Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 : automatické ukončování (zavření) programů při vypnutí systému (chci to zrušit!)

wthulmann (238)|1.8.2012 22:42
Zdravím, nevíte prosím někdo, jak zakázat, aby se po kliknutí na tlačítko "vypnout" automaticky zavřely/ukončily všechny spuštěné aplikace a počítač se následně vypnul? Nutně potřebuji radu, protože jinak příště spáchám násilí na své drahé polovičce. Dnes mi zase vypla počítač a vůbec jí nevadilo, že na něm už desátou hodinu běžel render... ono si to prostě počítá na pozadí, aplikace je shozená v liště a na průšvih je zaděláno.

Ideální stav by byl, aby to po kliknutí na "vypnout" napsalo seznam programů co běží a každý se musel ručně zavřít.

Díky moc za případné rady
kevin00 (10238)|2.8.2012 08:32
Jak by jsi chtěl jinak vypnout počítač ... bez ukončení právě běžících procesů :notsure Nebylo by řešením zřídit si vlastní účet a při opuštění počítače jej zamknout, což by šlo i nyní, pokud nezná tvá šikovná polovička heslo. Ale ovšem nic nebrání tvé drahé polovičce v tom "přidržet" zapínací tlačítko počítače a vypnout počítač "natvrdo".
dzandra (1368)|2.8.2012 09:11
No microsoft se dal cestou, že pokud jsi admin účet, tak počítá s tím, že víš co děláš. Takže , pokud dáš pc vypnout, system ti zavře nebo se pokusí všechny aplikace. Navíc, pokud by jsi musel ručně vypínat všechny app a možná i služby, tak by jsi se z toho nejspíš poje..al. Nemáš, teda lepší spáchat to násilí :-)
zsdx (2098)|2.8.2012 09:39
Vezmi to brute force metodou :)

//nebo trochu nezneji
wthulmann (238)|2.8.2012 10:46
No, vypínat všechny procesy bych opravdu nerad (a násilí bych taky nerad páchal), stačí mi jen manuální zavírání běžících aplikací shozených na lištu. Pokud si dobře vybavuju, tak třeba autocad se takhle zavřít nenechá a počítač se nevypne. Vyskoči windowsí tabulka "Je třeba ukončit ještě některé programy" a nevypne se a nevypne, dokud neuložím práci a cad ručně nevypnu. (Teď jsem to ověřil a je to jak píšu). Všechny ostatní aplikace až na zmiňovaný autocad procedura vypnutí zavře.


zsdx - díky, to vypadá na to, co potřebuji - kouknu na to :)