Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém nanostation loco 2 a linksys E4200

bigletadlo (2)|17.10.2012 18:11
Zdravím všechny co jsou chytřejší než já. Prosím mám následující problém:
Linksys jako AP (vše funguje). NS chci nastavit jako (network) Bridge (IP adresa bridge statická) WIRELESS režim jako klient. Zvolím si sít kterou chci šířit dál, zadám MAC adresu a po použití se zaprvé: na NS rozbliká dioda LAN, signál giody svítí na plno a nedá se přes kabel připojit :-( a nic se neděje (signál zůstává nezesílen) Prosím nevíte kde dělám chybu? IP sítě jsou schodné jak v Linksys tak NS (192.168.1....)
Moc dík za radu
2.JPG 1.JPG
|Mio| (1333)|17.10.2012 22:34
rezim bridge nefunguje jako zesileni signalu, ale jako transparentni wifi klient (prijimac).
bigletadlo (2)|18.10.2012 08:57
Asi jsem to špatně napsal :-( V domě mám Linksys a potřebuji signál dostat na zahradu (repeater) přes NS. Jde to? NS chci, aby "rozsvítil" zahradu, převzal signál z Linksys přes WIFI.
DrZelenka (2491)|18.10.2012 15:39
V současném nastavení rozhodně ne - nyní by se měl NS připojit na wifi a přijímaný signál posílat dál po LAN. Vzhledem k tomu, že NS je směrová anténa, tak pochybuji, že by zvládla z jedné strany signál přijíma a na druhé ho posílat dál.

Nejlepší řešení by bylo přepnout atnénu do AP módu a natáhnout k ní kabel.
|Mio| (1333)|20.10.2012 18:00
Jistou variantou je do NS nahrat Openwrt nebo DDWrt a pouzit rezim repeater. Ale je to hodne provizorni, krome toho ze to hodne zbrzdi samotny hlavni router, tak ten NS nema vsesmerovou antenu, takze pujde pro rozsireni pouzit jen zpetny lalok.