Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Co je to za licenci?

Benbow (340)|3.4.2013 11:01
Zdravím. Nebudu zde posílat COA štítek. Jde o to že kamarádovy se na repasovaném PC značky HP rozsypal harddisk. HDD jsem vyměnil ale narazil jsem na problém. Instaluji Windows (z mého CD "pardon za warez") ale on má originální COA štítek na boku bedny kde je napsáno Windows XP Profesisonal HP. A při instalaci se SP 2,3 mě to nikdy profesionály ten COA štítek nevzaly. Co s tím? Dá se někde sehnat nějaká instalce?? Nebo to je OEM?
johny__g (6387)|3.4.2013 11:25
Pes bude asi zakopaný v tom, že HP bude mít svoji lehce upravenou verzi Win a ty se snažíš použít jejich licenci na tvé standardní windows. HP S/N jsou na aktivačních serverech MS blokována.
mech13 (5526)|3.4.2013 11:48
To co popisuje johny moc neznám, ale co vím určitě, tak XP mají 3 různá instalační CD, která se liší jen tím, co za typ licence (SN) sežerou. Musíš použít správné CD - typy jsou OEM, Retail a Volume license. Imho potřebuješ OEM.

Minimálně na Vistách prošla instalace a aktivace HP SN na obyč nebrandovaném DVD bez problému. Vím, že si výrobci do instalací dávají vlastní drivery, pozadí a třeba AHCI, ale že by vrtali i do licencování moc nevím (kromě předaktivace pomocí firemního univerzálního SN, certifikátu a SLIC)...
zsdx (2098)|3.4.2013 12:59
[QUOTE=Benbow;529987]..z mého CD "pardon za warez".A při instalaci se SP 2,3 mě to nikdy profesionály ten COA štítek nevzaly. Co s tím?[/QUOTE]

Potrebujes CD s SP3, tam probehla zmena v akceptovani klicu. Ale na repasovane PC patri tzv. MAR licence, takze at uz tam dostanes ty XP jakkoliv, budou stejne nelegalni ;)

johny__g: cisla z brandovanych stitku nejsou blokovana, ale (vetsinou) je treba je aktivovat telefonicky

mech13: i XP maji svoji predaktivaci (SLP 1.0), taktez je to osetreno na instalacnim mediu
Benbow (340)|3.4.2013 13:13
Tak to je dobré- zvláštní že než se rozsypal HDD běžely aktualizace, a další MS programy s ověřováním naprosto bez problémů. Skusím tedy sehnat OEM, a MAR CD se SP3 snad to půjde. Dávat tam nelegal pokud mám štítek mě přijde jako blbost.
zsdx (2098)|3.4.2013 13:45
MAR ti tam mel dat (pre-)prodejce! Overovani a aktualizace je jedna vec, pravni stranka druha. U domacich stroju se to ale nijak nehroti...