Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 a Prestigio PER3172B

svandapavel (3)|10.4.2012 19:53
Ahoj,
mam následující problém. Mám notebook Acer aspire 5742g (s OS Windows 7 64bit) a čtečku Prestigio PER3172B. Po připojení k notebooku se na čtečce na okamžik ukáže obrazovka, jako že se připojuje přes USB, ale to vzápětí zmizí (asi 5 s) a tváří se jako by byla odpojena od USB. Notebook nijak nereaguje. Jako bych tam nic nepřipojil.

Zkoušel jsem to připojit k jinému počítači (s OS Windows 7 64bit a Ubuntu 11.10) a tam se bez problému připojila. U Aceru jsem zkoušel připojit jiná zařízení a všechna bez problémů fungovala (příklad zařízení MP3 přehrávač, Flash Disk,...) pouze tato čtečka nikoliv. Na Aceru byla pro jistotu provedena reinstalace OS a výsledek nulový.

Neměl by někdo nějaký tip co by s tím mohlo být? Za jakoukoliv radu předem děkuji.

P.S. Pokud budou potřeba nějaké další informace, tak je dodám.
j.albi (476)|10.4.2012 20:38
Předpokládám, že se Prestigio neukáže ve Správci zařízení. Mohl by to být problém s napájením USB. V prvním případě to chce ve Správci zařízení najít v Řadiči USB připojení USB a zjistit odběr. Mám pocit, že max je 500 mA.
Nebo bude problém s ovladači. Zařízení se ukáže ve Správci zařízení s vykřičníkem nebo něčím podobným, případně jako neznámé zařízení. Potom by mělo stačit ho odebrat i s ovladači a znovu udělat instalaci zařízení.
svandapavel (3)|10.4.2012 22:10
Ve Správci zařízení se bohužel čtečka neukáže ani jako "nenainstalovaná" (vůbec tam není). Ohledně toho napájení se zkusím mrknou. Děkuji moc za tip.
svandapavel (3)|13.4.2012 23:02
Tak se zda, že to napájením také nebude. Čtečka sice požaduje 500mA, ale ty by měla dostat (jiné zařízení, které se připojí ho dostalo). Zkoušel jsem notebook nastartovat z live CD Ubuntu a tam se čtečka také nepřihlásila. Vypadá to na asi nějakou hardwarovou nekompatibilitu. Nebo nemá někdo ještě jinaký nápad co zkusit? Předem moc děkuji.