Vyber Mb 1155,cpu 3770,8gb ram 1600 crucial cl8
Zdravim vespolek,prosim poradte dobrou desku pomer cena vykon.Nechci kupovat desku za 4-5K napr gd65 msi,ci mpower.Spise klasika atx ikdyz matx se nebranim.Zadne taktovaci hratky u non k cpu stejnak nehrozi,ale presto si obcas neco zahraji,ale primarne je pc pro praci,foto,video,multimedia atp.Gf mam postarsi gtx 460 s 1gb ram a oc edici od Msi.Ve vyberu me zaujala z77 ud3h od Gb,sniper1 m3 matx,Saphirre z77 pure,Asrock extreme 4,msi gd55 ci 45.Za usetrene penize bych radeji udelal update na 120gb ssd vnow 300.Co vy na to?:)
Pokud nebudeš taktovat, vystačíš si i s levnější základní deskou, např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
NO prave,to je otazka,zda casem nepodlehnu a nekoupim K procesor,tak proto zvazuji si koupit desku co by po upgradu cpu sla pouzit a zvladala oc choutky,co vy na pure platinum z77?Nebo as rock extreme 4?
Za sebe mohu AsRock vřele doporučit. Vesměs mají kladné hodnocení, slušnou výbavu, dobré oc výsledky. Snad jen škoda, že napájecí kaskáda je analogově řízená, nikoliv digitálně.
Jak moc vadi pro pripadne OC analogova cast napajeci kaskady?Mel bych uvazovat spis o gd 55 ci 65 od MSI?Zase uskudlit 500 na desce abych neco nepodcenil,a do budoucna s K cpu si nemlatil hlavou o zed.Uvazuju jen Oc na vzduchovem chladici.Takze ga z77 ud3h,nebo msi?
Digitální řízení napájecí kaskády umožňuje plynulou regulaci mosfetů. Sníží se tím spotřeba, teplota a kaskáda díky integraci PWM kontroléru a IC driveru do jednoho obvodu zabírá méně místa.
Osobně si myslím, že analogové řízení nijak výrazně možnosti přetaktování nesníží.
Osobně si myslím, že analogové řízení nijak výrazně možnosti přetaktování nesníží.
pokud se rozhoduješ mezi Giga a MSI, asi bych zkusil MSI Z77G45 Gaming. Ta by mohla být zajímavá. Dobrou zkušenost jsem měl i s menší P8Z77-M Pro, na OC silná.
Podarilo se mi sehnat nejake finance a tedy posunout srop,cily jsem o tridu vejs,kandidati .Msi gd 55 a 65 a Mpower ktera ma jako bonus wifi a bt.Dale asrock extreme 4 a 6 a gigabite ud3 ci ud4 bez wifi modulu.Matx jiz neuvazuji.Tak co ted?:)
Vzhledem k pro mě ne moc pozitivnímu zjištění, že AsRock u základních desek Extreme4/6 používá pro eSATA port SATAII switch, tak bych tyto dvě základní desky z výběru vyřadil. Pokles přen. rychlosti je bohužel celkem znatelná. Je to škoda, neboť AsRock Extreme4/6 jsou celkem zajímavé desky za dobrou cenu. Nyní bych volil [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
jj, ten switch, to jsem zaregistroval, ale pokud zas člověk nemá xx disků a nezapojí je do toho SATA, které je "dělené" s eSATA, pak to nevadí...Mě spíš zklamala taková nedotaženost u ASRocku, design supr, ale cívky některé nezalité (přitom to musí stát 0.005 centu ta jedna plocha co chybí)...A pak pár drobností v BIOSu. Řekl bych, že stále je obecně nejlepší Asus (lowend i highend), Gigabyte (hlavně vyšší modely na Intelu) a MSI má velmi dobrou střední a vyšší třídu zcela srovnatelnou s Gigabytem. Jejich lowend bych se vším respektem nechtěl, ale jakmile je to GD65, tak to je na pohodu.
Flanker: jj, je doporučeno zapojit bootovací disk do portu SATA_0 až SATA_5, ty jsou "nesdílené"
Avalanche8: Co jsem hledal informace, tak na větší OC je více doporučována MSI Z77 MPower, ale MSI Z77A-GD65 není také ani trochu špatně hodnocena. Rozdíl OC není zase tak veliký, špatně určitě neuděláš ani jednou z nich.
Avalanche8: Co jsem hledal informace, tak na větší OC je více doporučována MSI Z77 MPower, ale MSI Z77A-GD65 není také ani trochu špatně hodnocena. Rozdíl OC není zase tak veliký, špatně určitě neuděláš ani jednou z nich.