Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafická karta s video vstupem

hochopepa (49)|3.8.2012 08:33
Ahoj,
Pro řízení jednoho speciálního zařízení používáme PC, ve kterém je použita mimo jiné grafická karta s kompozitním videovstupem. Toto PC je už letité a je nutno provést jeho obměnu. Obslužný program je psán ještě v Borland Pascal for windows. Pro řízení zobrazení videa se používají funkce MCI ( mciSendString). Bohužel je program psán v Borand Pascal (16 bit), a v něm nelze použít novější způsoby řízení zobrazování videa. Tvorba nového programu je časové náročná a velmi drahá.

Potřebuji doporučit grafickou kartu, která má kompozitní video vstup, ovladače umějící MCI overlay a zběrnici AGP (ale AGP není podmínkou, pořídil bych jinou základní desku), předpokládaný OS bude Windows XP Pro nebo novější 32bit.

Můžete mi nějakou doporučit?

Lze použít i samostatnou kartu či usb zařízení s videovstupem a grafickou kartu bez videovstupu, pokud to bude splňovat výše uvedené podmínky.


V původním PC jsme používali Miro VIDEO 20TD Live, ovladače pro MCI jsme dostali v podobě přídavných ovladačů pro kartu. Tuto kartu mám stále k dispozici, ale nesehnal jsem pro ni ovladače pro Windows XP
PC tehdy pracovalo pod OC MSDOS+Wfw 3.11, v průběhu let jsme přešli na systém Windows 95 a u něho zůstali.
zsdx (2098)|3.8.2012 10:20
Pokud staci zobrazeni videa z kompoz. vstupu, tak touto funkci oplyvaji TV nebo grabovaci karty a ty maji vlastni SW pro moderni OS prilozen.

//pro to miro jste zkousel ovladace XP?
hochopepa (49)|3.8.2012 10:45
Děkuji za odpověď.
Vím, že ke kartě bývá přiložen software, který umí s videovstupem pracovat. Problém je v tom, že to zařízení má vlastní software, který manipuluje s obrazem z videovstupu. Softwarte kromě manipulace s obrazem provádí ještě mnoho dalších funkcí.
Právě pro to abych mohl s obrazem manipulovt, potřebuji aby karta uměla poslouchat příkazy rozhraní MCI.