Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Procesory: Chlazení CPU

Neregistrovaný (0)|29.5.2012 09:57
Tazatel: David Hruška

Znění dotazu: Přeji dobrý den,

Rád bych se zeptal, nechal jsem si postavit PC od czc a mám tam procesor [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] na něm chladič [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], Zdá se mi že chlazení není moc dobré, Max teplota udávaná AMD je 62 stupňů já se při hraní crysis 2 a podobně náročných her k této teplotě dosti blížím, procesor má 60 - 61 stupňů když není PC zatěžované tak je teplota 32-34 stupňů. Chci se tedy zeptat zda je to v pořádku, myslel jsem si, že když koupím tento chladič nebudu se k Max teplotám udávané výrobcem tolik přibližovat :-(. Jinak ve skříni mám 120mm in i out ventilátor takže odvětrání skříně by neměl být problém.

Děkuji za odpovědi. Přeji hezký den

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: CPU AMD Phenom II X4 965 Black Edition, AM3
COOLER Gelid Solution Tranquillo - revize 2
2x COOLER Arctic Fan F12 PWM
CASE CoolerMaster Elite 430
MB MSI 870A-G54 (FX) - AMD 870
kevin00 (10238)|29.5.2012 10:04
Je chladič čistý ? Zkoušel jsi jej přepastovat ?
athens (724)|29.5.2012 10:14
Mám 955+Gelid a teploty mám stejné. Takže si myslím, že je vše v pořádku.
Jds (106)|29.5.2012 21:46
Zdravím mám ten samý procesor a myslím že můžeš být v klidu teplot které tady uvádíš v klidu jsem nikdy nedosáhl mám tak 38 stupňů a v zátěži stejně jako ty ale s tím rozdílem že mně větrák jede na plno.Mám standart chladič dodávaný k CPU takže se není co divit.Ať ti tvůj PC šlape.Zdar a sílu.
Asi si pořídím ten chladič co máš.