Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory: půl monitoru je černá

Neregistrovaný (0)|16.2.2012 20:39
Tazatel: donatelo

Znění dotazu: Kolega potrebuje pomoct s monitorem. Presne polovinu monitoru ma cernou barvu, zbytek funguje normalne. Takze nevime zda to je zpusobeno grafickou kartou ci samotnym monitorem.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: PC ma asi pul roku a prevazne ho pouziva na hry. OS je W7 a grafika dost silna.Presne oznaceni neznam.
Salamander (6177)|16.2.2012 21:22
pravdepodobnejsi je, ze odesel monitor ... ale samozrejme nejlepsi bude vyzkouset jiny :)
Neregistrovaný (0)|16.2.2012 21:41
[quote=Salamander;494163]pravdepodobnejsi je, ze odesel monitor ... ale samozrejme nejlepsi bude vyzkouset jiny :)[/quote]

Jsem mu na dalku radil, ale asi nema nikoho poruce s monitorem. Pak by se zkusila jina grafika. Je to tezke tak na dalku mu to opravit a gor, kdyz se jevi jako lama. Jinak dikez!
Salamander (6177)|16.2.2012 22:04
[quote=Neregistrovaný;494167]Jsem mu na dalku radil, ale asi nema nikoho poruce s monitorem. Pak by se zkusila jina grafika. Je to tezke tak na dalku mu to opravit a gor, kdyz se jevi jako lama. Jinak dikez![/quote]

Hmm, ted me napadlo ... at zkusi udelat screenshot (printscreen a ctrl-v do malovani) ... kdyz by to bylo grafikou, ten cerny pruh by mel byt i tam :notsure
Neregistrovaný (0)|17.2.2012 06:50
[quote=Salamander;494173]Hmm, ted me napadlo ... at zkusi udelat screenshot (printscreen a ctrl-v do malovani) ... kdyz by to bylo grafikou, ten cerny pruh by mel byt i tam :notsure[/quote]

Odepsal mi toto: " Diky za radu.Uz mam cerny cely monitor, tak asi windows." Coz se mi nezda. Ma origos W7. No uvidim co mi zase napise. Je dobre mit 2 PC nebo aspon notebook, nebo i starou sunku, jen aby byl na netu a mohl komunikovat aneb sledovat co mu poradime na techto strankach.Diky-jeste se ozveme.
DrZelenka (2491)|17.2.2012 11:21
[quote=Neregistrovaný;494181]Odepsal mi toto: " Diky za radu.Uz mam cerny cely monitor, tak asi windows." Coz se mi nezda. Ma origos W7. No uvidim co mi zase napise. Je dobre mit 2 PC nebo aspon notebook, nebo i starou sunku, jen aby byl na netu a mohl komunikovat aneb sledovat co mu poradime na techto strankach.Diky-jeste se ozveme.[/quote]

A monitor je černý od úplnýho startu (tzn i při POSTu)? Pokud ano, tak to windows nebudou.
zsdx (2098)|17.2.2012 12:30
Pokud pominu pomerne dost brutalni cestinu tazatele,
zkusil bych zda se korektne zobrazi napr. OSD menu (ci nejake info generovane primo monitorem).
Neregistrovaný (0)|17.2.2012 13:41
Komunikace mezi nami neni moc valna. Dostavam od kolegy pouze SMS. Dalsi zprava: "Cerny pruh zmizel, ale jde to spustit jen v nouzovem rezimu. V normalnim je cela obrazovka cerna, ale kurzor na ni bezi." Kdyby mel skype tak z neho dostanu vice informaci. Musim si vystacit s tim co mi semtam napise. Pisu mu SMS z PC casteji nez on mi odpovida. Takze co vas napada, co by to mohlo byt? Diky za odpovedi.
Salamander (6177)|17.2.2012 13:51
[quote=Neregistrovaný;494258]Komunikace mezi nami neni moc valna. Dostavam od kolegy pouze SMS. Dalsi zprava: "Cerny pruh zmizel, ale jde to spustit jen v nouzovem rezimu. V normalnim je cela obrazovka cerna, ale kurzor na ni bezi." Kdyby mel skype tak z neho dostanu vice informaci. Musim si vystacit s tim co mi semtam napise. Pisu mu SMS z PC casteji nez on mi odpovida. Takze co vas napada, co by to mohlo byt? Diky za odpovedi.[/quote]

jo, tak z toho se fakt moc zjistit neda ... nemuzes k nemu proste zajet a podivat se na to? :D
Neregistrovaný (0)|18.2.2012 21:07
Tak panove, problem je asi vyresen!
Toto je poslano uz emailem od kolegy: ".....díky za rady. Před chvílí jsem nechal PC chvilku běžet s černou obrazovkou a když jsem se vrátil, bylo vše OK, samo se to opravilo. Tak teď aktualizuji Windows a uvidím, zda se to tím nespraví definitivně. Člověče, bez toho PC je vážně blbě. Máš to taky tak, nebo jsi v klidu ......"
Sam jsem zvedavy co tomu bylo, ale to asi zjistim az kolegu navstivim. Do hlavy mi to nejde!
Mockrat diky za veskere rady. Muzeme to uzavrit.
Dikez!
Salamander (6177)|19.2.2012 00:05
tak dulezity je, ze se vsechno opravilo samo :D
Richmond (8084)|19.2.2012 01:05
[quote=Neregistrovaný;494258]Tak teď aktualizuji Windows a uvidím, zda se to tím nespraví definitivně.[/quote]
Něco mi říká, že opravený stav nebude zas tak dlouho trvat :D