Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Propojení PC,ethernet a ADSL

veny (161)|15.3.2012 17:20
Hojte lidičky,
jelikož se v sesíťování a podobné problematice moc nevyznám žádám o radu zdejší harcovníky ;)

Nynější propojení:
PC -switch [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ,z něj na backup HDD,do mašiny (CAD/CAM) atd. Na PC je nastavena pevná IP kvůli propojení v interní síti
teď nám přidělali přípojku a v ní je zatím http://www.o2.cz/osobni/techzona-VoIP-zarizeni/269428-panasonic_kx_tgp_500.html ,samozřejmě je v přípojce i internet :D

Tak a dostávám se pomalu k jádru:je možné nějak PC propojit tak,aby byl možný přístup k internetu a zároveň na ethernet a telefon?
K dispozici mám doma http://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pro-adsl-vdsl/huawei-echolife-hg520i.html
díky za rady předem,případné detailnější dotazy samozřejmě rád zodpovím ;)
zsdx (2098)|16.3.2012 10:52
Zasadni otazka - od koho mas internet (poskytovatel) a z ceho je veden drat do telefonu?
veny (161)|16.3.2012 11:29
Poskytovat O2.Hlavní přípojka v kanceláři u sekretářky kde je napojen modem,rozvod po dílně a u mě z přípojky propojena krabička na bezdrátový tel. síťovým kabelem.

edit:ještě jsem teď koukal a kabel k tel. má všech 8 drátků,ty co mám doma k modemu tak tam myslím nejsou zapojeny všechny
zsdx (2098)|16.3.2012 11:59
Podle popisu by melo stacit vse zastrkat do switche (resp. pridat tam drat ze zdi (co ted vede do telefonu) a telefon (dalsim dratem)) , ale pak je otazkou cislovani siti (IP adresy) - tedy zda jsou zarizeni ve stejnem subnetu.
veny (161)|16.3.2012 12:20
no když jsem se odpojil od intranetu a píchnul se jenom do přípojky tak byla přidělená IP 10.0.0.x kdežto v intranetu mám danou napevno 192.168. . takže uvidim ale moc tomu nevěřim,spíš mě teď napadlo pořídit do PC ještě jednu síťovku a z přípojky přes nějakej rozbočovač nebo ten switch propojit PC a tel. rovnou.Akorát netušim jestli by byl ten switch schopnej fungovat na dvou různejch sítích.