Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cladenie CPU- najlepsia varianta

Pakrik (86)|22.3.2013 11:36
Zdarec

Momentalne chladim cpu s Thermalright extreme 120 , problem je v jeho uchyteni ,kedze vlastnim mb so s1155 , spravil som si vlastny backplate na cnc ale ten som navrhoval pre mb GA-Z68X-UD3P-B3 a teraz som ju vymenil za v-gene , problem je v tom ze teraz to riesenie nie je zrovna najlepsie a Bolt-thru Mounting pre tento chladic na 1155 sa uz takmer neda zohnat . Uvazujem teda nad novym chladicom a zaujal ma jeden vodnik od corsair H60 , mate niekto skusenosti s vodnim chladenim ? Zaujima ma zivotnost takehoto riesenia a hlucnost a ci sa mi viac nevyplati zobrat radsej nejaky chladic od noctua .

Dik
r34ktor (7477)|22.3.2013 15:46
Srovnaní vzduchového chladiče Noctua NH-D14 s rozličnými vodními chladiči:
Four Closed-Loop CPU Coolers Take On Noctua's NH-D14
Four More Closed-Loop Liquid Coolers Take On The NH-D14
cefallu (72)|1.4.2013 16:58
zdravím,

nechci zakládat nové téma, mám podobný dotaz: doporučil by mi někdo prosím chladič procesoru (FM2 A6 5400K)? ve skrini nemam moc mista ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]), meril jsem to od základovky k bocnici cca 14 cm prostor (15cm to vychazi na plech bocnice), desku mam gigabyte ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) s 2x rammkama ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]). Nejvic by se mi libil chladic, co dokaze vypnout ventilator, pokud CPU neni vytizeny - takze je pasivni... pokud mozno tichy, procesor taktovany neni (zatim - a potom by mi "hluk" nevadil)
max. cena 600,-
vybiram zatim z techto, ale strilim od pasu:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
klidně vemu i levnejší arctic

dík za případné odpovědi
r34ktor (7477)|3.4.2013 21:35
Pokud nebudeš taktovat, nebo jen lehce, postačí Loki.
cefallu (72)|5.4.2013 12:38
ano, jen Loki je pry trochu hlucnejsi
nakonec jsem se dopatral k alpenfohn sella a objednal, tak jsem zvedavy. Podle testu by hlucnost mela byt na urovni CM TX3 EVO, ale ja doufam ze sella bude trochu kvalitnejsi
r34ktor (7477)|5.4.2013 14:42
IMHO jsi neudělal dobrý obchod.

Stačí si projít tyto dva testy:
http://pclab.pl/art44739.html
http://ht4u.net/reviews/2011/xigmatek_loki_gaia

Loki v nich vychází lépe. Navíc stojí méně.
cefallu (72)|5.4.2013 18:19
Hm tak podle techto testu je to presny opak. No co uz, je to na ceste. Ale je mi to divne. Ten test, na ktery jsem narazil ja uvadel, ze kvalita Xigmateku, je vykoupena hlucnosti. Sella dopadla lepe co se tyce hlucnosti. No snad se rozdil setre subjektivnim pocitem, clovek aby se z tech testu zblaznil :confused: