro neběží jakoby byla teplota ok
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - po zapnutí

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - běží jen prohlížeč a větrák skoro nejede

chtěl sem zkusit Speedfan, ale buď si nevím rady nebo nevím, protože mi na něm nic nejede
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

při zatížení:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

problém je nejen nesnesitelný žár, ale výkonnost, hra která mi normálně jede se začala strašně sekat

mám ho sice v záruce, ale nemůžu teď být měsíc bez pc, prosím pomozte
alfah4ns (1040)|12.2.2012 14:03
čistil jsi to?
Ne -> vyčistit, imho to beztak bude ucpaných chlazením, tyhle stroje se ucpávají rády, pač ten větrák tam valí furt a chová se to jako vysavač.

Jinak vysoké teploty jsou u tohoto (a podobných notebooků) vlastností, ale ne tak vysoké, jak je máš ty (vytížení ve hrách není úplně 100% ve srovnání se syntetickými testy). Tohle je max. co jsem naměřil pod snytetickou zátěží v Orthosu a Furmarku na stejném modelu. Každopádně dosahování téměř 90°přu hrách je normální, doporučuji pak ještě chladící podložku, např. nějaký zalman.
MSI GE 620.jpg
Marzaus (4)|12.2.2012 15:24
radši sem do toho nechtěl hrabat zatím kvůli záruce.. ale je divné, aby byl po tak krátké době tak znečištěn
5 měsíců sem s tím problém neměl, sice dělal kravál, ale uchlazoval to.. teď už takový nedělá, ale je divné, že se téměř vypíná při tak vysokých teplotách
takže to můžu bezproblému vyčistit, aniž bych porušil záruku?
alfah4ns (1040)|12.2.2012 15:33
můžeš.
Marzaus (4)|12.2.2012 16:08
tedy díky moc :)
snad to pomůže