Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Po vyluxování PC ani sebemenší reakce na zapnutí

Neregistrovaný (0)|13.2.2012 23:29
Tazatel: Danny M

Znění dotazu: Ahoj,

dnes mě stolní počítač přivítal nečekaným chováním. Po cca 5ti minutové práci se zasekl a do pár sekund se sám vypnul. Bez jakékoliv hlášky, jakéhokoliv zvuku. Při opětovném zapnutí se opakovalo to samé, ale v kratším intervalu. Z toho jsem usoudil, že se jedná o přehřívání a bylo by vhodné počítač po dlouhé době vyluxovat. Při vysávání prachu jsem postupoval opatrně a ničeho jsem se nedotýkal. A vysával z dostatečné vzdálenosti. Vyjmul jsem grafickou kartu, protože je na ní pasivní chladič a vyluxoval jsem i ten, protože byl velmi zanesen. Kartu jsem zasunul do správného portu, nasadil kryt, zašrouboval, zapojil kabely a spustil. Naprosto žádná reakce. Ani jedna dioda se nerozsvítila. Žádný zvuk. Prostě nic. Zásuvka funguje. Kabel od zdroje jsem zkoušel jiný. Mohl byste mi prosím Vás někdo poradit co se mohlo stát, případně jaká závada se takto projevuje? Děkuji za jakoukoliv radu.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Myslím si, že není nutné specifikovat konfiguraci. Pokud ano, doplním v příspěvku.
Jds (106)|14.2.2012 11:20
Zdravím nechci malovat čerta na zeď ale z těchto kusých informací bych to tipnul na zdroj nebo základní desku.Co kondenzátory na desce nebo ve zdroji nejsou nafouklé?.Jak je PC staré.Máš možnost vyzkoušet jiný zdroj.To luxování není moc bezpečné lepší je stlačený vzduch už jsem takto vyděl několik odpálených PC.Zdar a sílu.
alfah4ns (1040)|14.2.2012 12:09
zandal jsi ty veci dostatečně? zkus ještě vytáhnout grafiku, ram, profouknout jejich sloty a zase je vrátit.
jinak viz Jds + měl bych podezření i na grafiku.
Neregistrovaný (0)|14.2.2012 12:22
Počítač je staršího data. Rok koupě si bohužel nepamatuji. Typuji rok 2004. Jo je mi jasné, že už je to šrot a stálo by za to koupit nový, ale na to, na co ho využívám v pohodě stačí. Moje první podezření byl zdroj taktéž, ale zatím jsem neměl možnost nový zdroj vyzkoušet. Snad ho seženu během dnešního dne. V případě, že by odešla základní deska, je tu možnost, jak na to přijít bez nového zdroje? Dobrá, zkusim vyndat a zandat grafickou kartu. Určitě by bez grafické karty počítač nenaběhl? Jasně, na monitoru bych si nic nepřečetl, ale větráky by se točili a diody svítily, nebo ne?
alfah4ns (1040)|14.2.2012 12:36
Bohužel to může být cokoliv.
Mrtvá deska nebo zdroj se ale jeví jako nejpravděpodobnější.