Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hd7850 oc crashes

Rat (75)|22.4.2012 11:53
Dobry den,
rad bych se tu pozeptal na vase zkusenosti s touto kartou.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Vsude ctu jak je super atd. Koupil sem tedy.
A nyni soupis problemu.
Naprikald Battlefield 3, spustim hraju, a najednou lup sem ve windows.
Hlaska "Program prestal pracovat".
O.K. BF 3 je pekne neodladena hra, uz ze zkusenosti z drivejska.
Takze pustim Crysis2. Vsechno naplno, hra bezi pekne, hraju cca 15 minut a presne to same co v BF 3.
Nove ciste instalace her na novych cistych Win7 Ultimate + vsechny aktualizace vcetne DirectX.
Patche aktualni.
Ovladace aktualni.
Zkousel sem Catalyst 12.3 i beta 12.4, je to fuk dela to to same.
Metro 2033 spadne taky.
Wolfenstein, ten posledni pada taky. cca 10minut.
Prehrivani bych rekl ze nehrozi, vsechno je vetrane dobre a dost.
Testovane zdroje Seasonic 500W a Seasonic 750W. Vysledek stejny.
Deska, BIOS F10 http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-990xa-ud3rev_10
zlobilo to stejne i se starsimi
CPU AMD FX-8120 @ 4Ghz, BOX vymenen za velky Arctic. Podle testu CPU drzi. Neprehriva se.
RAM 16Gb DDR3 1600 Kingston.
Takze kde je ted problem ?
Osobne podeziram odflaknute ovladace ATI.
Zkusebni HD6850 sice nemela ten vykon nicmane vsechno jelo OK.
Richmond (8084)|22.4.2012 13:09
Jenomže ty si musíš koupit k shit grafice ještě shit desku, shit cpu a shit ramky :rolleyes:
Rat (75)|22.4.2012 13:35
Skutecne "profesionalni" a hodnotna rada.
Kazdy nema bohate rodice nebo praci kde bere 30cisteho.
Donedavna sem mel 1366 i7 a x58chipset s tim byly problemy uplne neskutecny.
Takze kazdej vyrobce obcas "slapne vedle".
Ale jinak castecne ti za pravdu davam, Gigabyte produkty jdou s kvalitou posledni dobou slusne dolu. Jak je na tom ASUS nevim. Ale ber to tak ze do beznyho prumernyho PC si nebudu kupovat desku za 6000,- Rozumime si ?
Jinak nevim proc by produkty od AMD mely byt SHIT jak ty rikas.
Zase tolik bych to nehrotil.
Jedna se nespis o nekde nejakou chybu a tu ted hledam.
Je zajimave ze s tou HD6850 to predtim vsechno jelo.
Ted to spis vypada jakoby se neco na desce neadekvatne hralo.
Podle toho co sem cetl tak neni 4Ghz zadnej extrem a doted vse jelo.
Mozna, me tak jeste napada, ta F10 pridala u upravila nejake dalsi moznosti co tam nebyly.
Takze uvidime, zkusim def. nastaveni BIOSU jeste.
Richmond (8084)|22.4.2012 13:59
Zato ty jsi profík a nerozumíme si.
Mám X58 rok a půl a nikdy jsem neměl problém (pravda, deska je v tom za 4.400,- následně pak vyměnena za levnější P6T Deluxe kvůli zvukovce). Nepotřebuju 16GB levenejch RAM, spokojím se s 8GB CL6 OCZ (nehodlám kolem pc běhat msíc než přijdu na závadu což je u Kinstonů, které s klidem projdou testem ikdyž jsou v pič* úplně normální). U desky je to prakticky stejné - GB neumí lautr nic navíc proti jakýmukoliv ASrocku, na druhou stranu to nic umí pěkně okecat a zobrázkovat takže se na to BFU chytnou.

AMD Bagr je shit - výkon, spotřeba, overclock...

Kingston je shit taky - je fakt, že opět BFU věří tomu, že Kingston je takový dobrák, že jim prodává nejskvělejší a nejméně poruchové, špičkové, nejrychlejší a já nevím co ještě paměti za hubičku (proč taky přemejšlej nad tím proč jsou tak levný, stačí že prostě levný jsou a basta, hlavně že jich budu mít hooooodně)

Čili máš tam všechno levný a zároveň kvalitní, tak proč se to se*e? :rolleyes:

edit: a k brečení, že nemáš peníze - co si takhle najít adekvátně placenou práci, brigádu nebo jinou "bokovku"? Ikdyž ve tvém případě by možná stačilo nevyhazovat prachy za blbosti
Rat (75)|22.4.2012 15:21
Nezlob se ale lide kteri se dokazi do cloveka akorat navazet nepovazuji za odborniky.
Kdyz se na tebe nekdo obrati s prosbou o pomoc, budto mu mas poradit nebo s prominuti radeji mlc.
Tvuj nazor beru. Kazdy ma jinou zkusenost. Ramek mam tolik kvuli virtualnim strojum.
Rikam, GB neni posledni dobou co byval, u Asusu nevim, MSI melo taky delsi dost slaby obdobi,
podle ohlasu by uz mel mit taky kvalitu lepsi. ASRock ten mi vubec nepripominej, s tim mam zkusenosti svoje, ne zrovna dobry. K te X58, bych rekl asi tolik, vykon slusny, ale priserne to topilo. Na te platforme sem nestril vubec a bral tenkrat jen to nejlepsi. Desku sem mel Asus i Gigabyte, jedne delalo problem nabihani, druhe zase BSOD. Mozna smula na kusy, ale po tom co sem cetl tak celkove ta platforma zadnej zazrak nebyla. Ty problemy byly vypsany na spouste for. Jestlize neni deska schopna stabilne jet na vyrobcem doporucenem nastaveni je neco spatne. A nevedeli si s tim rady ani v Bohemce. Tam prehazovali kde co a problem byl porad. Navic takova perlicka, v zivote sem nevidel tak krivej heatspreader jako mela ta i7. To na stabilite taky moc neprida. Takze ani High-End neni zaruka na uspech.
Jinak pro tvoji informaci zavadu sem odstranil. S posledni verzi BIOSU F10 se skutecne pridala dalsi funkce, ktera v tom delala neporadek. Uz to zase jede jak ma.

Ver tomu ze i kdybys tu navrhnul nejakou sestavu ty tak se setkas s vlnou ruznych nazoru a zkusenosti. Neco tu predhodis a dalsich 10 ti to zkritizuje stejne tak.
robky (3195)|22.4.2012 16:08
[quote=Rat;500770]...Jinak pro tvoji informaci zavadu sem odstranil. S posledni verzi BIOSU F10 se skutecne pridala dalsi funkce, ktera v tom delala neporadek. Uz to zase jede jak ma....[/quote]

Užívateľom, ktorí to tu budú čítať a môžu mať podobný problém, by si mohol prezradiť riešenie ....resp. čo za funkcia to spôsobovala?
Richmond (8084)|22.4.2012 16:13
OK, tak teda vysněná rada:

- Otestuj VGA jinde
- vyzkoušej různé ovladače
- otestuj ramku (memtestem, napřed po jedné, potom společně, min. 6-7h)
- otestuj stabilitu cpu (prime95, occt apod.)
- přeinstaluj systém
- samozřejmostí je zkouška teplot, případně přesazení chladiče na vga, nebo dočasný ofuk klíčových komponent po dobu hraní...

Gigabyte NIKDY nevyráběl uberhypersuper desky - i jejich nejvyšší "hi-end" modely jsou osazeny prakticky lowendodovými součástkami krom jedné dekády, kdy měl nadstandartně řešenou napájecí kaskádu (to ovšem nedělá desku - kupříkladu když má hardwarově píchnutou síťovku na společném IRQ jako třeba vga/zvukovku tak to prostě neplechu dělat může). MSI to samé. Jak mohlo být "v té době" nejlepší Bagr, když je prakticky tím nejhorším co se za posledních 5 let v IT objevilo? X58 že topí? Promiň, ale ten chipset topí méně než lecjaká napájecí kaskáda (včetně těch aktuálních) navíc nikdo ti nebrání pořídit desku, která má slusnější chlazení (já měl Sabertooth X58, poté P6T a že by se mi nějak deska vypínala jsem si za tu dobu opravdu nevšiml). Ať si topí, je to její problém a ne můj - já na tý desce varlata nemám... Dále bych pak připomněl, že mě je názor ostatních dobrý k hrubé orientaci, ne jako slovo Boží - svůj názor nebo testy si raději provedu sám takže mohu celkem slušně vyloučit "kusovost".

Každopádně gratuluju k vyřešení závady, moc šikovnej kluk :thumb

@robky: píše, že flashnul nový bios (Gigabyte se přeci nechal slyšet, že mají nejlepší oddělení biosů na světě, týden na to jim začali hořet kaskády a odstřelovaly cpu :D taktéž je toto oddělení schopno zprovoznit PCIE3.0 na nF200 deskách bez jakékoliv hw úpravy :D) Prostě logicky stačí flešnout bios F10 na bios F10 :D s tím, že kompatibilitu vga neřeší jmenovitě ani jeden, u F8/F7 bych si už tak jistý nebyl.
Rat (75)|6.5.2012 12:27
Takze po dlouhodobejsim testovani zjisteno ze cely problem zpusobuji RAM Kingston.
Ackoli je na nich napsano DDR3 1600, tak frekvenci 1600 nedavaji a to ani na svuj vlastni slavny XMP profil. Testovano na nekolika zakladkach ruznych vyrobcu, vsude to same, spadne to v zatezi. Na 1333 jedou uplne bez problemu.
Zakladovku menim za Asus Sabertooth 990FX. Krasne slevnila.
Graficka karta Saphire jede jak ma, presto sem pri kontrole chladice nasel neskutecnou prasarnu v podobe nekolika kulicek cinu na dosedaci medene zakladne. Tyto sem zahladil, vymenil pastu, pridal pasivni medene chladice na pametove chipy a urcite to chladi ted lepe.

Dalsi cast dotazu budu smerovat na RAM.
Kingston pujde urcite pryc a proto uvitam radu cim je nahradit.
Ideal by bylo 2x8GB na 1600 s nizkym chladicem.
Treba
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Zajimalo by me jak to je s vhodnosti napeti u RAM vzhledem k tomu ze tam je FX8120 procesor.
Jinak dekuji vsem za rady a postrehy.
Matherdet (955)|6.5.2012 14:10
zkus vengeance series....nevim jak tobe ale CL11 je nejak hodne nemyslis??
Salamander (6177)|6.5.2012 14:49
vzal bych spis ty Patrioty [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Richmond (8084)|6.5.2012 15:00
[quote=Rat;502191]Takze po dlouhodobejsim testovani zjisteno ze cely problem zpusobuji RAM Kingston.[/quote]
Proč mě to nepřekvapuje :D
BTW XMP profily na AMD chipsetech nefungují, stejně tak nefungují paměti se SLI-Ready (to je doména nForce chipsetů), paměti je nutné nastavit manuálně a poté pro jistotu překontrolovat v CPU-Z

PS: Patrioty Viper II se pod chladiče vejdou taktéž ikdyž jsou vyšší než standardní ramky ;)

edit: jinak ty Vengeance mohu vřele doporučit [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - ty mají jako jediné 1.35v a narozdíl od těch starých, klasických XMS3 netopí (na pctuningu je doporučují do sestav, což je mi sice proti srsti, ale pořád jsou lepší než Kingshity). Bohužel 8GB moduly jsou stále dost drahá záležitost, low voltage jsou prakticky k nesehnání i u GSkillu nebo Geilu
Rat (75)|6.5.2012 16:28
U AMD XMP profil nefunguje ?
Ta Gigabytka si ho nacist umela, druha vec ze nefungoval, ale v nabidce tam ten XMP profil byl.
U toho Asusu je fakt ze tam XMP nikde neni, jen vyber frekvenci.
Ale tak to je vicemene fuk. :-)
OK, tak vezmu 2x ten kit co mi tu uvadis.
Jen doufam ze uz to vsecko spolu pojede. :-)
Jinak sem si prave ja spis vsimnul ze na PC Tuningu vsude davaji ty Kingstony.
Taky podle toho sem to kdysi vybiral.
No nevadi, stalo se, zadnej ucenej z nebe nespadl.
Koupim tady tyhle Corsairy a bude :-)
Kazdopadne zas mam aspon jasno v tom co me uz prah domu nepreleze. :-D
Richmond (8084)|6.5.2012 16:39
Ne, XMP na AMD opravdu nefunguje. SPD funguje (XMP pouze manuálně - ukáže se ti, ale nenastaví za chodu nebo nezvedá voltáž. Funguje to zkrátka jako SPD).

Na PCT občas dají lepší paměti, na SHW ty Kingshity rvou až na výjimky všude :( Řídí se zkrátka cenovkou což u klíčových komponent není a nikdy nebude dobře.

Jestli to máš na AMD platformu tak bych vzal paměti s co nejnižšími latencemi (CL), na voltáži ani tak nesejde. Je to proto, že novější CPU (Athlony / Phenomy II) mají latence vyšší a jediná cesta jak to kompenzovat je prakticky jen těmi pamětmi ;) V AMD mám odskoušené poměrně hojně Patrioty Viper II (CL7 @ 1600MHz, 1.6v, rock stable 36h u mého, min. 24h u pc pro zákazníky), Vengeance 1866MHz (bohužel ty vysoké, výkonově téměř stejné jako Patrioty, CL7 zvládají na stejných frekvencích, nevýhodou je ten heatsink) nebo OCZ C6 (bohužel ty už k sehnání nejsou, latence s Phenomem 955BE běžně kolem 37-40us). Corsairy White dávám na Intely (bezproblémovost) a do serverů (není potřeba výkon, ale bezproblémovost)
Rat (75)|6.5.2012 17:07
OK, cili nizkovoltazni byt nemusi, spis nizke latence. Je to pro AMD.
CPU : FX8120
Deska : Asus Sabertooth 990FX
RAM : Patriot Viper II 2x4Gb. ?
Uvadene latence 8.9.8.
Koukam ze nejsou skladem nikde a nebo za "prestreleny" penize.
V TS Bohemia me s tim poslou nekam, jakejkoli nadstandart je u nich problem. :-(
Slo by to v ALZE treba neco [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ?
( Jen jako mustr, zdaji se mi cenove uz prilis. :-) )
Jezevec (607)|6.5.2012 17:16
Jen pár poznámek k uváděním názorům z mojí strany.

[quote=Richmond;502227]Na PCT občas dají lepší paměti, na SHW ty Kingshity rvou až na výjimky všude :( Řídí se zkrátka cenovkou což u klíčových komponent není a nikdy nebude dobře.(...)Corsairy White dávám na Intely (bezproblémovost) a do serverů (není potřeba výkon, ale bezproblémovost)[/quote]

K výkonu vyšlo poměrně dost recenzí RAM a většinou dochází k výsledkům jako jsou tyto - tzn. vliv kapacity je PODSTATNĚ vyšší než vliv např. frekvence (na praktický chod počítače, nebavím se o sysntetických benchmarcích).

Co se týče neustálých poznámek o "kingshitu", tuto diskuzi jsem tu vedl už x-krat s několika lidmi, kteří prostě Kingston nemusí, neberu jim to, já jich prodal desetitisíce nebo statisíce.

Jinými slovy, množství RMA na Kingston je směšně malé, a to i v porovnání s jinými značkami. To je moje osobní zušenost s prodejem desetitisíců RAM všem možným dealerům a resellerům v ČR. Co Kingston významně odlišuje od například ADATA, Corsair, Patriot a podobně, je to značka, která je v ČR aktivní a vyvíjí řadu aktivit, supportuje svoje produkty, dotuje různé soutěže, prodejní akce, cenové akce apd. Osobně si myslím, že co přináší spotřebiteli je tak ve výsledku úplně někde jinde, než zde obdivované Corsair a podobně, ale to už není fakt, jako RMA čísla výše, ale můj osobní názor :)

Doufám, že se to tu opět nestrhne v nekonečný flame na téma osobní zkušenost (která je narozdíl od statistických dat nepřenositelná). :)
Rat (75)|6.5.2012 17:28
Já osobně to beru, OK.
Ale teď mi řekni proč mi tedy RAM certifikované na 1600 na té frekvenci prostě nejedou ???
1333 vpohodě. Těch 1600 bohužel ne. A to sem parametry nastavoval manuálně na několika různých deskách.
Prostě na 1600 v zátěži spadne systém. Takže někde asi problém bude.
Zvedat latence ještě víc je přece volovina.
Kdybych koupil 1333Mhz, mlčim. Jenže jsou to 1600 a tak sem jen čekal že na těch 1600 poběží vpohodě.
:-(
Pokud máš nějaký tip, rád vyzkouším. :-)
Richmond (8084)|6.5.2012 17:33
Jako co to je za argument že se jich prodává hodně? To je jako tvrdit, že je škodofka nejlepší auto protože se jich tu prodává nejvíc :mistake

To co uvádí Rat je jeden z důvodů proč Kisgtony nemám rád - tímhle to totiž tenkrát začalo, pak to přerostlo v to, že pc občas zbuchne, memtestem ale přitom projde. Vyměníš ramky a voilá ono je to rock stable. Ostatně ono si stačí projít i tohle fórum a hned bude jasné, že ten samý problém co má Rat má dalších x lidí.

Edit: jinak ty screeny z Extraxmíchu jsou celkem k smíchu - shit jako je Evolve (není to ani výrobce, je to takovej přeprodejce co má na triku třeba jinak přebalený EC zdroje z polska atd.) je za Patriotama :D :D :D Ikdyž všude na fórech je proti Cepelínům reportováno problémů jen řádově jednotek...
r34ktor (7477)|6.5.2012 17:36
[quote=Rat;502239]Ale teď mi řekni proč mi tedy RAM certifikované na 1600 na té frekvenci prostě nejedou ???[/quote]
Je potřeba uvést více údajů - přesný typ modulů + screenshoty záložek CPU, Mainboard, Memory a SPD (všechny osazené sloty) z programu CPU-Z.
Jezevec (607)|6.5.2012 17:38
[quote=Rat;502239]Já osobně to beru, OK.
Ale teď mi řekni proč mi tedy RAM certifikované na 1600 na té frekvenci prostě nejedou ???
1333 vpohodě. Těch 1600 bohužel ne. A to sem parametry nastavoval manuálně na několika různých deskách.
Prostě na 1600 v zátěži spadne systém. Takže někde asi problém bude.
Zvedat latence ještě víc je přece volovina.
Kdybych koupil 1333Mhz, mlčim. Jenže jsou to 1600 a tak sem jen čekal že na těch 1600 poběží vpohodě.
:-(
Pokud máš nějaký tip, rád vyzkouším. :-)[/quote]

O jaké paměti se přesně jedná? HyperX s XMP je více.
Rat (75)|6.5.2012 17:41
OK, přikládám printscreen, snad pomůže.

Osazeny sloty 1, 2, 3, 4 - údaje jsou shodné, není doufám potřeba čtyř obrázků.
Jezevec (607)|6.5.2012 17:45
[quote=Richmond;502242]Jako co to je za argument že se jich prodává hodně? To je jako tvrdit, že je škodofka nejlepší auto protože se jich tu prodává nejvíc :mistake

To co uvádí Rat je jeden z důvodů proč Kisgtony nemám rád - tímhle to totiž tenkrát začalo, pak to přerostlo v to, že pc občas zbuchne, memtestem ale přitom projde. Vyměníš ramky a voilá ono je to rock stable. Ostatně ono si stačí projít i tohle fórum a hned bude jasné, že ten samý problém co má Rat má dalších x lidí.

Edit: jinak ty screeny z Extraxmíchu jsou celkem k smíchu - shit jako je Evolve (není to ani výrobce, je to takovej přeprodejce co má na triku třeba jinak přebalený EC zdroje z polska atd.) je za Patriotama :D :D :D Ikdyž všude na fórech je proti Cepelínům reportováno problémů jen řádově jednotek...[/quote]

Tak vidím, že ani statistická tvrdá, jasná data, nejsou pro někoho argument. Osobní zkušenost je prostě nade všechny statistiky :))......... proč se zabývat jakoukoliv matematikou, statistikou, fyzikou, proč hledat jakékoliv zákonitosti, když si vystačíme s osobním "názorem" :)

Dost ironie - to, že se jich hodně prodává svědčí o několika věcech. Mimo jiné, pokud se prodá řekněme 200000 paměťových modulů, tak je to statistikcy podstatně lepší vzorek (jak k měření poruchovosti tak i k jiným údajům), než když se jich prodá 1000. Nejde o argument na podporu Kingstonu, ale na podporu těch statistických dat, co z toho lezou.

Ty screeny z "Extrasmíchu" jsou data z Alfa Computer, jednoho z největších dealerů komponentů v ČR. Samozřejmě, Tvojí zkušenost Ti neberu, ale fakta jsou prostě fakta. Dá se s nimi nesouhlasit, dá se s nimi polemizovat, ovšem to je tak to poslední, co se s nimi dá dělat. Už mně unavuje odpovídat na výpady typu "jak je možné, že na fórech jsou ty a ty ohlasy", když se něčeho prodá 63% z celé kvantity, tak referencí na ten produkt bude prostě zdaleka nejvíc. Co se týče RAM, ale i jiných komponentů, tak samozřejmě "reference" budou primárně negativní, protože jako u všech produktů lidi se primárně ozývají, když něco nefunguje a ne když něco funguje.
Richmond (8084)|6.5.2012 17:47
[quote=Jezevec;502234]K výkonu vyšlo poměrně dost recenzí RAM a většinou dochází k výsledkům jako jsou tyto - tzn. vliv kapacity je PODSTATNĚ vyšší než vliv např. frekvence (na praktický chod počítače, nebavím se o sysntetických benchmarcích).[/quote]
Jako frajere rozdíl ve výkonu na Intel platformě je opravdu minimální, ale na AMD je tomu přesně naopak :rolleyes: Neříkám, že je časování všemocné nicméně na AMD platformě je to jedna z mla berliček jak se k výkonu dopracovat a nestojí to většinou ani o nic víc než klasika CL9 ramky. Vím moc dobře jak se pracuje s CL6 a CL9 jak na Intelu tak AMD - je to zhruba ten samý rozdíl jako 60Hz a 120Hz LCD, vyjádřeno v číslech rozdíly minimální, ale subjetivně ten rozdíl poznáš i při běžný práci.
Jezevec (607)|6.5.2012 17:55
Souhlasím, že na AMD platformě je vliv časování vyšší, než u Intelu, kde je skoro nula. Na druhou stranu, že by to bylo nějak zadekzachraňující to asi není. Platilo to hlavně historicky. Můj názor.
Jezevec (607)|6.5.2012 18:10
Zkusil si jít do BIOSu a nastavit natvrdo frekvenci na 1600Mhz, voltáž na 1.65 případně 1.675V?
Richmond (8084)|6.5.2012 18:13
Napřed zvedni voltáž, potom ulož bios + restart, poté znovu do biosu a nastavit frekvenci (a Aušusek s AMD chipsetem pomáhá kvůli kalibraci - to by Jezevec měl vědět ne?)

Jinak vysoké vDIMM Kingstonům leckdy uškodí na stabilitě více než menší, ale to by taky měl Jezevec vědět když jich jako skladník prodává miliardy :D
Rat (75)|6.5.2012 18:22
Zkusil sem tech 1600 nastavit pres XMP i primo. Napeti pochopitelne bylo na 1.65.
Vic se priznam sem si netroufl, abych necemu neublizil.
Nicmene jak rikam nebyla to zalezitost jedne desky, bohuzel.
Ono to stejne padalo na obou :-(
Ale i tak vyzkousim znovu co pisete.
r34ktor (7477)|6.5.2012 18:30
Problém bych viděl v konfiguraci modulů 4x4GB. Některé na vyšších frekvencích nechodí (1600+). Zkus do nich pustit vyšší napětí.

Mimochodem - stejné potíže měly i zmiňované Corsair Vengeance. Kompatibilitu opravil BIOS 1102.

Čili pokud dvojice chodí OK, a mírné zvýšení napětí nepomůže, zbývá buď provoz na nižší frekvenci, nebo kontaktování technické podpory, která může u vývojového týmu zajistit patřičné úpravy v BIOSu (pokud je to možné). Příště bych se při výběru pamětí doporučoval řídit QVL.
Rat (75)|6.5.2012 19:04
Takže nepomohlo to.
Všechno sem upravil, bohužel seklo se to během 20vteřin ve hře.
Čili asi jen těch 1333Mhz :-(
Rat (75)|6.5.2012 20:02
Takze koupit nejake kvalitnejsi 2x8 by bylo asi vhodnejsi ze ? Chapu to dobre ?
Matherdet (955)|6.5.2012 21:46
[quote=Richmond;502227]Vengeance 1866MHz (bohužel ty vysoké, výkonově téměř stejné jako Patrioty, CL7 zvládají na stejných frekvencích, nevýhodou je ten heatsink)[/quote]
ten by šel ořezat nějakou pilkou,nemyslíš???
Salamander (6177)|6.5.2012 22:02
[quote=Matherdet;502298]ten by šel ořezat nějakou pilkou,nemyslíš???[/quote]

a případná reklamace?
Richmond (8084)|6.5.2012 22:47
[quote=Matherdet;502298]ten by šel ořezat nějakou pilkou,nemyslíš???[/quote]
Tak oni nejsou zas tak výrazně kvalitnější než třeba by Patrioty nebo prostě něco co není tak vysoký. Když už bych něco řezal tak spíš pár žeber na chladiči, kterej časem těžko ztratí účinnost nebo se nějak potento narozdíl od pamětí... Pokud bych vycházel z praxe tak je lepší říznout skalpele 4 lamely na Ninjovi což nebude vidět ikdyž by byl člověk totální lama (stačí na to kleštičky na nehty :D) zato na Vengeance už by byl zapotřebí i svěrák... Někdy je lepší jít cestou menšího odporu ;)
Jezevec (607)|7.5.2012 07:03
[quote=Rat;502278]Takze koupit nejake kvalitnejsi 2x8 by bylo asi vhodnejsi ze ? Chapu to dobre ?[/quote]

Je to možnost. R34ktor dobře radil používat Qualified Vendors List k dané základní desce. Sám ASUS uvádí pouze dva 16GB kit, které jsou pro danou desku testovaný.