Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kterou grafiku?

xbublaj (7)|5.8.2012 11:41
Ahoj,mám takovou prosbu.
Měl jsem v úmyslu zakoupit GK ASUS ENGTX570 DCII/2DIS/1280MD5 ,ale jsou tu nové -NVIDIA 670/670Ti a přijdou 650/660. Má cenu tuto grafiku koupit,nebo raději počkat. Ta asuska stojí okolo 8k. I když je zatím brzo,stejně by mne zajímali Vaše názory.Díky.
Matherdet (955)|5.8.2012 12:05
Tak GTX 660 Ti je podle testů lepší o cca. 30% než gtx 580 tak teda je to na tobě ,ale podle mě to nemá cenu kupovat starší grafiku,protože jak to tak vydím tak výkon jako GTX570 bude mít nejspíš nová GTX 650 (Ti)
HEAD (235)|6.8.2012 18:33
Dneska bych novou kartu nekupoval.Jedina dneska prodavana karta, ktera nema prisernej pomer cena/vykon je 7850 coz je ale docela slaba karta.Vsechno ostatni je predrazeny.

Pokud chces usetrit vem nakou gtx570 z bazaru.Daji se sehnat za 4000kc coz je daleko vyhodnejsi nez cokoliv dneska prodavanyho na trhu.
Matherdet (955)|6.8.2012 19:13
[QUOTE=HEAD;511073]Dneska bych novou kartu nekupoval.Jedina dneska prodavana karta, ktera nema prisernej pomer cena/vykon je 7850 coz je ale docela slaba karta.Vsechno ostatni je predrazeny.

Pokud chces usetrit vem nakou gtx570 z bazaru.Daji se sehnat za 4000kc coz je daleko vyhodnejsi nez cokoliv dneska prodavanyho na trhu.[/QUOTE]

A toto je co za radu zase ????? Si úplný mimoň slušně řečeno :D grafická karta je skoro spotřební zboží jak rohlíky,navíc GK nejčastěji odcházejí takže bazarovou kartu už vůbec ne,jinak ten návod je dobrej akorát nesouhlasím s názorem na GTX 560Ti 448 ,před půl rokem jsem jí dal kamarádovi do PC a je velmi spokojen,ikdyž je pravda ,že návod na koupi se vztahuje k měsíci červenci..Jak říkám já bych se přiklonil k GTX 660 Ti až se začne prodávat popř. 7870 OC/Ghz edici
VencaX (3686)|6.8.2012 19:54
[QUOTE=Matherdet;511076]A toto je co za radu zase ????? Si úplný mimoň slušně řečeno :D grafická karta je skoro spotřební zboží jak rohlíky,navíc GK nejčastěji odcházejí takže bazarovou kartu už vůbec ne,jinak ten návod je dobrej akorát nesouhlasím s názorem na GTX 560Ti 448 ,před půl rokem jsem jí dal kamarádovi do PC a je velmi spokojen,ikdyž je pravda ,že návod na koupi se vztahuje k měsíci červenci..Jak říkám já bych se přiklonil k GTX 660 Ti až se začne prodávat popř. 7870 OC/Ghz edici[/QUOTE]

Já mám celý vnitřek PC poskládaný z aukra / z druhé ruky od známých. Vlastně kromě jediné RAMky (do některého z hodně starých PC) jsem žádný důležitý díl (MB, CPU, GPU, RAM, zdroj) nekupoval úplně nový a vlastně kromě MB (což jsem si způsobil sám) jsem s mým PC neměl problém. Dál máme doma zavedenou takovou předávačku, že když já koupím nějaký lepší díl, tak ten horší předám a ten nejhorší se opět prodá na aukru. Nemáme s ničím problémy. Ještě donedávna jsme tu měli Radeona HD 2900 Pro - funkční, z druhé ruky, místo něj je teď HD 3870 - také, dál tu máme HD 4830 - také a nově mojí 9800GTX+ - z aukra, a s žádnou z nich nikdy nebyl problém.
Co nemám z aukra jsou disky, tomu prostě nevěřím, pak chladiče a ventilátory.
Ano, máš pravdu, že je to risk, protože pokud to nemáš od strýce, z práce nebo od kamaráda, tak nevíš, jak se k tomu předchozí majitel choval. Ale zatím jsem s žádnou z těchhle karet neměl problém. Fungujou bezvadně. A pokud odejdou, tak mě ta tisícovka za nějakou podobnou mrzet nebude. U dražších karet je to holt větší risk.

Každopádně je pravda, že je lepší si počkat na nějakou GTX660 / GTX660Ti / GTX670, popřípadě pokud nechceš čekat, vzít některý z Radeonů.



Nicméně mám pro tebe takové doporučení. Co tak sleduju tvoje příspěvky, tak pokud se ti něco nezdá, tak někoho (když to přeženu) napadáš. Radši bych si to hlídal, než to přeženeš. Jde reagovat i slušně, jako normální člověk. A pokud si pamatuju, tak nedávno jsi psal příspěvek ve stylu "Na téhle grafice a case prostě trvám..." (s myšlenkou "prostě můj názor je nejlepší a ostatní se jděte vycpat"). To, že se něco líbí tobě neznamená, že se to musí líbit všem ostatním, zvlášť když jde třeba jenom o vzhled case nebo o procento výkonu (ať už ve prospěch nebo proti). Když už se zmiňuješ o tom, co je a co není dobrá rada, tak jsem ti tohle prostě napsat musel, protože zrovna TO nebyla úplně nejlepší (a hlavně ne-oporstatněná) rada.
Matherdet (955)|6.8.2012 20:10
[QUOTE=VencaX;511081]Já mám celý vnitřek PC poskládaný z aukra / z druhé ruky od známých. Vlastně kromě jediné RAMky (do některého z hodně starých PC) jsem žádný důležitý díl (MB, CPU, GPU, RAM, zdroj) nekupoval úplně nový a vlastně kromě MB (což jsem si způsobil sám) jsem s mým PC neměl problém. Dál máme doma zavedenou takovou předávačku, že když já koupím nějaký lepší díl, tak ten horší předám a ten nejhorší se opět prodá na aukru. Nemáme s ničím problémy. Ještě donedávna jsme tu měli Radeona HD 2900 Pro - funkční, z druhé ruky, místo něj je teď HD 3870 - také, dál tu máme HD 4830 - také a nově mojí 9800GTX+ - z aukra, a s žádnou z nich nikdy nebyl problém.
Co nemám z aukra jsou disky, tomu prostě nevěřím, pak chladiče a ventilátory.
Ano, máš pravdu, že je to risk, protože pokud to nemáš od strýce, z práce nebo od kamaráda, tak nevíš, jak se k tomu předchozí majitel choval. Ale zatím jsem s žádnou z těchhle karet neměl problém. Fungujou bezvadně. A pokud odejdou, tak mě ta tisícovka za nějakou podobnou mrzet nebude. U dražších karet je to holt větší risk.

Každopádně je pravda, že je lepší si počkat na nějakou GTX660 / GTX660Ti / GTX670, popřípadě pokud nechceš čekat, vzít některý z Radeonů.[/QUOTE]

Pokud to máš od známých tak O.K. stejně tak třeba komponenty starý pár měsíců,
jinak ta druhá věc,u tý skříně...dal jsem jí do několika sestav a velmi se osvědčila (chlazení,kvalita) jinak co se týče designu tak je to taková klasika,mnohem hezčí za ty peníze než nějaký CM a ty paměti,protože prostě kingston není dobrá značka a jinak nenapadal jsem,je to prostě můj styl psaní ,ale pokud má 8K a chce je utratit za grafiku,proč by kupoval bazarovou ještě k tomu téměř Topmodel který,kvůli architektuře Fermi ,žere a topí víc a to teplo tu grafiku prostě ničí.

p.s. měl jsem starou x1600 která mi odešla po pár dnech a GTS 250 mi odešla po 3 měsících ,takže buď mám smůlu na kusy,anebo fakt ,že grafiky odcházejí rychle/rychleji je pravda.
VencaX (3686)|6.8.2012 20:59
No, většina těch dílů je tak jako tak z aukra. Třeba C2D E6600 před rokem za 500,-. Dnes ho všude po aukru vidím okolo 1200,- (i když neprodejné, za tu cenu, za tu cenu už se skoro dá sehnat SB Celeron), ale to je vedlejší.

Jediná grafika, se kterou jsem měl problém byla 2x MSI HD 2600 Pro do AGP. Problém byl v tom, že oficiální podpora týhle karty pro AGP nebyla a MSI vydalo poslední ovladače asi 2 měsíce po vydání karty a potom v tom, že měla nekvalitní plošňák. Stejná karta ve 2 PC, stejný problém po roce (fungovala pouze podepřená propiskou :p). Od té doby se mi v mém PC vystřídalo 5 karet a s žádnou z nich jsem neměl problém. Je teda ale pravda, že všechny jsou "vyšší" modely.
btw. stará x1650 Pro mi v PC běžela asi 3 roky, pak šla do aukce (na tu jsem zapomněl, tu jsem kupoval taky novou :D)

Ano, netrdím, že není blbost kupovat GTX570, když vyjde za chvilku GTX660 a ty další modely, které mají lepší architekturu, nižší spotřebu atd.

Kingston není dobrá značka, ale není špatná. Jejich paměti, když fungujou, tak fungujou a když nefungujou, tak většinou už při koupi (teda z mých zkušeností), ale je pravda, že tu jsou lepší výrobci. A ke case - každý má rád jiný design. Znám lidi, kterým by se zrovna ten case nelíbil a radši by si koupili za ty peníze "nějaký CM". Výběr case, pokud ho vybíráš podle vzhledu, tak to je otázka vkusu. Ale tak můžu říct, že většina dnešních "herních" case typu CM Storm, CM HAF a jim podobných "nabubřelých", se mi nelíbí. Prostě v jednoduchosti je síla :).
Matherdet (955)|6.8.2012 21:07
[QUOTE=VencaX;511087]Jediná grafika, se kterou jsem měl problém byla 2x MSI HD 2600 Pro do AGP. Problém byl v tom, že oficiální podpora týhle karty pro AGP nebyla a MSI vydalo poslední ovladače asi 2 měsíce po vydání karty a potom v tom, že měla nekvalitní plošňák. Stejná karta ve 2 PC, stejný problém po roce (fungovala pouze podepřená propiskou ).[/QUOTE]

Poslední ovladače 2 měsíce po vydání karty :D a po roce fungovala podepřená propiskou... :D

[QUOTE=VencaX;511087]Výběr case, pokud ho vybíráš podle vzhledu, tak to je otázka vkusu. Ale tak můžu říct, že většina dnešních "herních" case typu CM Storm, CM HAF a jim podobných "nabubřelých", se mi nelíbí. Prostě v jednoduchosti je síla .[/QUOTE]
Možná taky proto mám pod stolem Define R3 ;)
VencaX (3686)|6.8.2012 21:23
Ty ovladače by nevadily, kdyby byla oficiální podpora od Ati, ale AGP verzi si udělali v MSI sami. Od tý doby MSI moc nevěřím, asi tak jako Kingstonu (kterej v mých PC místo nemá).

Mě se líbí NZXT H2, ale vždyť ten case má asi stejnou cenu, jako moje MB, CPU a GPU dohromady :D.

Ale celkově už jsme trochu OT :p. Tak tedy ještě naposledy doporučení - počkat na GTX660/660Ti nebo koupit Radeona.
Matherdet (955)|6.8.2012 21:28
[QUOTE=VencaX;511091] počkat na GTX660/660Ti nebo koupit Radeona.[/QUOTE]

Dnes jsem někde četl že má GTX 660Ti stejnou sílu jako referenční GTX 670 a jelikož bude levnější tak se na to vyplatí počkat,přeci jen místy je GTX 670lepší než radeon hd 7970.A když bude mít gtx 660Ti výkon jako 7950 i to je přeci hodně.
hugostieglitz (907)|9.8.2012 20:37
já bych to viděl asi takhle-je potřeba aby si tazatel přesně uvědomil na co tu gk bude používat-pokud jen an hraní tak je asi jasná gtx6xx,tohle platí ale pro současné a dejme tomu letos vydané hry-budoucí herní počiny založené na dx11,1 díky nižší propustnosti a užší zběrnici ve vysokém rozlišení ztratí gtx 6xx "relativní výkon"(výkon bude pořád špičkový,ale u budoucích her patrně nebude až tak dobrá) což snižuje její "herní trvanlivost" tak na jeden rok(zde záleží jakou laťku nastaví vývojáři konzolovek)
cena gtx 670 je +-10000.- s dph
pakliže bude nejenom hrát,ale dělat s fotkama nebo videem,šel bych raději do radeonu 79xx,zvláště do jejich tzv ghz edicí-ano v některých hrách jsou +- o nějaké to fps pomalejší,ale kdo pozná pouhým okem 74 od 81 fps?
potom je tu minimálně 3 gb pamětí větší datová propustnost širší zběrnice propracovaný eyefinity a to za cenu také +- 10000.-( hd7950)-tudíž lepší připravenost na budoucnost nehledě na stávající trend vývojářů aplikací podporujících open-cl(např. after effect cs6)předpokládá tuto kartu jako lepší volbu pro univerzální (hry photoshop atd.)pc