Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Laciný upgrade Radeonu X1950 Pro

Martinxxx22 (7)|14.1.2013 15:50
Dobrý den, miláčkové,

mám starší počítač A64 X2 4200+, Radeon X1950Pro 256MB a budu si kupovat nový monitor a chtěl bych se zbavit VGA a DVI kabelů. Nejen proto uvažuji, že bych za nějakých 650Kč koupil třeba Radeon HD 5450 nebo nějakou jinou z nejlevnějších (značka a typ nehraje roli). Můj dotaz je, zda nevíte, kde by se daly porovnat výkony těchto aktuálně vyráběných karet s mou starou herkou, protože ve všech testech, co jsem viděl a četl, se tyto novější karty s mou prehistorickou X1950 už nesrovnávají. Rád bych totiž, aby s tím upgradem přišel taky trošku nějaký výkon navíc. Nečekám pochopitelně, že z toho šrotu udělám herní mašinu, ale chtěl bych orientačně vědět, jestli si polepším a o kolik. V podstatě bych si od toho upgradu sliboval: přechod na HDMI propojení, snížení spotřeby sestavy v klidu a nějaké zvýšení herního výkonu ve starších hrách (na nové samozřejmě nepomýšlím).

Díky předem za názory.
Salamander (6177)|14.1.2013 18:00
HD5450 si urcite nepolepsis vubec, to snad i pohorsis. A zbavit se DVI kabelu? A cim to jako nahradis? :D
Martinxxx22 (7)|14.1.2013 18:33
[QUOTE=Salamander;523342] A zbavit se DVI kabelu? A cim to jako nahradis? :D[/QUOTE]

Říkali mi, že DVI kabel má na dnešní dobu už velká omezení a že degraduje kvalitu obrazu. Takže to není pravda? Myslel jsem, že to nahradím HDMI kabelem - kvůli tomu nová karta, ta moje nemá HDMI.
VencaX (3686)|14.1.2013 19:00
[QUOTE=Martinxxx22;523344]Říkali mi, že DVI kabel má na dnešní dobu už velká omezení a že degraduje kvalitu obrazu. Takže to není pravda? Myslel jsem, že to nahradím HDMI kabelem - kvůli tomu nová karta, ta moje nemá HDMI.[/QUOTE]

Tak to ti někdo nakecal pitomost... VGA je ten "problémový" kabel o kterém mluvíš. DVI je úplně v pohodě. S HDMI si oproti DVI prakticky o nic nepolepšíš. Zbytečnost.

EDIT
A jestli chceš koupit levnou "výkonnou" kartu, tak se podívej po bazarech na něco ve stylu Radeonu HD 4670/4770/5670. Třeba něco za danou cenu najdeš.
Salamander (6177)|14.1.2013 19:55
[QUOTE=VencaX;523345]Tak to ti někdo nakecal pitomost... VGA je ten "problémový" kabel o kterém mluvíš. DVI je úplně v pohodě. S HDMI si oproti DVI prakticky o nic nepolepšíš. Zbytečnost.
[/QUOTE]
Tak ono je takovým veřejným tajemstvím že HDMI = DVI s jiným konektorem (+audio + síť) :D

[QUOTE=VencaX;523345]
A jestli chceš koupit levnou "výkonnou" kartu, tak se podívej po bazarech na něco ve stylu Radeonu HD 4670/4770/5670. Třeba něco za danou cenu najdeš.[/QUOTE]

nebo GeForce 8800GT/9800GT :)
Martinxxx22 (7)|14.1.2013 20:08
Dobře, díky pánové. O to propojení a jeho kvalitu mi šlo v první řadě. Po zmíněných kartách se budu koukat na aukru apod., ale nebudu na to spěchat, abych to měl hned s novým monitorem. Ještě jednou díky za váš čas.