Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

OpenGL u grafických karet AMD a NVIDIE ???

Stchepa (9)|18.10.2012 16:15
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc která mi vrtá hlavou a nikde jsem se zatím nedozvěděl odpověď.
U programů zabývajícich se vizualizací, je někdy v nastavení možnost zaškrtnout GPU akcelerace. Jestli se nemýlím tak část práce si veme místo procesoru gragická karta. Každopádně jestli jsem to popsal špatně tak mě nelinčujte, moc se v tom nevyznám. Všemožně jsem četl, že tuto funkci podporuje jen NVIDIE, u AMD se tato volba nedá zaškrtnout. Zajímalo by mě do jaké míry tato funkce zrychlí provedenou práci, kdyby se vybraly dvě karty od AMD a NVIDIE, které by měly skoro stejný výkon v ostatních testech. Děkuji za vysvětlení případně uvítám různé odkazy s touto problematikou.
Salamander (6177)|18.10.2012 19:26
Stchepa (9)|19.10.2012 14:33
Jestli jsem to dobře pochopil tak nemůžu zaškrtnout GPU akceleraci jelikož moje karta nepodporuje CUDA? Já jsem v nějaký aplikaci viděl položku harwarová podpora OpenGL a nemohl jsem jí zaškrtnout (nebo tak něco tam bylo, ale jsem si naprosto jist, že tam bylo OpenGL). Nějak jsem nemohl pochopit jak to, že políčko nejde zaškrtnout když na tom fungují všechny GK. OpenCL jsem si nespletl jelikož jsem už o tom něco četl i váš odkaz na recenzi. Na různých diskuzích se vlastně ani moc nedá vyznat jedni zastávají tohle, druzí zas onohle a hádají se mezi sebou jak je ta jejich teorie nejlepší. V odkaze na recenzi OpenCL je docela zajímavá věc v porovnání ve Photoshopu CS6, jelikož tato aplikace přímo podporuje OpenCL tak je mi záhadou, že GK od AMD jsou na tom v testu tak špatně.