Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s MSI R6850 cyclone

kiszoun (5)|22.2.2012 22:48
Zdar lidi. Na vánoce jsem si udělal radost a koupil jsem si Radeona 6850 od MSI. Karta jela super, všechny na high, zkrátka vizuální orgasmus jak prase. Nicméně po nainstalování některých starších titulů jako Stalker: Shadow of Chernobyl nebo WRC 2010 se u mě objevil cekem nepříjemný problém. Náhodně mi padá obraz, čemuž předchází cca 5-10 sekundový freeze a následné spadnutí driverů a Aera. U hry Star Wars: the Old Republic se mi toto nestává nikdy a to si myslím že vytíží jádro více než hra z roku 2008. Dělá to zatím u všech opužítých verzí Catalystu (5.11, 1.12 i 2.12 beta). Celkem mě to štve, protože některé hry jsou s tímto prostě nehratelné.

Sestava:
Intel Core i3-2100 3,1 Ghz
MB - Asus P8-P67 LE
HDD - (starý WD 160GB sata II)
Ram - 4 GB Kingston DDR3 1600 Mhz
Zdroj - LC-Power 500W >80% účinnost 2 12V větve 14 A a 15 A
Win 7 - 64bit
cobrain (1)|10.4.2012 18:36
mam rovnaku gpu a podla popisu by sa dalo povedat ze som mal aj rovnaky problem... Teda ze pri daktorych hrach proste padnu ovladace gpu a obraz zacne hrat vsetkymi farbami pomaha iba reset pc.(samozrejme zacalo to po zmene gpu) Ale moj problem zrejme nebol v gpu ale v cpu kedze mam pretoceny cpu a este na nizsej voltazi ako je default takze som mu dal cucnut viacej a problem s padanim ovladacov sa uz nevyskytuje. Neviem ako to mas ty ale s cpu ale za skusku nic nedas...